Jump to content

Skórzana kierownica a rękawiczki

Recommended Posts

Dzień dobry Państwu,

Mam w aucie skórzaną kierownicę (BMW) auto ma 3 lata ale mam wrażenie, że przez moją cechę częstego i szybkiego pocenia się rąk podczas jazdy szczególnie w lecie, a dodatkowe obecne teraz częste dezynfekcje rąk powodują szybką degradacje skóry na mojej kierownicy. Po prostu szybko staje się jakaś świecąca dosłownie  2 tygodnie po czyszczeniu. Mógłbym ją właściwie co 2 tyg na dobrą sprawę czyścić i impregnować (Versigelung),  to wiadomo też takie dobre nie jest.

Pomyślałem o zakupie rękawiczek do jazdy autem. Tylko pytanie czy to na dłuższą metę będzie bezpieczne dla kierownicy? Upatrzyłem sobie też porządne rękawice, znana galanteria, rękawiczki ze skóry jagnęcej 100%, około 300 zł, także wydaje mi się, że to nie jest jakaś chińszcyzna co będzie farbować za chwile. 

Tyljo największe pytanie, jeśli ktoś zna odpowiedź/testował czy takie połączenie rękawiczki skórzane + skórzana kierownica nie będzie jakoś źle wpływać na to drugie? Nie będzie kierownica się jakoś szybciej przecierać? Proszę o porady.

@Lorion też chętnie poznam opinie. Z mojego doświadczenia zauważyłem że w zimie kierownica w starym aucie szybciej mi się zużywała kiedy jeździłem w rękawiczkach skórzanych. 

W nowym aucie staram się nie zostawiać spoconej kierownicy tylko przecierać ręcznikiem. po długich trasach przecieram ją fibra w wilgotną uniwersalnym środku do czyszczenia wnętrza. Prawie 30 km za nami i wygląda jak nowa. Nigdy jej nie zapuściłem.

• Administrator

Hej, moi znajomi , fani klasycznej motoryzacji, jeżdżą tylko i wyłącznie mając na dłoniach rękawiczki. Nie zauważyłem żeby działo się coś złego z kierownicami. Wręcz przeciwnie. Używają rękawiczek typowo sportowych ale  tez np firmy Wittchen.  Zawsze jest to wysokiej jakosci , mięciutka skóra.
Sam niedługo sobie takie sprawie😉