Skocz do zawartości

Zestaw "do bloku" - początek


doctore46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym skompletować zestaw, pacjent to Skoda Superb z 2016 o ciemnym, brązowym lakierze. Auto garażowane natenczas,  ale będzie trzymane pod chmurką, mycie na myjni bezdotykowej oraz standardowe mycie na dwa wiadra od czasu do czasu u mamusi na podwórku 🙂

To mój początek, więc aby się nie zniechęcić chciałbym coś efektywnego ale w miarę prostego i szybkiego.

 

1. PRE-WASH - Pianownica czy oprysk?

Zastanawiam się co lepiej zda egzamin w warunkach bezdotyku:

  a) Opryskiwacz Marolex industry ergo alka line 2000 2L 

       + szampon zasadowy  ADBL TRF

   b) Pianownica Marolex AXEL-Foamer 3000

        + Bilt-Hamber AutoFoam (lub ewentualnie Shiny Garage Pre-Wash Citrus, która pasuje i do oprysku i PA) 

 

2. Cleaner

   a) SHINY GARAGE Glaze

   b) Prima Amigo

   c) Soft99 Micro Liquid Compound Set Dark

   +IPO

 

3. Wosk - a może jakiś sealant?

   a) Wosk SOFT99 Fusso Coat

   b) COLLINITE 476S WOSK

 

4. QD - do podbicia efektu

   a) ADBL Synthetic Spray Wax

   b) CC Water Gold

 

5. Felgi

   a) excede ultimate wheel cleaner

   b) Szczotka - K2 SCEPTER

   c) FX Protect Tire & Rubber Protection (Dreasig do opon + konserwacja uszczelek)

 

6. Szyby

   a) FX PROTECT GLASS CLEANER - do mycia codziennego

   b) Niewidzialna wycieraczka - Ultra Glaco

 

7. Owady

   a) allegrini gogo insect

 

8. Wnętrze

   a) Colourlock SOFT - lekkie odswieżenie + zabeczpieczenie. Skóra brązowa, wentylowane siedzenia.

 

9. Akcesoria

   a) Rekawica ADBL promitt lub work Stuff Storn

   b) Ręcznik do osuszania: Work Stuff King - 1 sztuka

   c) Mikrofibra

      - do wosku - Work Stuff Gentleman 40x40cm 500gr/m2 - 2 sztuki

      - do QD I ogolnego czyszczenia - WaxPRO NoLimit Blue mikrofibra bez obszycia 360gsm - 4 sztuki

 

Z góry dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkajac w bloku uzywam, marolexa 3l z piana z cleantecha i wszystko jest spoko, co do qd to co podales w wersji a) to jest wosk syntetyczny, od siebie moge polecic carpro elixir. Co do mycia kół to ja mam mieszane odczucia do do excede, strasznie szybko wysycha wiec na bezdotyk moze to byc srednia opcja, chyba że bedziesz płukał kazde koło pojedyńczo od razu po pedzelkowaniu, w innym razie nie ma szans zrobic 4 kół bez spłukiwania bo preparat szybko zasycha i zostawia pozniej zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lazzur napisał:

w innym razie nie ma szans zrobic 4 kół bez spłukiwania bo preparat szybko zasycha i zostawia pozniej zacieki

Ciekawe, bo korzystam praktycznie tylko z UWC od 2 lat na bezdotykach i zawsze robię 4 koła przed spłukiwaniem.

 

@doctore46

- olej pianownice, kup opryskiwacz i Bilt Hambera

- z wymienionych cleanerów tylko jeden jest cleanerem, reszta to glaze, który skróci Ci trwałość wosku w sposób widoczny

- brakuje w zestawie deirona, tar&glue, czegoś do czyszczenia opon, cleanera do szyb pod NW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

 

Zmiany:

1. QD: CC Water Gold lub polecany przez @lazzur CarPro Elixir Quick Detailer

2. Cleaner: Soft99 Micro Liquid Compound Set Dark + IPA

3. Opryskiwacz ciśnieniowy Industry ERGO 3L Marolex -

 

@Strus czy polecasz coś konkretnego jako deiron, tar@glue, czyszczenie opon i Cleaner pod NM? Czy mogą być to "pierwsze lepsze", które znajdę?

 

Pytania:

A) Lepiej wziąć 2L czy 3L opryskiwacz? Czy warto rozważyć coś innego niż Marolex?

B) Czy do clenaera, wosku, QD wystarczą mi mikrofibry zwykłe (powiedzmy 360)? Czy powinienem używać również gąbek? W zestawie do Clenaera widziałem, że dają gąbke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD weź od Prostaffa. Moim zdaniem pomiędzy nim a Elixirem jest naprawdę duża różnica na korzyść WG - łatwiejsza aplikacja i lepszy look.

Z deironów mogę polecić SG D-Tox albo taniej a tak samo lub nawet nieco lepiej nowość od CarLab a mianowicie De-Iron HD (w dziale testy, deironizacja wczoraj wrzuciłem porównanie obu.

Tar & Glue to są 3 niezawodne i bezpieczne BePro Tixo, Vasco i Prockbort. Za długość "leżenia" i zapach u mnie wygrywa Tixo. Skuteczność w zasadzie taka sama wszystkich trzech.

Do opon nie wiem już co polecić. Ja korzystam z Excede ale ponoć Shiny Garage też jest dobry.

Do szyb pod NW polecam z czystym sumieniem Prostaff Kiro Bin.

 

Oprysk 2 litry wystarczy na średniej wielkości kombi. Ja mam od 2 lat K2 Masner kupiony za 2 dyszki i działa.

 

Cleaner do szyb od Prostaffa ma gąbkę w zestawie. I to bardzo fajną.

Jeśli chodzi i cleaner do lakieru to akurat Soft też ma. Jeśli kupisz cleaner bez gąbki to dokup sobie jakiegoś pada, np Tricolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doctore A - 3L bez pompki, to się zajedziesz 💪 - jeżeli nie masz pompki, to 2L - chociaż i tu średnia przyjemność. Proponuję kupić pompkę np Xiaomi i wtedy 2L czy 3L, to nie ma znaczenia. Wg mnie 2L będzie wystarczające. 

B - jeżeli mówisz do nakładania QD, to polecam mieć aplikatory mikrofibrowe z gumką/kieszonką - wtedy masz pewność, że Ci nie spadnie i jest lepsze dojście w zakamarki itd...

Do cleanera, to Tricolor, do wosku to aplikator piankowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elixir i wg to dwa świetne i bardzo różne produkty.

Elixir przyciemnia, daje świetną śliskość. WG daje czysty połysk. Twój lakier to z mojaj pamięci całkiem bogaty metalik z jakims kolorem ziarna, nie?

Oprysk 3l na duże auto. Masz zapas na powietrze.

Co do przsychania UWC u mnie też przysycha ale dopryskuje na wierzch pianę i już jest luz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

Elixir i wg to dwa świetne i bardzo różne produkty.

Elixir przyciemnia, daje świetną śliskość. WG daje czysty połysk. Twój lakier to z mojaj pamięci całkiem bogaty metalik z jakims kolorem ziarna, nie?

Oprysk 3l na duże auto. Masz zapas na powietrze.

Co do przsychania UWC u mnie też przysycha ale dopryskuje na wierzch pianę i już jest luz 😉

Dzięki za komentarz. Nie bardzo wiem jaki to metalik i jakie ma ziarno, na zdjęciach wygląda jak czarny ale w realu ciemny brąz. Chciałem białe kombi a kupiłem ciemnego liftback - chociaż silnik jest taki jak chciałem 🙂

Superb1.jpg

Superb2.jpg

Superb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie odnośnie samego procesu:

1. Najpierw opryskiwacz i pre-wash

2. Potem mycie na dwa wiadra z szamponem

3. Osuszanie ??? -musi być czy moge deironizer na mokry kłaść

4. Deironizer - ADBL Vampire Liquid

Pytanie: Jak prawidłowo to zrobić? Spryskać cały samochód/jedną stronę, odczekać chwilę i spłukać? Przetrzeć to mikrofibrą przed spłukaniem lub gąbką?

Ile razy powtórzyć ten proces? Raz czy aż do skutku - czyli aż przestanie krwawić?

Czy trzeba uważać na chromy/plastiki/opony/szyby?

5. Ponowne mycie szamponem

6. Suszenie

7. Cleaner

8. IPA

9. Wosk

10. Piwo 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.