Jump to content

Kompletowanie zestawu kosmetyków i sprzętu do Audi A4 B6 White Polar


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Odkąd posiadam samochód moja pielęgnacja auta polegała na umyciu oraz odkurzeniu autka, jednak zawsze mi czegoś brakowało. Od kilku miesięcy zainteresowałem się bardziej tą tematyką i tak trafiłem na wasze forum. Wiedzy tutaj jest mnóstwo. Z pomocą znajomego kolegi wiedzę o tej tematyce miał oraz czytając to forum skompletowałem swój mały zestaw. Proszę  o ocenę i  podpowiedzi co w przyszłości mogę w nim zmienić i co w tym zestawie jeszcze brakuje jakiś kosmetyków, pędzelków, szczotek itp. Z góry dziękuje pozdrawiam Paweł

1. Piana aktywna Chemotion Actice Foam

2. Szampon  MW Sour Shower Kwaśny

3.APC - Shiny Garage APC

4. Poorboy's Natural Look

5. Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer

6. ADBL Vampire Light

7. Meguiar's Endurance Tire Gel (potrzebuje do niego jeszcze aplikator)

8. Meguiar's  Gold Class Trim Detailer

Posiadam rękawice do mycia  z Meguiar's,  2 wiadrak z WS z GG (te stare lekko luźne). Do tego mam 2 mikrofibry bezszwowe (jedna jest do usuwania past polerskich itd.) gramatura 380/m2. Ręcznik  Fluffy 60x90 550g do osuszania (super sprawa), szczotkę do tapicerki oraz dwa pędzelki z Work Stuff'a jeden 30mm (naturalnie włosie) drugi 24mm (albino). Do tego posiadam myjkę Lavora (LVR4 PLUS 160 DIGIT z obi) oraz polecany na tym forum odkurzacz piorący Numatic George ( z nim mam dwa preparaty do mycia tapicerki EX1 Pro Power Carpet oraz Stockmeier KT22 Apc).

 

Co do tego zestawu można jeszcze dobrać tak najbardziej potrzebne rzeczy . Jestem po kilku myciach autka i zostają takie wbite części metaliczne na lakierze ( na białym strasznie to kuje w oczy).

Z góry dzięki - Pozdrawiam Paweł

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator
20 godzin temu, Sufer napisał:

2. Szampon  MW Sour Shower Kwaśny

 

zmien na szampon o neutralnym pH ten jest kwaśny i nie uzywa sie go do cotygodniowego mycia a do odtykania. Tutaj to juz co kto lubi, adbl shampoo/snowball, SG sleek and bubble, GS pure shampoo.

Brakuje CI cleanera, glinki i jakiegos t&g 

 

Link to comment
Share on other sites

ADBL Vampire Ligt nie brał bym na pierwszy wolę gel bo położy dłużej i lepiej wyczyści light jest na auto które jest pielęgnowane systematycznie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.