Skocz do zawartości

Pęknięta szybka zegarów- prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Pojawiła mi się na szybce od zegarów rysa, udałem się do salonu audi. Po przeprowadzonej ,,ekspertyzie'' audi stwierdziło, że do tego typu uszkodzeń dochodzi na skutek czyszczenia szybki środkiem z zawartością alkoholu. Niestety nie wymienią mi tej szybki na gwarancji. 
Zrobiłem zdjęcia i jak dla mnie ewidentnie widać złe spasowanie elementów na skutek czego pękła szybka w miejscu którym dotyka do plastiku.
Chciałem się was podpytać czy istnieje możliwość zrobienia takiej rysy środkiem czyszczącym? Ja używałem tylko RRC interior detailer do kokpitu, producent potwierdza, że napewno nie ma w nim alkoholu. 
Temat jest ciężki bo z tego co się dowiadywałem salony często odmawiają naprawy gwarancyjnej w takich przypadkach.. jeszcze samej szybki nie można wymienić.. koszt wymiany zegarów 5tys.

Z góry dziękuje za pomoc, może ktoś miał podobną sytuacje? 

 

image0.jpeg

image2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze firma RRC nie jest polecana? kupiłem ten produkt praktycznie na początku a dokładnie pani w sklepie mi doradziła.. nawet nie użyłem połowy butelki. 
przed pęknieciem szybki zauważyłem widoczne na zdjęciu opaski które właziły w szybę.. pęknięcie nastąpiło kilka miesięcy temu. garażuje samochód. szybkę przecierałem tym środkiem jakoś w okresie wakacyjnym.  jak dobrze pamiętam raczej aplikowałem na szybkę.  po zakupie samochodu częściej używałem tego środka i nic takiego nie było.. a to pęknięcie wyszło jak praktycznie nie ruszałem samochodu w środku jakoś intensywnie

jeśli chodzi o trzęsienie itp to nic takiego nie występuje, opony 255/35/19 

naprawde staram sie dbac o ten samochod dlatego tez czesto zagladam na forum kupilem sporo kosmetykow, pianownice reczna itp 

zadnych srodkow alkoholowym na covid w samochodzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Salon audi wcisną Ci kit jakich mało, takie pęknięcia nie powstaja na wskutek alkoholu. RRC ogolnie nie jest dobra firma jednak ich Interior Detailer ale w mojej opinie nie jest w stanie uszkodzić w taki sposob plastiku. Jak dla mnie to mróz plus słabej jakości plastik doprowadził do takiego pękniecia. Bo wyglada mi to na pęknięcie a nie ryse. 

Jeżeli w Audi twierdzą że uzycie środka na bazie alkoholu uszkodziło tak szybke to po pierwsze sprawdz w instrukcji obsługi czy jest to wyszczególniony a po drugie niech Ci pokażą gdzie w RRC ID znajduje sie alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon audi nie twierdzi wprost ze pęknięcie powstało na wskutek alkoholu. ,,użycie takiego środka spowodowało redukcję związków zwiększających elastyczność plastiku i tym samym wpłyneło na jego kruchość a w konsekwencji doprowadziło do powstania pęknięć"

mróz nie bardzo bo samochód garażowany plus w zimie praktycznie nie używany. a to ze audi zapewne jest chińskie to inna sprawa ;d 

jak dla mnie to złe spasowanie elementów lub puszczenie zaczepów które widać przez szybe i tym samym przemieszczenie się szyby bo pęknięcie jest gdy szyba styka się z plastikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - w moim odczuciu brednie. RRC sam od czasu do czasu używam i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. 

Wygląd jak by ta pleksa już od początku była "strzelona" 

W moim 13 letnim aucie takich cudów nie uświadczyłem a stoi na dworze cały rok, tyle że pod wiatą. Nie było czasem grzebane przy tych zegarach? W sensie nie ty, ale może serwis coś dlubał - jakaś akcja serwisowa albo coś naprawiali pod kokpitem i serwis dał ciała i nie chcą się przyznać? 

Walcz, niech udowodnią, ze to Twoja wina, bo według mnie to ewidentnie wina Audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.