Skocz do zawartości

Po polerce.


Grzedor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i szukam pomocy w odpowiedzi na moje troski. Też ASO. Coś polerowali i porobili rysek. Mam ryski na lakierze i tylnych lampach w 2 letnim Megane. Mam już dość fachowców i najlepiej jak bym to zrobił sam. Czy wystarczy pasta menzerna super finish 3500 i tak jak polecają 

Sposób Użycia :Polerowanie ręczne - Nanieść produkt na ręczny pad polerski i polerować okrężnymi ruchami dla usunięcia drobnych defektów i nadania połysku. Pozostałości pasty usunąć ręcznikiem z mikrofibry. Teść miał K2 tempo i próbując na lampie praktycznie zeszło. Te rysy na lakierze mam praktycznie tylko na tylnej klapie i zderzaku.

 

 

DSC_0181.JPG

DSC_0180.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Grzedor napisał:

Teść miał K2 tempo i próbując na lampie praktycznie zeszło

Teoretycznie zeszło, praktycznie popada deszcz lub umyjesz auto zobaczysz prawdziwy bałagan 😉

Ultimate Compound na tricolor i robótki ręczne 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzedor napisał:

Mam już dość fachowców i najlepiej jak bym to zrobił sam. 

 

 

 

Nie zrobisz dobrze tego sam. Bez maszyny i choć minimalnego doświadczenia.

Poszukaj może kogoś z forum kto Ci z tym pomoże lub oddaj do polecanego studia detailingowego w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Teoretycznie zeszło, praktycznie popada deszcz lub umyjesz auto zobaczysz prawdziwy bałagan 😉

Ultimate Compound na tricolor i robótki ręczne 😉

Padało i myłem te lampy ipą rrc i jest o niebo lepiej ale myślę że może być jeszcze lepiej. Myślę użyć pomysłu Tomasa chyba że ktoś ma inne pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzedor kolega miał na myśli że po użyciu pasty tempo nie ma poprawy  lakieru tylko jest lekkie wypełnienie rys oraz przy okazji nowe rysy. Zwykle przekonujesz się po kilku deszczach albo po tym jak odtłuścisz. Przecieranie rys ipa raczej nic nie zmieni

Megs ultimate compound + tricolor jest spoko i coś poprawi. Dużo zależy od twardości lakieru. Zawiozlbym na one step. Z ASO się wyklucaj niech zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

@Grzedor kolega miał na myśli że po użyciu pasty tempo nie ma poprawy  lakieru tylko jest lekkie wypełnienie rys oraz przy okazji nowe rysy. Zwykle przekonujesz się po kilku deszczach albo po tym jak odtłuścisz. Przecieranie rys ipa raczej nic nie zmieni

Megs ultimate compound + tricolor jest spoko i coś poprawi. Dużo zależy od twardości lakieru. Zawiozlbym na one step. Z ASO się wyklucaj niech zapłacą.

Dzięki za odpowiedź. Myślałem że po tym tempo jak przetrę ipa to będzie bez wypełnienia 😑.  One step oki  może to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 20:13, analyzator napisał:

@Grzedor kolega miał na myśli że po użyciu pasty tempo nie ma poprawy  lakieru tylko jest lekkie wypełnienie rys oraz przy okazji nowe rysy. Zwykle przekonujesz się po kilku deszczach albo po tym jak odtłuścisz. Przecieranie rys ipa raczej nic nie zmieni

Megs ultimate compound + tricolor jest spoko i coś poprawi. Dużo zależy od twardości lakieru. Zawiozlbym na one step. Z ASO się wyklucaj niech zapłacą.

Witaj Alalyzator. Znalazłem w atrakcyjnej cenie one step menzerna i tą gąbkę o której wspomniałeś. Czy może być do tego glinka ADBL Clay Sponge Glinka PAD GLINKOWY ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzedor napisał:

Witaj Alalyzator. Znalazłem w atrakcyjnej cenie one step menzerna i tą gąbkę o której wspomniałeś.

Menzerną One Step to już totalnie nic z tym nie zrobisz. Analyzator pisząc o one stepie miał na myśli usługę, nie produkt.

Również jestem za tym, żeby spróbować tricolorem i Meguairs Ultimate Compound ale mimo, że ta pasta jest bardzo fajna w pracy to na cud przy ręcznej pracy bym nie liczył.

Zvizzer ma dedykowane pady (Puk Pad zdaje się) do ręcznej polerki ale nie miałem okazji tego używać, biorąc jednak pod uwagę ile taki zestaw Zvizzera kosztuje to chyba rzeczywiście podjedź do jakiegoś studia, niech wycenią i zdecydujesz czy zostawiasz komuś całą robotę czy próbujesz swoich sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KiziorDZN napisał:

Menzerną One Step to już totalnie nic z tym nie zrobisz. Analyzator pisząc o one stepie miał na myśli usługę, nie produkt.

Również jestem za tym, żeby spróbować tricolorem i Meguairs Ultimate Compound ale mimo, że ta pasta jest bardzo fajna w pracy to na cud przy ręcznej pracy bym nie liczył.

Zvizzer ma dedykowane pady (Puk Pad zdaje się) do ręcznej polerki ale nie miałem okazji tego używać, biorąc jednak pod uwagę ile taki zestaw Zvizzera kosztuje to chyba rzeczywiście podjedź do jakiegoś studia, niech wycenią i zdecydujesz czy zostawiasz komuś całą robotę czy próbujesz swoich sił.

Dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.