Skocz do zawartości

Skórzana kierownica a rękawiczki


Lorion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu,

Mam w aucie skórzaną kierownicę (BMW) auto ma 3 lata ale mam wrażenie, że przez moją cechę częstego i szybkiego pocenia się rąk podczas jazdy szczególnie w lecie, a dodatkowe obecne teraz częste dezynfekcje rąk powodują szybką degradacje skóry na mojej kierownicy. Po prostu szybko staje się jakaś świecąca dosłownie  2 tygodnie po czyszczeniu. Mógłbym ją właściwie co 2 tyg na dobrą sprawę czyścić i impregnować (Versigelung),  to wiadomo też takie dobre nie jest.

Pomyślałem o zakupie rękawiczek do jazdy autem. Tylko pytanie czy to na dłuższą metę będzie bezpieczne dla kierownicy? Upatrzyłem sobie też porządne rękawice, znana galanteria, rękawiczki ze skóry jagnęcej 100%, około 300 zł, także wydaje mi się, że to nie jest jakaś chińszcyzna co będzie farbować za chwile. 

Tyljo największe pytanie, jeśli ktoś zna odpowiedź/testował czy takie połączenie rękawiczki skórzane + skórzana kierownica nie będzie jakoś źle wpływać na to drugie? Nie będzie kierownica się jakoś szybciej przecierać? Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lorion też chętnie poznam opinie. Z mojego doświadczenia zauważyłem że w zimie kierownica w starym aucie szybciej mi się zużywała kiedy jeździłem w rękawiczkach skórzanych. 

W nowym aucie staram się nie zostawiać spoconej kierownicy tylko przecierać ręcznikiem. po długich trasach przecieram ją fibra w wilgotną uniwersalnym środku do czyszczenia wnętrza. Prawie 30 km za nami i wygląda jak nowa. Nigdy jej nie zapuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hej, moi znajomi , fani klasycznej motoryzacji, jeżdżą tylko i wyłącznie mając na dłoniach rękawiczki. Nie zauważyłem żeby działo się coś złego z kierownicami. Wręcz przeciwnie. Używają rękawiczek typowo sportowych ale  tez np firmy Wittchen.  Zawsze jest to wysokiej jakosci , mięciutka skóra.
Sam niedługo sobie takie sprawie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.