Skocz do zawartości

Multi test - Chemical Guys Insta Wax, Mainz Hype, Wowo's Show Stopper, Sam's Detailing Ceramic Boost


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu poprosiłem @Tomas-sg o próbkę Show Stopper'a od Wowo ale jego oczywiście musiało ponieść i dorzucił Chemical Guys Insta Wax i Mainz Hype. A skoro tak to musiałem się pobawić. I tak do zabawy przeznaczyłem 5 produktów, których nigdy dotąd nie używałem:

Chemical Guys Insta Wax

Mainz Hype

Sam's Detailing Ceramic Boost

Wowo's Show Stopper

Produkt X (tu na razie nie zdradzam co to; jak się zainteresujecie to za jakiś czas może, może 🙂 )

 

 

Sprawa prosta, lecimy umierającego BePro Ceramic QD Wax Off'em z @DETAILiNK i mamy taflę. Suszymy, oklejamy i lecimy z aplikacją. Rozkład sił poniżej

 

IMG_0508.JPG.557317f8d336e97f6e4bd221479a3897.JPG

 

 

Aplikacja w każdym wypadku "na grubo" czyli mocno przesadzona ilość produktu.

 

Sam's

IMG_0509.JPG.61e6460489f49ee495dc4f0f3630bfb6.JPG

 

Mainz

IMG_0511.JPEG.071996b4d638f010faa4d867fa9bb817.JPEG

 

Wowo

IMG_0513.JPG.2b3ba8f1ed1f7418a69c2c2cd62f85f8.JPG

 

Insta Wax

IMG_0515.JPG.9f17bed5593a23a3140b94e6922bb82f.JPG

 

Produkt X

IMG_0517.JPG.beca39e63b4c343943d3c8e2e184f86c.JPG

 

 

Aplikacja

Zasadniczo bez problemów. Absolutnie "przetrzyj, zapomnij" są:

Sam's Detailing (tu aplikowany jako normalny QD co może mieć wpływ na jego trwałość; powinno się do aktywować wodą, jak woski na mokro)

Mainz Hype

Wowo's Show Stopper

Chemical Guys Insta Wax jako wosk miał tu trudniej. O tyle że po prostu pierwsze ruchy fibry go rozprowadzają a kolejne docierają. Ale jest to też produkt na jedną fibrę.

Produkt X wykazał się tu najgorzej. Ale tylko dlatego że ewidentnie nie toleruje nadmiaru. Należy go używać oszczędnie. Samo dotarcie nie było jakiś wyzwaniem ale zostały mi lekkie mazy wynikające właśnie z nadmiaru produktu. Po kolejnym przejeździe w świetle dziennym było cacy.

 

 

Śliskość

Sams's Detailing Ceramic Booster

Mainz Hype

To są zdecydowani liderzy tej konkurencji. Kolejne miejsca od najlepszego to:

CG Insta Wax

Wowo Show Stopper

Produkt X

 

 

Przyciemnienie w kolejności od najlepszego

Produkt X

Sam's Detailig Ceramic Booster

CG Insta Wax

Wowo / Mainz (one nie wnoszą zupełnie nic w tej kwestii)

 

 

 

Hydro po kilku godzinach

 

 

 

Generalnie wszystkie produkty są "user friendly" i ciężko coś z nimi schrzanić. Mi na razie najbardziej podchodzą X i Ceramic Boost. Głównie z racji tego że nie lubię produktów które nie mają porządnych kropelek.

Wrzucę za jakiś czas mały update z ich zachowania z wodą ale.....leżą na masce, więc wiecie 🙂

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ produktów na masce, widać powyżej, już nie wrzucałem do filmu. Hydro pod ciśnieniem wygląda tak:

 

 

Po przejechaniu około kilometra sytuacja wygląda tak:

IMG_0530.JPG.0c26ba30ce0536c1a6b6b7f307e3f326.JPG

IMG_0531.JPG.df0fffd8e43f2f2e0e1ae8c1d7fa88cc.JPG

IMG_0532.JPG.8ef399de7990f17cf3a45e08376adc15.JPG

IMG_0533.JPG.b6d1348632d8d9dc9d0ac9a9a7a20d6f.JPG

 

 

 

Wnioski mam następujące:

Zwycięzcą zrzucania i kropelkowania jest bezapelacyjnie produkt X

W dalszej kolejności umieściłbym

Sam's Detailing Ceramic Boost

Mainz Hype

Wowo's Show Stopper / Chemical Guys Insta Wax

 

 

Jak wiadomo powszechnie, nie lubię produktów które nie dają ładnych kropli. Takie taflowanie lub pseudo taflowanie jakoś do mnie trafia. Ponadto, żaden z tych nie kropelkujących preparatów mnie niczym specjalnie nie porwał. Ot kolejne QD, QW na rynku. Po Ceramic Boost może i jeszcze bym sięgnął bo najprzyjemniej mi się do aplikowało a ponadto można, a wręcz należy go używać z wodą (psiknij na wodę i spłucz, albo jak to pokazał @rygryss, przeleć na mokro fibrą). Poza nim i produktem X, który dla mnie, mimo tego że nie daje śliskości i spektakularnego efektu to jednak ma już stałe miejsce na mojej półce, nie poszedł mi żaden z pozostałych.

Ot takie subiektywne podsumowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa dodatkowo. 
 

Po normalnym umyciu auta okazuje się że najlepiej ze zrzutem wody radzi sobie Insta Wax. Zbiera wodę w kilka mniejszych tafli i sobie ta woda spływa. Nawet całkiem sensownie. 
 

Co do Sam’s Detailing Ceramic Boost to.....jak ten produkt uwielbia wodę 😱

Popsikalem na auto bez suszenia, wziąłem   fibrę od Gyeona (już nie pamietam jak się nazywa) i przeleciałem tą fibrą całe auto poza maską. Na dachu, wiadomo, wody sporo. Oczywiście zostały mokre ślady, tak jakby woda z Ceramic Boostem została zwyczajnie rozsmarowana po lakierze. No to biorę drugą fibrę, żeby dosuszyć/dotrzeć ale...... nie ma czego. Wszystko idealnie odparowało. Jako wspomagacz osuszania jest po prostu mega świetny. Polecam zdecydowanie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Qlimaxss napisał:

@Domel Chcesz na Testy 😁?

Hahaha dzieki 😉 Ogarne temat 😉 Nie lubie przelewek w nie oryginalnych opakowaniach ;( źle komponują się na półkach 😉

W dniu 7.09.2020 o 20:54, Strus napisał:

Sam's Detailing (tu aplikowany jako normalny QD co może mieć wpływ na jego trwałość; powinno się do aktywować wodą, jak woski na mokro)

No właśnie czytam opis tego produktu - zastanawiam się czy do aktywacji wystarczy mocne ciśnienie ze szlaucha czy tylko myjka ciśnieniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miesiąc po aplikacji.

 

 

Najlepiej radzi sobie Wowo Show Stopper i Produkt X. W dalszej kolejności Sam's Ceramic Booster, Mainz Hype i ostatni Chemical Guys.

 

 

 

Produkt X 🙂 to taki mój wymysł i eksperyment, który sam nie wiem co miał wnieść. Ot, tak mnie coś naszło żeby połączyć Bead Wax z Water Goldem. Proporcje 50ml WG i 100ml BW. Połysk (BW) się niezbyt poprawił a żywotność (BW) znacznie została przez WG osłabiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.