Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna kisho - jaki QD?


misiek43210

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poszukuję jakiegoś QD który spełniłby moje wymagania. NA aucie nałożoną mam ceramikę Kisho 901 i do tej pory nakładałem QD Kisho top24. Problem jednak jest w tym, że ten QD jest okropnie drogi - 120zł za 100ml. W związku z tym szukam jakiegoś innego QD, który będzie się trzymał chociaż z 3-4 tygodnie, będzie dawał fajny połysk.

Czy lepiej zostać przy Tym QD od Kisho? Jedna aplikacja starcza na trochę czasu, ale chyba wolę auto częściej spryskać i odświeżyć efekt 😉

Czy jest jakiś inny QD, który będzie sie trzymał koło 3-4 tygodni a przy tym efekt połysku będzie fajny?

Dodam, że auto ma czarny lakier.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, analyzator napisał:

@misiek43210 tenzi rls. Bardzo ładny wygląd bardzo fajna śliskość. Śmierdzi okropnie niestety.

Dzięki, na pewno zakupie i spróbuję :D co ile trzeba nakładać? Wytrzyma z dwa, trzy mycia (zakładając że mycie co tydzień)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek43210 Kiedy była aplikowana powłoka? Qd do częstego stosowania który nie nadgryzie/zaburzy/przejmie właściwości powłoki to Artdeshine Graphene Detailer. Fajnie podbije sliskość i usunie świeże osady po wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudiBlask napisał:

@misiek43210 Kiedy była aplikowana powłoka? Qd do częstego stosowania który nie nadgryzie/zaburzy/przejmie właściwości powłoki to Artdeshine Graphene Detailer. Fajnie podbije sliskość i usunie świeże osady po wodzie

W zeszłym roku we wrześniu. A ten tenzi jest w stanie naruszyć strukturę powłoki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ktm950 napisał:

@misiek43210 jeśli tenzi tak mocno wali rozpuszczalnikami/alkoholem, to znaczy, że może zareagować z powłoką.  Dużo bezpieczniejsze są produkty rozcieńczalne w wodzie. Np. CC Water Gold, Reload, itd. 

Producent pisze ze ten tenzi się nadaje dobrze do aut z powłokami np kwarocuwmi albo ceramicznymi. Chyba sobie popatrzę na opinie wszystkich i się zastanowię 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ktm950 napisał:

@misiek43210 jeśli tenzi tak mocno wali rozpuszczalnikami/alkoholem, to znaczy, że może zareagować z powłoką.  Dużo bezpieczniejsze są produkty rozcieńczalne w wodzie. Np. CC Water Gold, Reload, itd. 

Poszperałem i zaróno CP Reload jak i Water gold jest bardzo polecany. Pytanie brzmi - który będzie się sensownie trzymał na furze? Liczę coś pokroju 3 tygodni - da radę? jak myślisz? 

Powiem tak, wydać 150zł to nie jest problem, bo do tej pory kisho top24 kosztuje 120zł za 100ml a to mi idzie na 3 razy... chciałbym jednak częściej odświeżać ten piękny wygląd auta ;D CC water Gold to 480ml, więc spokojnie i na 10x mi starczy - pytanie czy trzeba go robić co mycie, czy może raz np na 4/5 myć.

Jak twoje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ktm950 napisał:

Water Gold jest bardzo wydajny - wystarczają 2-3 psiki na panel. Wtedy nie zużyjesz więcej niż 20-25 ml na auto. Możesz używać go co mycie.

Wiem, że mogę, ale pytanie, czy jedno nalożenie wystarczy np na 3 mycia - tzn że nałoże raz i następny raz dopiero za 3 mycia? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek43210 reload to trochę inny produkt. WG jest kozak, produkt bez wad. Z carpro masz elixira jako ~qd. Dają inny efekt wizualny. Oba bezproblemowe ze wskazaniem na wg. WG szkło połysk. CPE przyciemnia i przy okazji jest mega śliski. Oba mam na półce, bardzo lubię i polecam. Oba są lepsze od RLS jeśli cena nie jest problemem. Przy elixirze trzeba sensownie aplikować bo atomizer leje za dużo.

W obronie tenzi, którego smrodu przeżyć nie mogę i fibry po nim są do prania. To dobry produkt który daje swoje szkiełko i śliskość i ma zeroproblemową aplikację jak wg. I jest 2-3 razy tańszy.

Jest też gtechniq 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.