Jump to content

Menzerna 3in1 + soft 99

Jacku

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Mam takie pytanie. Posiadam VW Golfa 5 i VW New Beetle. Oba w czarnych lakierach. Na obu będę przeprowadzał onestepa Menzerny na żółtych padach NATa na rotacji. Jako, że rozpoczynam przygodę z detailingiem mam pytanie odnośnie zabezpieczenia lakieru. Posiadam wosk od Soft99 Dark&Black Wax, którego chciałbym nałożyć na jedno auto, a na drugie chcę położyć powłokę CARPRO CQUARTZ UK EDITION 3.0 (wiem, że to jest niska pólka ale to początek zabawy). I tutaj pytanie, czy po korekcie przemywać lakier IPĄ i na to nakładać wosk i powłokę czy lepiej jakiś cleaner czy ogólnie nie przemywać i po dotarciu pasty po prostu nakładać? 

Dziękuje za odpowiedzi. 

@Jacku - poczytaj trochę, zapoznaj się z podstawami detailingu... Poznaj "tajniki" aplikacji powłoki i przygotowania powierzchni lakierniczej na przyjęcie takiego produktu. Poza tym CQuartz UK nie jest wcale powłoką z "niskiej półki" - jest przyjazna w aplikacji, rozsądnie wyceniona i (na odpowiednio przygotowanym lakierze i przy odpowiednim jej póżniejszym traktowaniu) zabezpieczy lakier w deklarowanym przez producenta czasie.

Odnośnie Menzerny jako bazy pod wymieniony przez Ciebie wosk - tutaj nie widzę przeszkód, abyś zaaplikował ten wosk bezpośrednio na AIO Menzerny. Daj tylko kilka godzin Menzernie przed aplikacją wosku.

@Eidos71 nie spłynie wosk  z Manzerny szybko? A  przemycie  ipa wypłucze wypełniacze, które zawiera w sobie i zadowalający efekt po jej użyciu zniknie przy okazji. Jest na forum temat poświęcony tej paście, mam też ją u siebie w arsenale i dla mnie to typowe aio. Ale masz większe doświadczenie stąd moje pytania 🙂

9 godzin temu, Michał82 napisał:

nie spłynie wosk  z Manzerny szybko?

Oba produkty zawierają carnaubę, więc nie będą się gryzły. Efekt aplikacji wosku na AIO będzie trochę zbliżony do efektu, jaki uzyskamy po aplikacji wosku z carnaubą na produkt typu glaze - trwałość wosku trochę się zmniejszy, ale nie na tyle, aby spłynął po 1-2 tygodniach. Warunkiem jest dać kilka godzin AIO Menzerny na utwardzenie/związanie się z lakierem, oraz aplikacja tego wosku bez jego "wypracowywania".

9 godzin temu, Michał82 napisał:

A  przemycie  ipa wypłucze wypełniacze, które zawiera w sobie i zadowalający efekt po jej użyciu zniknie przy okazji.

Przemycie IPA zaraz po aplikacji faktycznie może coś usunąć, ale po utwardzeniu/związaniu się tego AIO, IPA nie zrobi już większej krzywdy.

• Lubię to 1

• Moderator
13 godzin temu, Jacku napisał:

będę przeprowadzał onestepa Menzerny na żółtych padach NATa na rotacji. Jako, że rozpoczynam przygodę z detailingiem

Grubo idziesz. Zamień te żółte na czarne lepiej.