Skocz do zawartości

Matowienie zderzaków w Mercedesie z lat 90. (na półmat/satynę) - papierem?


Globy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam taki nietypowy problem. Sąsiad mi zahaczył o zderzak i postanowiłem pomalować oba - samochód to Mercedes C140 z tych lat, gdy Mercedes robił takie satynowe wykończenie "szerokiej listwy".

Niestety lakiernik aż za bardzo wziął sobie do serca moje prośby, by efekt był matowy, i zderzaki wyszły aż zbyt matowo. Poprosiłem go, by mi to trochę wypolerował, żeby się "zgrało" z listwami po bokach nadwozia (drzwi i błotniki). Więc teraz świeci się za bardzo.

Przyznam, że nie chce mi się już do niego jeździć i zawracać głowy. Przyszło mi do głowy, czy by tego samemu nie spolerować na sucho lub na mokro drobnym papierem ściernym (ręcznie, bo nie mam maszyny). Prośba do osób bardziej doświadczonych o poradę - mogę to w ten sposób bardzo delikatnie zmatowić? 

A jak nie, to raz jeszcze zawitam do lakiernika. I wybaczcie jakość zdjęć, ale innych nie mam akurat, wolę tego nie uwieczniać 😉  (górne zdjęcie - obecnie, dolne - przed polerowaniem)

Pozdrawiam serdecznie i niech blask będzie z Wami,
Globus 

po.jpg

przed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Globy matowaniem nic nie załatwisz. Tylko i wyłącznie lakierowanie. Jakimi lakierami było malowane? Wiesz coś na ten temat? Jakbyś wiedział to coś pomogę. Dawał samą bazę z pastą matującą czy bazę i utwardzacz do lakieru bezbarwnego, a może sama baza i na to matowy lakier bezbarwny? Wiem wiem mętlik w głowie, generalnie do uzyskania złego matu wystarczy źle dobrane ciśnienie robocze, odległość i szerokość "miotły". Zapytaj tego Pana 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak się spodziewałem 🙂 Czekałem kilka miesięcy na termin u innego gościa, ale ciągle odkładał, więc pojechałem do lakiernika wybranego po opiniach w Google'u. Niestety nie rozmawiałem z nim na temat techniki - niezbyt otwarty gość 😉 Szkoda mi się rozstawać znów z samochodem, ale postaram się niebawem ogarnąć kogoś, bo nie mogę na to patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oczywiście da się ogarnąć pewne tematy "papierami' Osobiście usuwałem rysę z matowego baku HD i wyszło genialnie, niestety jest to nieopłacalne ponieważ przynajmniej w moim przypadku, zbyt długo trwało. Wynika to z braku doświadczenia ale da się! ;-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.