Skocz do zawartości

Do konsultacji pierwszy skompletowany zestaw


MrM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym przygotować swój pierwszy zestaw dla całkowitego laika w kwestii porządnego mycia auta i tutaj liczę na pomoc w konsultacji tego do czego doszedłem po czytaniu różnych wątków na temat danych specyfików.
Obiektem do mycia będzie czarne auto z białymi felgami, które było zapuszczone przez poprzedniego właściciela. Chodzi tutaj przede wszystkim o brudny środek - lepiące się plastiki oraz ten mulący wgryziony w tapicerkę zapach z jakiegoś wunderbauma. Samo mycie będzie robione głównie "pod chmurką" na posesji, mogę użyć też garażu jednakże raczej do mycia środka ponieważ zdecydowanie jest za mało miejsca na mycie zewnętrzne auta. Fotele raczej wyciągnę z auta i oddzielnie wypiorę więc nie wiem czy konieczne jest branie ich tutaj pod uwagę. Nie wiem jeszcze co z podsufitką, nie chcę iść na żywioł z tym żeby niczego tutaj nie zepsuć. Nie mam pomysłu też na materiałowe boczki - z tego co rozumiem to mogę APC jak i Interior Cleanerem je umyć ale nie mogę jednoznacznie tego zinterpretować.

Koncepcją zestawu była lista produktów, które pozwolą mi zrobić "porządnie" podstawowe mycie bez nakładania wosków lub detailerów. Te środki chciałbym użyć dopiero jako kolejny krok kiedy zobaczę różnicę i poczuję, że warto iść głębiej w ten temat.

W związku z powyższym, wyszło na to, że mój zestaw aktualnie zawiera APC, Pre-wash, Szampon, Interior Detailer, płyn do szyb, deironizator do kół, pędzelek i mikrofibrę.

Co do samych środków to po wertowaniu wielu wątków (w większości wypadków) skończyło się na kilku propozycjach. Głównie dlatego, żeby zostawić sobie możliwość skompletowania zestawu do zakupu w jednym sklepie (zamiast w kilku różnych).

Poniżej propozycje danych preparatów:
Pre-Wash:

- Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil

- CleanTech Citrus Foam

- Elite detailer Detailing Alkaliner Foam

- ProElite NanoFactor

Szampon:

- Shiny Garage Strawberry Car Shampoo

- GoodStuff Bumblebee Shampoo

- GoodStuff Pure Shampoo

- 4detailer red cherry

- Shiny Garage Orange

- Shiny Garage Premium Watermelon

- Shiny Garage Sleek & Bubbly

- Funky Wish Posh & Wash

APC:

- Good Stuff (Green Tea albo Apple)

- CleanTech

- Aqua

- Shiny Garage

Płyn do szyb:

- Shiny Garage Perfect Glass

- Nielsen Blue Window Clean II

- K2 Nuta Pro

Interior Cleaner:

- GoodStuff Interior Cleaner

- CarLab Interior Cleaner

- Adbl Interior Cleaner

- FX Pro Interior Cleaner

Deironizator - Tenzi Prix

Akcesoria:

- separator brudu do jednego wiadra (mam już "jakieś" 2 wiadra do wykorzystania)

- mniejszy pędzelek z naturalnym włóknem do czyszczenia wnętrza

- rękawica z mikrofibry

- 1x mirofibra 30x30cm (do wnętrza), 2x mikrofibra 60x60cm lub 60x90cm (do zewnątrz)

- szczota do nadkoli - tutaj nie wiem czy nie lepiej użyć po prostu jakieś szczoty z rączką, którą znajdę gdzieś w domu lub garażu

 

Z góry dzięki za pomoc 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Może nie jestem profesjonalistą ale interesuje się mocno tematem od tamtego roku.
Na początku. Jeżeli chcesz zobaczyć efekt który da Ci kopa to skup się na dekontaminacji i warto po niej wjechać z woskiem. Sama dekontaminacja usunie sporo syfu który siedzi w porach. Cały proces, bez glinkowania, zajmie Ci połowę dnia, więc szkoda by było już nie położyć "jakiegoś" wosku.
Co do produktów. Wywalił bym interior cleanera i płyn do szyb, bo jak kupisz APC od Kocha "Green Star",to spokojnie Ci te produkty zastąpi. Zamiast tego kup coś do bonnetowania i przeleć podsufitkę i boczki (o ile są tapicerowane). Do tego koniecznie coś na smołę i klej, np PRICKBORT MAC 124.




Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie shiny Orange.  Fajny szampon, w dużym stężeniu uważam że agresywny, odtluszczajacy. Tani jak woda.

Wnętrze apcem, jak wyżej. Rozważ rękawice carpro inner scrub. Rewelka jest.

Pianę/pre weź sobie tenzi carmax. Starczy ci 1l zasadowego prewasha a potem dokupisz coś delikatniejszego do auta zabezpieczonego.

Najlepsze efekty na koniec dać i tak użycie kleinera na lakierze. Gąbka w dłoń i jak połowa forum zaczniesz od dodojuice lime prime 🙂

wosk fk1000p sampler i powiedziałbym że bsd jeszcze ale to już za dużo klasyki 😄

Fotele zamierzasz prac ekstrakcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumblebee i Pure to to samo. Kupiłem i szczerze żałuję. Piana taka sobie, na hydrofobowym LSP wręcz żadna.
IC kup Cleantecha, będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bigsmith21 napisał:

Na początku. Jeżeli chcesz zobaczyć efekt który da Ci kopa to skup się na dekontaminacji i warto po niej wjechać z woskiem. Sama dekontaminacja usunie sporo syfu który siedzi w porach. Cały proces, bez glinkowania, zajmie Ci połowę dnia, więc szkoda by było już nie położyć "jakiegoś" wosku.
Co do produktów. Wywalił bym interior cleanera i płyn do szyb, bo jak kupisz APC od Kocha "Green Star",to spokojnie Ci te produkty zastąpi. Zamiast tego kup coś do bonnetowania i przeleć podsufitkę i boczki (o ile są tapicerowane). Do tego koniecznie coś na smołę i klej, np PRICKBORT MAC 124.

Ok, spojrzę jeszcze na dekontaminację - ile mi to zajmie i na ile to musi być precyzyjne (a wydaje mi się, że chyba nie). Przy wosku jednak trzeba mieć już jednak przygotowane dobrze auto żeby później nie żałować. Jak dla mnie na razie to jest za głęboka woda, ale jeżeli pójdę dalej z całym procesem to na pewno będę interesował się woskowaniem.

Część boczków i podsufitka są materiałowe więc jak rozumiem zamiast APC coś do "bonnetowania" będzie potrzebne - poszukam i sprawdzę o co chodzi.

 

15 godzin temu, analyzator napisał:

Weź sobie shiny Orange.  Fajny szampon, w dużym stężeniu uważam że agresywny, odtluszczajacy. Tani jak woda.

Wnętrze apcem, jak wyżej. Rozważ rękawice carpro inner scrub. Rewelka jest.

Pianę/pre weź sobie tenzi carmax. Starczy ci 1l zasadowego prewasha a potem dokupisz coś delikatniejszego do auta zabezpieczonego.

Najlepsze efekty na koniec dać i tak użycie kleinera na lakierze. Gąbka w dłoń i jak połowa forum zaczniesz od dodojuice lime prime 🙂

wosk fk1000p sampler i powiedziałbym że bsd jeszcze ale to już za dużo klasyki 😄

Fotele zamierzasz prac ekstrakcyjne?

Też mi się rzuciła w oczy cena SG Orange więc dzięki za kolejny głos na ten szampon. Ok, spojrzę na te rękawice bo nie są w jakichś zaporowych cenach.

Tenzi widzę po okazyjnej cenie, z tego co czytam to przeznaczenie głównie do pojazdów użytkowych. Czy w związku z tym nie będzie za mocny na zwykły lakier? Oczywiście zawsze mogę zrobić proporcje zamiast 100ml/10L to 50ml/10L, tylko czy jest jakiś sens w tym.

Co masz na myśli mówiąc o kleinerze? To jest jakaś marka lub środek?

Fotele myślę, że tak, będą ekstrakcyjnie. Muszę się tylko jeszcze upewnić czy faktycznie będzie sprzęt do tego (byłem zapewniany, że tak).

15 godzin temu, MMCzysci napisał:

Bumblebee i Pure to to samo. Kupiłem i szczerze żałuję. Piana taka sobie, na hydrofobowym LSP wręcz żadna.
IC kup Cleantecha, będziesz zadowolony.

Dzięki, Cleantech dodany do listy.

 

Jeszcze co do APC. Wiem, że jest nierozwiązany spór między tymi co stosują APC do środka a tymi co stosują Interior Cleanery. Zdaję sobie sprawę, że sugerowany Koch mi by tutaj obskoczył cały środek, jednakże IC mające łagodniejszy skład (zakładając, że trochę tego się nawdycham przy pracy wewnątrz) oraz to, że nie muszę kombinować z proporcjami, bardziej mnie przekonuje. Będąc laikiem wydaje mi się, że będzie mi łatwiej mając od początku gotowy produkt z atomizerem, który mam od ręki gotowy do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki, Cleantech dodany do listy.
 
Jeszcze co do APC. Wiem, że jest nierozwiązany spór między tymi co stosują APC do środka a tymi co stosują Interior Cleanery. Zdaję sobie sprawę, że sugerowany Koch mi by tutaj obskoczył cały środek, jednakże IC mające łagodniejszy skład (zakładając, że trochę tego się nawdycham przy pracy wewnątrz) oraz to,że nie muszę kombinować z proporcjami bardziej mnie przekonuje. Będąc laikiem wydaje mi się, że będzie mi łatwiej mając od początku gotowy produkt z atomizerem, który mam od ręki gotowy do użytku.


Jeżeli boisz się APC to z ic polecam Clean Tech Inside Cleaner, naprawdę robi robotę jednak pH już blisko APC.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbiję temat z prośbą o okejkę ponieważ chcę już zrobić zamówienie w sklepie.  Po dalszym kopaniu w Internecie oraz powyższych sugestiach lista wygląda następująco:
 

Karoseria:

Pre-Wash - Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil (skusiła mnie opcja saszetek)

Deironizacja kół - Tenzi Prix

Szampon: Shiny Garage Orange

Szyby: Nielsen Blue Window Clean II

APC: Good Stuff

Akcesoria do mycia karoserii:

- 2x mikrofibra 60x90

- 1x mikrofibra 30cm x 30cm do szyb

- Rękawica carpro inner scrub

- separator brudu do jednego wiadra

(jakąś szczotę do ogólnego szorowania chyba już będzie)

Wnętrze:

Interior Cleaner - CleanTech Inside Cleaner

Pre-Spray - ADBL Prespray Pro

Bonetowanie - ADBL Bonnet

Akcesoria do czyszczenia wnętrza:

- 4x 30cmx30cm mikrofibra (po dwie na plastiki i tapicerkę)

- Pędzelek (średniej wielkości) z naturalnym włosiem

- Większa szczotka do dużych powierzchni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.