Skocz do zawartości

Dodo Juice Blue Velvet i Purple Haze


red

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka pytań odnośnie wosków z tematu:

 

1. Nałożyłem sobie na auto DJ Blue Velvet (chyba stanę się fanem tego wosku...) i testowo na kilka elementów na niego jeszcze DJ Purple Haze - czy ten drugi może osłabić pierwszy?

 

2. Czy warto teraz na w miarę świeżo nakładać kolejną (drugą) warstwę Blue Velvet? Zmienia to jakoś trwałość ochrony, czy nieszczególnie? Jak ogólnie z trwałością BV?

 

3. W zasadzie czym różni się BV od PH? Wiem, że jeden twardy, drugi miękki (daje chyba lepszy połysk?), jednak w konsystencji są bardzo podobne. Jednak z BV pracuje się świetnie, można idealnie położyć cieniutką warstwę na całe auto i naprawdę mało go schodzi, a PH mimo, że podobny to cały czas miałem wrażenie, że nakładam go albo za mało, albo za dużo - czy ktoś miał podobne odczucia?

 

Edit: w sumie to przy okazji prośba do modów o przeniesienie do działu "Woskowanie lakieru", nie wiem co mi się pomieszało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1. Nałożyłem sobie na auto DJ Blue Velvet (chyba stanę się fanem tego wosku...) i testowo na kilka elementów na niego jeszcze DJ Purple Haze - czy ten drugi może osłabić pierwszy?

 

Jeśli odczekałeś odpowiednią ilość czasu po nałożeniu i starciu BV, to Purple Haze nie powinien nic osłabic.

 

2. Czy warto teraz na w miarę świeżo nakładać kolejną (drugą) warstwę Blue Velvet? Zmienia to jakoś trwałość ochrony, czy nieszczególnie? Jak ogólnie z trwałością BV?

 

Nieszczególnie, to wosk naturalny i nie ma potrzeby nakłądania go warstwami. Jedynym powodem dla którego warto to robić, to upewnienie się że położyliśmy go równo na całej powierzchni.

 

 

 

3. W zasadzie czym różni się BV od PH? Wiem, że jeden twardy, drugi miękki (daje chyba lepszy połysk?), jednak w konsystencji są bardzo podobne. Jednak z BV pracuje się świetnie, można idealnie położyć cieniutką warstwę na całe auto i naprawdę mało go schodzi, a PH mimo, że podobny to cały czas miałem wrażenie, że nakładam go albo za mało, albo za dużo - czy ktoś miał podobne odczucia?

 

Jeden jest miękki, drugi twardy. Miękki z założenia powinien być łatwiejszy w aplikacji i dawać lepszy wygląd, twardy za to powinien być odrobine trwalszy. Ale w praktyce, co potwierdzają przedstawiciele Dodo na DW, różnica sprowadza się do kwestii zapachowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bo skoro nie ma różnic w wyglądzie i trwałości, to jest to marnotractwo produktu. I uprzedzając pytanie, nie jest to tylko moja opinia.

 

Woski syntetyczne,np. Zaino są przeznaczone do warstwowania, dziwne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skoro nie ma różnic w wyglądzie i trwałości, to jest to marnotractwo produktu. I uprzedzając pytanie, nie jest to tylko moja opinia.

no to bardzo dziwne spostrzerzenia, mam zgoła inne. ale pewnie ile osób, tyle opinii, również na temat marnotrawstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak na szybko, nie chciało mi sie wiecej szukać. Wypowiedź Cleanerfreaka.

 

Ile warstw Zymöl? JEDNA.

Nakładanie wosku naturalnego warstwami, tak jak np. Zaino nic nie daje i jest kontra produktywne.

Wosk nie twardnieje tak mocno i szybko jak „politura”, więc nie ma możliwości nakładania wosku naturalnego warstwami.

Dobry wosk „poci” się czasami nawet po tygodniu, co jest oznaką iż nie jest twardy tak jak politura.

Każda następna warstwa wosku „łączy się’ z poprzednią i powstaje grubsza warstwa, co w wypadku wosku naturalnego nie daje dodatkowych pozytywnych efektów.

Wręcz odwrotnie: wosk dłużej się poci, kurz prędzej się chwyta, blask się nie poprawia (ba wręcz pogarsza ) , a wosku szybciej ubywa.

Jeżeli ktoś nakłada „drugą warstwę”, to tylko po to, aby się upewnić że każdy zakamarek został nawoskowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odczekałeś odpowiednią ilość czasu po nałożeniu i starciu BV, to Purple Haze nie powinien nic osłabic.

To było po kilku dniach, więc myślę, że odpowiednio długo :)

 

Nieszczególnie, to wosk naturalny i nie ma potrzeby nakłądania go warstwami. Jedynym powodem dla którego warto to robić, to upewnienie się że położyliśmy go równo na całej powierzchni.

Zadałem to pytanie właśnie dlatego, że są różne informacje w sieci, ale jak widać na forum lepsza sytuacja nie jest :) Np. tutaj:

http://shinearama.co.uk/product.php?id=DOD-DJBV250

"Apply more layers after 24 hours if desired." Choć nie wiadomo, czy napisali to tak sobie, czy jednak jest to spisane z opakowania Dodo (mam tylko próbkę, tam nie ma żadnego info).

 

Ale w praktyce, co potwierdzają przedstawiciele Dodo na DW, różnica sprowadza się do kwestii zapachowych ;)

No mi coś ewidentnie gorzej pracuje się z PH, ale skoro tak to i tak pozostanę przy nowszym i ładniej pachnącym BV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, co nie zmienia faktu, że mogę mieć inne zdanie. wszak to pół mojego auta było tego samego dnia nawoskowane jedną warstwą carbona, a drugie pół dwoma i część z dwoma warstwami zachowała stan "jak po woskowaniu" jakieś cztery tygodnie dłużej...

red, spokojnie smaruj drugą warstwę, jeśli tylko masz na to ochotę, ale po wypoceniu, przetarciu i 24godzinach na "utwardzenie" się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem nakładać purple haze. Kładłem go na black hole i mogę powiedzieć że pracuje się z nim świetnie...ładnie pachnie, można nałożyć cieniutką warstwe i bajecznie prosto się poleruje..Aż nie mogę uwierzyć że blue velvet jest jeszcze przyjemniejszy..bo już ph jest idealny. Co do warstwowania to zrobię z ciekawości eksperyment.Na poł auta nałoże drugą warstwę i zobaczę co dłużej wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

A mozna go nakładać na cherry glaze? Czy cherry glaze mozna na nakładać bez cleanera? Ile ten blue velvet i purple haze wytrzymuje na lakierze? A czy, purple haze moxna uzyc na niebieski lakier czy raczej nie? Pisze bo mam okazje kupic blue velvet i purple haze po razie użyte. Za 40zl. Cena spoko? Tylko u jednego jest wieczko pekniete ale jest szczelne. Laczna ich waga to 82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisienka to AIO, tu nie trzeba wcześniej używać cleanera bo ma w sobie właściwości czyszczące lakier i przy okazji przykryje trochę drobniejsze ryski tyle ze trochę skróci trwałość wosku, BV i PH to woski dedykowane do ciemnych lakierów wiec nie ma przeciwskazan do używania na niebieskim lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie i Panie mam wosk Dodo juice blue velvet i zastanawiam się czy można wysmarować nim takiego focusa takiego koloru jak w linku

https://i.ytimg.com/vi/f2JPP4E-qfM/maxresdefault.jpg

Ogólnie jestem ciekawy jaki jest efekt stosowania wosków do ciemnych lakierów na jasnych. Delikatne przyciemnienie czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.