Jump to content

Multi test - Chemical Guys Insta Wax, Mainz Hype, Wowo's Show Stopper, Sam's Detailing Ceramic Boost

Strus

Recommended Posts

Jakiś czas temu poprosiłem @Tomas-sg o próbkę Show Stopper'a od Wowo ale jego oczywiście musiało ponieść i dorzucił Chemical Guys Insta Wax i Mainz Hype. A skoro tak to musiałem się pobawić. I tak do zabawy przeznaczyłem 5 produktów, których nigdy dotąd nie używałem:

Chemical Guys Insta Wax

Mainz Hype

Sam's Detailing Ceramic Boost

Wowo's Show Stopper

Produkt X (tu na razie nie zdradzam co to; jak się zainteresujecie to za jakiś czas może, może 🙂 )

Sprawa prosta, lecimy umierającego BePro Ceramic QD Wax Off'em z @DETAILiNK i mamy taflę. Suszymy, oklejamy i lecimy z aplikacją. Rozkład sił poniżej

IMG_0508.JPG.557317f8d336e97f6e4bd221479a3897.JPG

Aplikacja w każdym wypadku "na grubo" czyli mocno przesadzona ilość produktu.

Sam's

IMG_0509.JPG.61e6460489f49ee495dc4f0f3630bfb6.JPG

Mainz

IMG_0511.JPEG.071996b4d638f010faa4d867fa9bb817.JPEG

Wowo

IMG_0513.JPG.2b3ba8f1ed1f7418a69c2c2cd62f85f8.JPG

Insta Wax

IMG_0515.JPG.9f17bed5593a23a3140b94e6922bb82f.JPG

Produkt X

IMG_0517.JPG.beca39e63b4c343943d3c8e2e184f86c.JPG

Aplikacja

Zasadniczo bez problemów. Absolutnie "przetrzyj, zapomnij" są:

Sam's Detailing (tu aplikowany jako normalny QD co może mieć wpływ na jego trwałość; powinno się do aktywować wodą, jak woski na mokro)

Mainz Hype

Wowo's Show Stopper

Chemical Guys Insta Wax jako wosk miał tu trudniej. O tyle że po prostu pierwsze ruchy fibry go rozprowadzają a kolejne docierają. Ale jest to też produkt na jedną fibrę.

Produkt X wykazał się tu najgorzej. Ale tylko dlatego że ewidentnie nie toleruje nadmiaru. Należy go używać oszczędnie. Samo dotarcie nie było jakiś wyzwaniem ale zostały mi lekkie mazy wynikające właśnie z nadmiaru produktu. Po kolejnym przejeździe w świetle dziennym było cacy.

Śliskość

Sams's Detailing Ceramic Booster

Mainz Hype

To są zdecydowani liderzy tej konkurencji. Kolejne miejsca od najlepszego to:

CG Insta Wax

Wowo Show Stopper

Produkt X

Przyciemnienie w kolejności od najlepszego

Produkt X

Sam's Detailig Ceramic Booster

CG Insta Wax

Wowo / Mainz (one nie wnoszą zupełnie nic w tej kwestii)

Hydro po kilku godzinach

Generalnie wszystkie produkty są "user friendly" i ciężko coś z nimi schrzanić. Mi na razie najbardziej podchodzą X i Ceramic Boost. Głównie z racji tego że nie lubię produktów które nie mają porządnych kropelek.

Wrzucę za jakiś czas mały update z ich zachowania z wodą ale.....leżą na masce, więc wiecie 🙂

• Lubię to 3

Jaki układ produktów na masce, widać powyżej, już nie wrzucałem do filmu. Hydro pod ciśnieniem wygląda tak:

Po przejechaniu około kilometra sytuacja wygląda tak:

IMG_0530.JPG.0c26ba30ce0536c1a6b6b7f307e3f326.JPG

IMG_0531.JPG.df0fffd8e43f2f2e0e1ae8c1d7fa88cc.JPG

IMG_0532.JPG.8ef399de7990f17cf3a45e08376adc15.JPG

IMG_0533.JPG.b6d1348632d8d9dc9d0ac9a9a7a20d6f.JPG

Wnioski mam następujące:

Zwycięzcą zrzucania i kropelkowania jest bezapelacyjnie produkt X

W dalszej kolejności umieściłbym

Sam's Detailing Ceramic Boost

Mainz Hype

Wowo's Show Stopper / Chemical Guys Insta Wax

Jak wiadomo powszechnie, nie lubię produktów które nie dają ładnych kropli. Takie taflowanie lub pseudo taflowanie jakoś do mnie trafia. Ponadto, żaden z tych nie kropelkujących preparatów mnie niczym specjalnie nie porwał. Ot kolejne QD, QW na rynku. Po Ceramic Boost może i jeszcze bym sięgnął bo najprzyjemniej mi się do aplikowało a ponadto można, a wręcz należy go używać z wodą (psiknij na wodę i spłucz, albo jak to pokazał @rygryss, przeleć na mokro fibrą). Poza nim i produktem X, który dla mnie, mimo tego że nie daje śliskości i spektakularnego efektu to jednak ma już stałe miejsce na mojej półce, nie poszedł mi żaden z pozostałych.

Ot takie subiektywne podsumowanie

Dwa słowa dodatkowo. 

Po normalnym umyciu auta okazuje się że najlepiej ze zrzutem wody radzi sobie Insta Wax. Zbiera wodę w kilka mniejszych tafli i sobie ta woda spływa. Nawet całkiem sensownie. 

Co do Sam’s Detailing Ceramic Boost to.....jak ten produkt uwielbia wodę 😱

Popsikalem na auto bez suszenia, wziąłem   fibrę od Gyeona (już nie pamietam jak się nazywa) i przeleciałem tą fibrą całe auto poza maską. Na dachu, wiadomo, wody sporo. Oczywiście zostały mokre ślady, tak jakby woda z Ceramic Boostem została zwyczajnie rozsmarowana po lakierze. No to biorę drugą fibrę, żeby dosuszyć/dotrzeć ale...... nie ma czego. Wszystko idealnie odparowało. Jako wspomagacz osuszania jest po prostu mega świetny. Polecam zdecydowanie

• Lubię to 1

• Moderator
10 godzin temu, Qlimaxss napisał:

@Domel Chcesz na Testy 😁?

Hahaha dzieki 😉 Ogarne temat 😉 Nie lubie przelewek w nie oryginalnych opakowaniach ;( źle komponują się na półkach 😉

W dniu 7.09.2020 o 20:54, Strus napisał:

Sam's Detailing (tu aplikowany jako normalny QD co może mieć wpływ na jego trwałość; powinno się do aktywować wodą, jak woski na mokro)

No właśnie czytam opis tego produktu - zastanawiam się czy do aktywacji wystarczy mocne ciśnienie ze szlaucha czy tylko myjka ciśnieniowa.

• 4 weeks later...

Miesiąc po aplikacji.

Najlepiej radzi sobie Wowo Show Stopper i Produkt X. W dalszej kolejności Sam's Ceramic Booster, Mainz Hype i ostatni Chemical Guys.

Produkt X 🙂 to taki mój wymysł i eksperyment, który sam nie wiem co miał wnieść. Ot, tak mnie coś naszło żeby połączyć Bead Wax z Water Goldem. Proporcje 50ml WG i 100ml BW. Połysk (BW) się niezbyt poprawił a żywotność (BW) znacznie została przez WG osłabiona.