Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu kosmetyków i sprzętu do Audi A4 B6 White Polar


Sufer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Odkąd posiadam samochód moja pielęgnacja auta polegała na umyciu oraz odkurzeniu autka, jednak zawsze mi czegoś brakowało. Od kilku miesięcy zainteresowałem się bardziej tą tematyką i tak trafiłem na wasze forum. Wiedzy tutaj jest mnóstwo. Z pomocą znajomego kolegi wiedzę o tej tematyce miał oraz czytając to forum skompletowałem swój mały zestaw. Proszę  o ocenę i  podpowiedzi co w przyszłości mogę w nim zmienić i co w tym zestawie jeszcze brakuje jakiś kosmetyków, pędzelków, szczotek itp. Z góry dziękuje pozdrawiam Paweł

1. Piana aktywna Chemotion Actice Foam

2. Szampon  MW Sour Shower Kwaśny

3.APC - Shiny Garage APC

4. Poorboy's Natural Look

5. Shiny Garage Morning Dew Quick Detailer

6. ADBL Vampire Light

7. Meguiar's Endurance Tire Gel (potrzebuje do niego jeszcze aplikator)

8. Meguiar's  Gold Class Trim Detailer

Posiadam rękawice do mycia  z Meguiar's,  2 wiadrak z WS z GG (te stare lekko luźne). Do tego mam 2 mikrofibry bezszwowe (jedna jest do usuwania past polerskich itd.) gramatura 380/m2. Ręcznik  Fluffy 60x90 550g do osuszania (super sprawa), szczotkę do tapicerki oraz dwa pędzelki z Work Stuff'a jeden 30mm (naturalnie włosie) drugi 24mm (albino). Do tego posiadam myjkę Lavora (LVR4 PLUS 160 DIGIT z obi) oraz polecany na tym forum odkurzacz piorący Numatic George ( z nim mam dwa preparaty do mycia tapicerki EX1 Pro Power Carpet oraz Stockmeier KT22 Apc).

 

Co do tego zestawu można jeszcze dobrać tak najbardziej potrzebne rzeczy . Jestem po kilku myciach autka i zostają takie wbite części metaliczne na lakierze ( na białym strasznie to kuje w oczy).

Z góry dzięki - Pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 godzin temu, Sufer napisał:

2. Szampon  MW Sour Shower Kwaśny

 

zmien na szampon o neutralnym pH ten jest kwaśny i nie uzywa sie go do cotygodniowego mycia a do odtykania. Tutaj to juz co kto lubi, adbl shampoo/snowball, SG sleek and bubble, GS pure shampoo.

Brakuje CI cleanera, glinki i jakiegos t&g 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.