Skocz do zawartości

Menzerna 3in1 + soft 99


Jacku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Mam takie pytanie. Posiadam VW Golfa 5 i VW New Beetle. Oba w czarnych lakierach. Na obu będę przeprowadzał onestepa Menzerny na żółtych padach NATa na rotacji. Jako, że rozpoczynam przygodę z detailingiem mam pytanie odnośnie zabezpieczenia lakieru. Posiadam wosk od Soft99 Dark&Black Wax, którego chciałbym nałożyć na jedno auto, a na drugie chcę położyć powłokę CARPRO CQUARTZ UK EDITION 3.0 (wiem, że to jest niska pólka ale to początek zabawy). I tutaj pytanie, czy po korekcie przemywać lakier IPĄ i na to nakładać wosk i powłokę czy lepiej jakiś cleaner czy ogólnie nie przemywać i po dotarciu pasty po prostu nakładać? 

Dziękuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacku - poczytaj trochę, zapoznaj się z podstawami detailingu... Poznaj "tajniki" aplikacji powłoki i przygotowania powierzchni lakierniczej na przyjęcie takiego produktu. Poza tym CQuartz UK nie jest wcale powłoką z "niskiej półki" - jest przyjazna w aplikacji, rozsądnie wyceniona i (na odpowiednio przygotowanym lakierze i przy odpowiednim jej póżniejszym traktowaniu) zabezpieczy lakier w deklarowanym przez producenta czasie.

Odnośnie Menzerny jako bazy pod wymieniony przez Ciebie wosk - tutaj nie widzę przeszkód, abyś zaaplikował ten wosk bezpośrednio na AIO Menzerny. Daj tylko kilka godzin Menzernie przed aplikacją wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 nie spłynie wosk  z Manzerny szybko? A  przemycie  ipa wypłucze wypełniacze, które zawiera w sobie i zadowalający efekt po jej użyciu zniknie przy okazji. Jest na forum temat poświęcony tej paście, mam też ją u siebie w arsenale i dla mnie to typowe aio. Ale masz większe doświadczenie stąd moje pytania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał82 napisał:

nie spłynie wosk  z Manzerny szybko?

Oba produkty zawierają carnaubę, więc nie będą się gryzły. Efekt aplikacji wosku na AIO będzie trochę zbliżony do efektu, jaki uzyskamy po aplikacji wosku z carnaubą na produkt typu glaze - trwałość wosku trochę się zmniejszy, ale nie na tyle, aby spłynął po 1-2 tygodniach. Warunkiem jest dać kilka godzin AIO Menzerny na utwardzenie/związanie się z lakierem, oraz aplikacja tego wosku bez jego "wypracowywania".

9 godzin temu, Michał82 napisał:

A  przemycie  ipa wypłucze wypełniacze, które zawiera w sobie i zadowalający efekt po jej użyciu zniknie przy okazji.

Przemycie IPA zaraz po aplikacji faktycznie może coś usunąć, ale po utwardzeniu/związaniu się tego AIO, IPA nie zrobi już większej krzywdy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Jacku napisał:

będę przeprowadzał onestepa Menzerny na żółtych padach NATa na rotacji. Jako, że rozpoczynam przygodę z detailingiem

Grubo idziesz. Zamień te żółte na czarne lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.