Jump to content

Meguiar's Quik Detailer


grunfisch

Recommended Posts

Witam, Czy Meguiar's Quik Detailer będzie odpowiednim detailerem na nawoskowane autko Colli 476s. Mam autko w garażu co jakiś czas zamiast myć chce je lekko odświeżyć jak jest zabrudzone. Czym wycierać Meguiar's Quik Detailer

Link to comment
Share on other sites

co jakiś czas zamiast myć chce je lekko odświeżyć jak jest zabrudzone

możesz auto potraktować detailerem jeśli jest zakurzone, brudnego pod żadnym pozorem nie!

Link to comment
Share on other sites

Czy wycierać Meguiar's Quik Detailer

Jeśli miało być "czy wycierać" to - tak, wycierać.

Jeśli miało być "czym wycierać" to - dobrą, włochatą mikrofibrą. :)

 

PS. Pozdro dla kolegi z CorollaClub'u. :D

Link to comment
Share on other sites

Czyli lepiej umyć Megsa Golde i potem Megs QD? Aby uzyskać błysk.

Tak też można. W sumie QD całkiem nieźle sprawdza się w osuszaniu auta. Inna opcja to po prostu spłukać zakurzone auto czystą wodą (np. program "woda miękka" na myjni samoobsługowej), a podczas wycierania do sucha pomóc sobie QD.

Link to comment
Share on other sites

Podpowiedziałem Ci dobrze. IMO nie ma chyba w tej chwili lepszej szmatka do QD od Shaga. CG też oczywiście da sobie radę. Wiem,wiem robiłeś wieksze zakupy i dla tego przy okazji ;-)

Link to comment
Share on other sites

W końcu przyszła MF i QD :). Moja opinia na temat Mag QD to bardzo fajny produkt, który ładnie pachnie i szybko doprowadza do balasku zakurzone autko. MF też bardzo fajna, delikatna bardzo ładnie współpracuje z QD. Polecam zestaw. CG MF + Megs QD z jednym ale ... MF ma strasznie farbuje na czerwono :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

grunfisch, poczekaj aż kiedyś pobawisz się UQD:) UQD zostawia jakąś powłokę, która IMO dodaje trochę blasku oraz pięknie odpycha wodę. To jedno "U" w nazwie sporo zmienia jeśli chodzi o fajność produktu, ja do QD się nie przekonałem, jak juz mam czymś psikać to niech to coś więcej daje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ehh jednak nie przekonałem się do UQD za tą cenę myślałem że będzie coś extra, cały czas używam QD o połowę tańszy i ładnie utrwala wosk. Następne co będzie do sprawdzenia to S&G

Link to comment
Share on other sites

A czego oczekiwałeś od tego produktu ? Stosuję UQD odkąd pojawił się w sprzedaży i wg mnie jest rewelacyjny oraz spełnia moje oczekiwania - odświeża, dodaje blasku i połysku oraz świetnie odpycha potem wodę. Poza tym weź pod uwagę, że "utrwalać" to on może tylko wosk syntetyczny, bo raczej nie pomoże naturalnemu.

 

Jeżeli oczekiwałeś, że auto będzie jak po wosku za kilkaset zł to nie jest to zadaniem żadnego quik detailera.

Link to comment
Share on other sites

Łukasz, stosujesz UQD na Glasura ?

 

Nie, bo mam Field Glaze, ale jak nałożę nową warstwę Glasura to chce zrobić teścik i na jednej części elementu używać FG, a na drugiej UQD - zobaczymy jak będzie reagował sam wosk. Może dzisiaj jak będzie mi się chciało to przelecę cleanerem całe auto i nałożę Glasura.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to umyłem Polo, użyłem cleanera (HDC i Lusso), połowa auto Lusso Oro, a druga Glasur. Po następnym myciu użyję UQD i FG zarówno na Lusso Oro jak i Glasura. Zobaczymy jakie będą objawy.

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

Ja u siebie użyłem z ciekawości UQD na Migliore Primo, nie zauważyłem żadnych minusów, efektem było lepsze odpychanie wody, śliskość, nie mogłem sprawdzić trwałości ponieważ wosk poleżał 3 tygodnie i zastąpił go nowy testowany produkt ;)

 

Pytanko trochę nie na temat ale napiszę: Do osób które używały Migliore: czy też wam ten wosk średnio kropelkuje jak na tak wysoką zawartość Carnauby :o Efekt wizualny jest piękny ale kropelkowanie bardzo średnie i takie samo przy Original jak i Primo. Oczywiście chodzi mi o kropelkowanie przed zastosowaniem jakiegokolwiek detailer-a ;)

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

R0N1N, Tego nie wiem tylko teoretycznie podobno Carnauba odpowiada za ładne kropelki a polimery za odpychanie :o Do tej pory przy moich testach to się sprawdzało. Teraz leży RaceGlaze 55 zobaczymy jak będzie z nim, na razie nie padało a mi też się nie chciało specjalnie opryskiwać lakieru ;)

Link to comment
Share on other sites

Na forum Dodo Juice znalazłem fajny wątek dotyczący kropelkowania:

 

BEADING

 

Z własnego podwórka mogę dodać, że kropelkowanie jest tym lepsze im bardziej hydrofobowa powierzchnia, na której znajduje się woda. Podejrzewam, że jest jakiś próg ilości Carnauby, powyżej którego kropelkowanie nie będzie już lepsze choćby nie wiem ile wosku użyć. :) I w tym momencie do gry wchodzą polimery, a zwłaszcza pochodne silikonowe. Może być tak, że w Migliore jest dużo Carnauby, a mało polimerów i dlatego tak kropelkuje. Ale to tylko moje spekulacje. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Partner forum

R0N1N, Ciekawy link. ;)

 

Dzisiaj pierwsze mycie Race Glaze 55 efekt: kropelkowanie, odpychanie, wet look wszystko na najwyższym poziomie. :song:

 

hmm temat o QD Megs a my tu o czym innym, ok koniec OT.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.