Skocz do zawartości

Meguiar's Quik Detailer


grunfisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy Meguiar's Quik Detailer będzie odpowiednim detailerem na nawoskowane autko Colli 476s. Mam autko w garażu co jakiś czas zamiast myć chce je lekko odświeżyć jak jest zabrudzone. Czym wycierać Meguiar's Quik Detailer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej umyć Megsa Golde i potem Megs QD? Aby uzyskać błysk.

Tak też można. W sumie QD całkiem nieźle sprawdza się w osuszaniu auta. Inna opcja to po prostu spłukać zakurzone auto czystą wodą (np. program "woda miękka" na myjni samoobsługowej), a podczas wycierania do sucha pomóc sobie QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszła MF i QD :). Moja opinia na temat Mag QD to bardzo fajny produkt, który ładnie pachnie i szybko doprowadza do balasku zakurzone autko. MF też bardzo fajna, delikatna bardzo ładnie współpracuje z QD. Polecam zestaw. CG MF + Megs QD z jednym ale ... MF ma strasznie farbuje na czerwono :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

grunfisch, poczekaj aż kiedyś pobawisz się UQD:) UQD zostawia jakąś powłokę, która IMO dodaje trochę blasku oraz pięknie odpycha wodę. To jedno "U" w nazwie sporo zmienia jeśli chodzi o fajność produktu, ja do QD się nie przekonałem, jak juz mam czymś psikać to niech to coś więcej daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehh jednak nie przekonałem się do UQD za tą cenę myślałem że będzie coś extra, cały czas używam QD o połowę tańszy i ładnie utrwala wosk. Następne co będzie do sprawdzenia to S&G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwałeś od tego produktu ? Stosuję UQD odkąd pojawił się w sprzedaży i wg mnie jest rewelacyjny oraz spełnia moje oczekiwania - odświeża, dodaje blasku i połysku oraz świetnie odpycha potem wodę. Poza tym weź pod uwagę, że "utrwalać" to on może tylko wosk syntetyczny, bo raczej nie pomoże naturalnemu.

 

Jeżeli oczekiwałeś, że auto będzie jak po wosku za kilkaset zł to nie jest to zadaniem żadnego quik detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, stosujesz UQD na Glasura ?

 

Nie, bo mam Field Glaze, ale jak nałożę nową warstwę Glasura to chce zrobić teścik i na jednej części elementu używać FG, a na drugiej UQD - zobaczymy jak będzie reagował sam wosk. Może dzisiaj jak będzie mi się chciało to przelecę cleanerem całe auto i nałożę Glasura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Ja u siebie użyłem z ciekawości UQD na Migliore Primo, nie zauważyłem żadnych minusów, efektem było lepsze odpychanie wody, śliskość, nie mogłem sprawdzić trwałości ponieważ wosk poleżał 3 tygodnie i zastąpił go nowy testowany produkt ;)

 

Pytanko trochę nie na temat ale napiszę: Do osób które używały Migliore: czy też wam ten wosk średnio kropelkuje jak na tak wysoką zawartość Carnauby :o Efekt wizualny jest piękny ale kropelkowanie bardzo średnie i takie samo przy Original jak i Primo. Oczywiście chodzi mi o kropelkowanie przed zastosowaniem jakiegokolwiek detailer-a ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

R0N1N, Tego nie wiem tylko teoretycznie podobno Carnauba odpowiada za ładne kropelki a polimery za odpychanie :o Do tej pory przy moich testach to się sprawdzało. Teraz leży RaceGlaze 55 zobaczymy jak będzie z nim, na razie nie padało a mi też się nie chciało specjalnie opryskiwać lakieru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Dodo Juice znalazłem fajny wątek dotyczący kropelkowania:

 

BEADING

 

Z własnego podwórka mogę dodać, że kropelkowanie jest tym lepsze im bardziej hydrofobowa powierzchnia, na której znajduje się woda. Podejrzewam, że jest jakiś próg ilości Carnauby, powyżej którego kropelkowanie nie będzie już lepsze choćby nie wiem ile wosku użyć. :) I w tym momencie do gry wchodzą polimery, a zwłaszcza pochodne silikonowe. Może być tak, że w Migliore jest dużo Carnauby, a mało polimerów i dlatego tak kropelkuje. Ale to tylko moje spekulacje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.