Skocz do zawartości

Tania powłoka czy lepszy wosk


Ploski89

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno położyłem na auto wosk finish care 1000p, leży ładnie, ale jak dla mnie słaby połysk, chociaż kumpel widzi różnice, ja jakoś jej nie za bardzo widzę chyba że ślepy jestem 🤣 zastanawiam się co można zrobić następnie, gdzieś tak dopiero w sierpniu będę miał więcej czasu na urlopie że by się pobawić. Wosk powinien już do tego czasu zejść. I zastanawiam się czy warto położyć zamiast tego wosku tania powłokę. Mam tu na myśli tenzi quartz coat. Czy lepiej zainwestować w lepszy wosk np. Soft99 fusso coat. Z tego co widziałem tu po testach to ta powłoka trwałością nie grzeszy ale może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ploski89 napisał:

tania powłokę. Mam tu na myśli tenzi quartz coat.

Kosztuje ok 100zł i piszesz że to tania, więc jak poszukasz za lekko ponad 100zł kupisz Cquartz 3.0 i carpro SIC po 10ml . Położenie i dotarcie ich to banał wobec fusso 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem czy nie lepiej dołożyć do cquartz. Zestaw 30 ml kosztuje w granicach 200 zł. Ale tak się zastanawiałem czy nie warto spróbować tego tenzi quartz coat. Większość kosmetykow do pielęgnacji auta mam od tenzi i są w miarę ok jak na cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 10.05.2021 o 21:35, powalla napisał:

Cquartz 3.0 i carpro SIC po 10ml

je się nakłada jedną na drugą ? jaki czas po dotarciu musi spędzić auto w garazu do pełnego utwardzenia ?  Czym najlepiej zrobic ręcznie finish ? Menzerna Final Finsh FF3000 może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, witek1965 napisał:

je się nakłada jedną na drugą ? jaki czas po dotarciu musi spędzić auto w garazu do pełnego utwardzenia ?  Czym najlepiej zrobic ręcznie finish ? Menzerna Final Finsh FF3000 może być ?

 

Na Avensisa T27 pójdzie +/- 2 10ml butelki CQ 3.0 + 1x 10ml SIC-a. Czas ok. 1h między warstwami UK, potem bodaj godzina do SIC-a Finish ? Sonax PF. Ale musisz pamiętać że powłoka rys nie przykryje, i warto lakier porządnie przygotować -> szczególnie na ciemnych lakierach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GrzechuKR napisał:

W przypadku TevoS36 coś tam potrafi przykryć. 

Muszę kiedyś spróbować, ale napierw UK 3.0 w 2 warstwach musi dokonać żywota .. a na to się nie zabiera .. po 1.5 roku 1 warstwa na dachu powoli umiera, a reszta się trzyma pomimo katowania zasadami, myciem kwaśnymi szamponami, WS-ami.. no ale w końcu ją muszę zdjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 07:48, FilipO napisał:

Ale musisz pamiętać że powłoka rys nie przykryje, i warto lakier porządnie przygotować -> szczególnie na ciemnych lakierach. 

najlepeij będzie jak wstawię kilka zdjęć lakieru, bez przygotowania, a nawet bez mycie, bo pogoda do bani dziś. To powinno pomóc w doborze odpowiednich preparatów do przygotowania lakieru przed nałozeniem ceramiki

 

tylny błotnik bez lampy.jpg

tylny błotnik z lampą.jpg

maska bez lapmy.jpg

drzwi bez lampy.jpg

drzwi z lampą.jpg

maska z lampą.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.