Jump to content

Jak pozbyć się smrodu z kanapy ?


Recommended Posts

Panowie piszę do was z prośbą o pomoc bo sam już po prostu nie daję rady.

Kilka dni temu spotkała mnie trochę przykra sytuacja, mianowicie jadący z tyłu pasażer po prostu narobił w spodnie i ubrudził mi kanapę. Praktycznie od razu umyłem całą kanapę i przystąpiłem do wietrzenia. Smród jednak stale się utrzymywał. Zakupiłem w Auchanie jakieś preparaty i piankę do prania skórzanej tapicerki i walczę już tak 4 dzień. W dzień myję a w nocy otwieram okna i wietrzę. Próbowałem też użyć wody z octem, bo czytałem że potrafi neutralizować brzydkie zapachy. Na dzień dzisiejszy z przodu auta nie czuć już prawie nic za to z tyłu nadal zalatuje, najgorzej jak się po prostu schylę w kierunku kanapy to miejsce gdzie siedział delikwent śmierdzi niesamowicie. Nie wiem czy skóra w jakiś sposób nasiąkła tą że tak powiem „kupą” i teraz nie da się jej wywietrzyć czy wymyć. Czy być może użyłem słabej jakości kosmetyków. Szczerzę to boje się smarować tak wszystkim i tak często żeby nie uszkodzić tapicerki. Czy macie może jakiś skuteczne sposoby jak z tym walczyć, bo mi już ręce opadają ?

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Rzeczywiście nie jest to łatwy temat.. Na pewno im dłużej będziesz zwlekał tym trudniej będzie Ci się pozbyć z tapicerki nieprzyjemnego zapachu. To, co w tej sytuacji można zrobić, to użyć środka czyszczącego STRONG CLEANER który dużo lepiej poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem niż delikatny Soft + koniecznie ozonowanie. Obawiam się jednak, że stosowanie innych środków + woda z octem mogły sprawić, że tapicerka zbyt mocno nasiąkła nieprzyjemną wonią...

Link to comment
Share on other sites

A może skóra jest perforowana? W takim wypadku trzeba się zająć każdym otworem, w którym mogą zalegać jeszcze resztki odchodów. Nie zazdroszczę.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Rozejrzę się w mieście za tym zestawem COLOURLOCK a następnie te ozonowanie. Mam nadzieje że to pomoże rozwiązać problem. Swoją droga polecacie tą firmę? widziałem dużo pozytywnych opinii na jej temat. Osobiście wcześniej używałem K2 Leather to jakieś mleczko do skóry ale mniemam że nie jest tak dobrej jakości jak te preparaty polecone.  

Auto to audi a6 c5, nie wiem dokładnie co to za skóra bądź materiał skóro podobny. Perforowana nie jest są jedynie miejsca gdzie kawałki kanapy są ze sobą zszywane. Miejsca te również dokładnie i wielokrotnie czyściłem, wykałaczką i szczoteczką do zębów. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.