Jump to content

Polerowanie lakieru

Recommended Posts

Cześć,

na samym wstępie, jestem totalnym laikiem w detailingu, konserwacji itp.

Mam auto: Ford Focus Mk7, 2017, przejechany 60 tyś, kolor grafit(połysk), stan oceniam na bardzo dobry, aczkolwiek widać drobne ryski na drzwiach i masce - podejrzewam, że działanie kamieni na drodze. Ostatnio w ręce wpadła mi wolnoobrotowa polernica. Na posiadanu mam także pastę polerską Automax. Pomyślałem, że może "odnowie" lakier polerując tą pastą. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: a) czy jest sens czy może auto jeszcze tego nie wymaga, i b) czy taka pasta będzie dobra (nie chce rozwalić/ porysować sobie lakieru). Jeżeli taka pasta jest fatalna, to proszę o napisanie dlaczego i może pomoc w wyborze lepszej. Jakiiej gradacji ściereczka będzie odpowiednia do nałożenia do polernicy?

Mam też "na warsztacie" wosk Meguiar's Gold Class Carnauba. Czy mogę użyć polernicy do jego rozprowadzenia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

6 minut temu, Pawel_t11 napisał:

🤯Sorry nie mogłem się powstrzymać. 

spoko 🙂

jak się już skończysz śmiać i coś wartościowego mógłbyś doradzić będę zobowiązany