Skocz do zawartości

Kończąca się powłoka ceramiczna


ValiooX

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, jakoś równy rok temu oddałem auto na położenie ceramiki, była przeprowadzona 3etapowa korekta + powłoka FX Evo.

Samochod był myty co weekend zgodnie ze sztuka czytaj neutralna i lekko zasadowa piana, szampon fx nano, dokładnie osuszony i zabezpieczony QD najczęściej Elixir ale zdarzał się tez reload, qd chemotion i icy ceramic QD. 

Niedawno czyli po roku czasu zauwazylem ze doły drzwi maja się słabo, a tylu prawie co nie ma. Przeprowadziłem dekontaminacje chemiczna czyli deiron d-tox + prikbort + carpro spotless oraz auto umyte GS Sour Shampoo w proporcjach 20ml/10l i żadnej poprawy nie zobaczyłem, na drzwiach tafla dość szybko zjeżdża natomiast na tyle już prawie co nic. 

Studio powiedziało, ze powłoka ma być na 3 lata i co najwyżej położą ja na nowo, bo auto było na serwisie powłoki co 4msc. Jestem ciekaw czy jak umyje szamponem GS w proporcjach 50ml/10l to czy to coś pomoze. 

Macie jakieś pomysły ? Moze jakiś inny szampon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX oddaj na gwarancje i tyle.

Dekomntaminacja nie pomogła, więc szampon też za dużo nie pomoże.

Jeśli już, to bym przyatakował SG Citrus Oil i CarPro Reset jako szampon(w jakiś konkretnych proporcjach)

Mi się wydaje ze za niskie stężenie kwaśnego szamponu dałem, bo jak wcześniej umyłem nano to teoche się polepszyło. 

Niestety nie mam dostępu do piany tylko tak na bezdotyku neutealnej i lekko zasadowej, mogę operować szamponami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX nano ma właściwości hydrofobowe. Stąd chwilowe polepszenie.  Do odtykania i pielęgnacji reset nie ma sobie równych(SG jeszcze nie próbowałem, ale jest w planach).

Jakoś ci powiem reset mi nie podszedł głównie cenowo, planuje umyć auto FX Shampoo do odtykania, ale chyba najpierw spróbuje umyć GS Sour w najmocniejszym stężeniu jakie producent deklaruje, bo nie chce mi się wierzyć ze po roku i 15tys km ceramika zniknęła xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX dobry produkt to i cena jest wyższa.

Czy warty swoich pieniędzy? Napewno.

Mogę w sumie kupić mała 50ke kupić CarPro i zobaczę wtedy. 

Najpierw spróbuje umyć kwasniakiem bo mam pod ręka to może coś wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ValiooX umycie w wiekszym stezeniu szamponem na pewno nie zaszkodzi, spokojnie daj 50ml i dobrze wypłucz szampon. Fajny odtykaczem jest jeszcze RRC Activ shampoo (tak wiem słyne rrc) ale daje on rade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Streat napisał:

@ValiooX umycie w wiekszym stezeniu szamponem na pewno nie zaszkodzi, spokojnie daj 50ml i dobrze wypłucz szampon. Fajny odtykaczem jest jeszcze RRC Activ shampoo (tak wiem słyne rrc) ale daje on rade 

A może coś z oprysku przed ? citrus + piana lub odwrotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.09.2020 o 07:01, Streat napisał:

@ValiooX oprysk też możesz użyć, nie powinien zaszkodzić powłoce 🙂 jeszcxe możesz dla pewności po całym procesie przelecieć doły drzwi IPA i wtedy sprawdzić hydro 

Dobra syruacja teoche się zmieniła. 

Auto oddałem na „serwis” i na podstawie gwarancji na tył auta nałożyli evo na nowo, a na całe auto jako top wybrałem Visio. 

Przez tydzień było pięknie, a później znowu to samo.

Dzisiaj zrobiłem proces 

-Oprysk SG Citrus Oil 50/1L na to piana neutealna

-Splukanie i deironizer RRC odczekałem 20 min

-Splukanie TarPro Adbl 5min

i na tym etapie już zauwazylem jakaś niewielka poprawe

-spłukaniu i GS Sour 50/10l

-spłukanie i TechCleaner Cleantech 1:4 z atomizera i rozprowadzenie rękawica 

Wszywrko spłukałem wysuszylem i zauwazylem, ze tył jak i doły drzwi zaczęły taflowac wiec coś się odetkało.

Nie ma opcji, żeby przez miesiąc Evo czy Vision przy 1200km po mieście się zatkało kiedy myłem raz tygodniowo na dwa wiadra, a jak się przybeudzil to Cirrus Foam z oprysku i splukanie woda zdemi. 

 

Fakt jest taki, ze powłoka była i sadze ze nadal jesy przytkana, widać WS na panelach jak i dachu. 

Mysle czy by nie zaatakować czystym koncentratem TechCleanerem lub apc sour 1:10 całego auta oraz gdzie będzie trzeba to popracuje trochę spotlessem carpro.

No i tutaj pytanie, czy będę musiał drugi raz kłaść vision jako top czy nie będzie takiej potrzeby, mam jeszcze w zanadrzu Covera i go mogę sobie zarzucić. 

Co uważasz ? 

 

 

Tak zachowuje się teraz powłoka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, ValiooX napisał:

TarPro Adbl 5min

Tar pro adbl jest do zastosowań punktowych... Nie do pryskania na lakier, nie wiem czy czasem tym nie uszkodziłeś, plus 20min deirona na lakierze trzymać 😮 ja rozumiem że rrc fajnie siedzi ale 20min 😮 jak wyglądało hydro po SG CO? Teraz to pozostaje Ci tylko WSR plus umyć żółtym FX 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał:

Tar pro adbl jest do zastosowań punktowych... Nie do pryskania na lakier, nie wiem czy czasem tym nie uszkodziłeś, plus 20min deirona na lakierze trzymać 😮 ja rozumiem że rrc fajnie siedzi ale 20min 😮 jak wyglądało hydro po SG CO? Teraz to pozostaje Ci tylko WSR plus umyć żółtym FX 

Jest wilgotno wiec nie ma czego się obawiać, to było i tak na mokry lakier, jak widać się odetkało wiec nic złego się nie stało. 

Deiron to tak jak producent przewiduje od 15 do 30, nic nie przyschło. 

Hydro po SG CO jakoś wiele się nie poprawiło. 

Deirona i Tar używałem tylko właśnie na doły drzwi i tył auta tam gdzie hydro nie było wcale, resztę oszczędziłem bo po co jak wszystko działa ładnie 

21 minut temu, KUBA46 napisał:

Po co ten t&g i iron świeżo po aplikacji topu to nie wiem.

Umyj auto Aqua Sour. Potem CarPro Reset wypłukać kwasior. Jak po tym nie wstanie to jechać jeszcze raz na reklamacje.

No właśnie chce jeszcze spróbować mocniejszym kwasem niż TechCleaner i tyle w temacie. 

Top topem, ale co mi z tego topu jak po tygodniu było zapchane jak przed jego aplikacja. 

Nie chce zbytnio więcej tam samochodu oddawac wiec próbuje we własnym zakresie 

3 godziny temu, wanraf89 napisał:

Zostaw te szampony i apc w spokoju. Kup fx protect wsr przejedz cale auto i wtedy zobacz. 

Jakoś nie jestem przekonany do niego jeśli mam być szczery, kiedyś używałem i jakoś mnie nie porwało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Streat napisał:

Tar pro adbl jest do zastosowań punktowych... Nie do pryskania na lakier, nie wiem czy czasem tym nie uszkodziłeś, plus 20min deirona na lakierze trzymać 😮 ja rozumiem że rrc fajnie siedzi ale 20min 😮 jak wyglądało hydro po SG CO? Teraz to pozostaje Ci tylko WSR plus umyć żółtym FX 

 

2 godziny temu, KUBA46 napisał:

Po co ten t&g i iron świeżo po aplikacji topu to nie wiem.

Umyj auto Aqua Sour. Potem CarPro Reset wypłukać kwasior. Jak po tym nie wstanie to jechać jeszcze raz na reklamacje.

Mała aktualizacja, bylem w studiu z tym problemem. Powiedzieli ze pierwszy raz spotkali się z taka sytuacja i oczywiście w ramach serwisu gwarancyjnego po zimie zrobią onestepa na miejsca gdzie hydro siada + położą powłokę FX Protect Hypernity dla akredytowanych studiów. 

 

Zachowali się całkiem okej, ja spróbuje jeszcze machnąć teoche mocniejszym kwaśnym typu apc sour i podbic to coverem na czas zimy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.