Skocz do zawartości

Uzupełnienie kosmetyków :D


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam prośbę czy moglibyście ocenić moje kosmetyki, które będę chciał dokupić do kolekcji :D. Jest to połączenie rzeczy do codziennego mycia i przy okazji korekty na swoim aucie. Samochody jakie będę ogarniał tzn. mycie to raczej jasne kolory (biały, kremowy). Bardziej czas poświęcał będę swojej bestii, czyli Lexus IS250 z kolorem Matador Red Mica.

Poniżej daję listę co i jak i do czego.

Do mycia samochodu: Cleantech Tech Cleaner i mam rękawice od ADBL 

Do felg: ExceDe Ultimate Wheel Cleaner i jakaś szczotka (tutaj możecie coś polecić 😅). Do tej pory używałem RRC Wheel Gel+, był jak dla mnie dobry, przy myciu jasnych felg i bardzo pylących klocków

Glinka: ValetPro Mild i poślizg od Funky Witch

Do inspekcji: planowałem od RRC Wipe Out, bo korzystna cena, ale może coś lepszego doradzicie?

Do końcówek tłumika chyba najlepsza opcja to AutoSol Metal Polish

I czy po korekcie odtłuścić, dać cleaner i na to wosk? Czy może bez cleanera? Jak tak to też coś doradzcie 😀

I teraz moje największa prośba. Jaki wosk na ten czerwony lakierek co wyżej podałem. Myślałem od początku nad Fusso 12months, ale jakoś zbiło mnie z tropu. Może Bilt-Hamber Finis Wax? Nie mam kompletnie pojęcia co wybrać, pomożecie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz korektę, to cleaner niepotrzebny raczej. Bez korekty jak najbardziej trzeba użyć.
Zestaw OK, ale brakuje środków do dekontaminacji chemicznej i czegoś do czyszczenia opon. Szczotka do felg od EZ Detail sprawdza się świetnie. Droga, ale nie będziesz żałować zakupu. Alternatywnie - aliexpress. Jaką rękawicę ADBL masz? Wyłapałem jedną rzecz - Tech Cleaner to szampon kwasowy, na codzień do mycia nie za bardzo.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promitt jest ponoć OK, gdybyś miał Caremitta to od razu radziłbym Ci wymienić Ja dekontaminację przeprowadzam duetem ADBL Vampire + Vasco/Prickbort. Sprawdzają się bardzo dobrze, na testy czeka jeszcze Shiny Garage D-Tox. Od razu zaatakuj deironem felgi przy okazji zabiegów. Opony myję Excede T&R. Super, miałem też Cleantecha i nie był tak dobry. 1:3 wystarcza do doczyszczenia w dwóch podejściach brudnych opon, więc wychodzi dosyć przystępnie. Szczotka do opon - mam Mothersa, ale na pewno ktoś poleci Ci coś tańszego.
Kwaśne szampony przeznaczone są do odtykania powłok, choć niektórzy odtykają nimi także woski, ale tutaj efekt bywa różny, o czym sam się przekonałem. Na codzień do mycia coś neutralnego się lepiej spawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na czym Ci zależy w przypadku wosku. Jak trwałość no to oczywiście fusso/Collinite 476s. Jeżeli chcesz, żeby przyjemnie Ci się nakładało. Otaczał Cię przyjemny zapach i trwałość spada na drugi plan, pójdź w wosk naturalny. I look będzie lepszy i fun przy aplikacji. Np. PoorBoys World Natty's Red albo jakiś Angelwax? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że nie wiem na czym mi zależy, najlepiej żeby to wszystko połączyć, ale to raczej tylko powłoka może zapewnić. Na początek mogę w sumie zacząć od czegoś łatwiejszego do nakładania. W każdym wypadku, jak mi nie podpasuje to nałożę coś trwalszego, czyli np. Fusso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finis bardzo ok. Masz i trwałość i świetny look. Nakładanie przyjemne i bardzo poprawne.

Ważne pytanie to jak często możesz sobie pozwolić na woskowanie auta. Jak znajdziesz te kilka godzin na przygotowanie co 2 miesiące w lecie to dla przyjemności szukałbym pachnącego naturalnego wosku. Jak akcje z cleanerem czy polerowaniem zrobisz raczej 3 razy w roku to taki finis będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że naturalny wosk o którym pisałeś to dobry pomysł. Lubię popracować przy swoim autku, sprawia mi to mega satysfakcję, także czas napewno będzie 😀

Pomyślę, ale raczej napewno wybiorę tego od PW red lub AngelWax Formulation BodyWax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodywax to może być ciekawy kierunek. Podobno leży przyzwoicie i generalnie dobre opinie.

Desirable mogę powiedzieć że przekroczyl oczekiwania jeśli chodzi o przyjemność aplikacji i trwałość.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 10:29, MMCzysci napisał:

Jak robisz korektę, to cleaner niepotrzebny raczej. Bez korekty jak najbardziej trzeba użyć.
Zestaw OK, ale brakuje środków do dekontaminacji chemicznej i czegoś do czyszczenia opon. Szczotka do felg od EZ Detail sprawdza się świetnie. Droga, ale nie będziesz żałować zakupu. Alternatywnie - aliexpress. Jaką rękawicę ADBL masz? Wyłapałem jedną rzecz - Tech Cleaner to szampon kwasowy, na codzień do mycia nie za bardzo.


 

Tech Cleaner to szampon leciutko kwasowy, bez problemu 50ml/10l można myć na codzień wosku nie ruszył 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.