Skocz do zawartości

Zestaw Zewnątrz/Wewnątrz | BMW G20 Alpen White


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o ocenę zestawu który chcę zakupić.
Na forum jestem od kilku lat, jednak przez bardzo długi okres czasu Was nie odwiedzałem  i nie wiem tak na prawdę jakie środki są teraz warte uwagi.

Pacjent: BMW G20 w kolorze Alpen White.
Samochód odebrałem miesiąc temu, przejechane 1750 km. 
Rok produkcji Grudzień 2019-kilka miesięcy stał na placu bmw. 

Za tydzień, dwa chcę dać samochód do studia detailingu na położenie powłoki ceramicznej fireball (ochrona 3-letnia). Zanim to nastąpi to chciałbym skompletować zestaw do pielęgnacji.

Generalnie samochód będę mył na myjni bezdotykowej, jednak będę chciał od czasu do czasu umyć go na dwa wiadra i z użyciem aktywnej piany którą będą aplikował za pomocą MAROLEX-a.
Powłoka ceramiczna ma mi ułatwić spłukiwanie brudu bo w przypadku wosku takiego efektu niestety nie uzyskam.


Zrobiłem mały rekonesans i wybrałem poniższe produkty. 
 

1. Środek do usuwania smoły/kleju na bazie parafiny - Mac Prickbort 1L lub Fx Protect Bug Remover
2. Środek do usuwania żywicy - Koch Chemie Eulex 1L lub ADBL Tar & Glue
3. Niewidzialna wycieraczka - Soft99 Ultra Glaco niewidzialna wycieraczka 70ml zestaw
4. Wydajny, mocno skoncentrowany szampon o neutralnym pH - Fireball Premium Car Shampoo 1L - Mocno skoncentrowany (trochę drogi, może coś tańszego?) lub może coś mocniejszego Manufaktura Wosku Sour Shower
5. Detailer do lakieru - Binder Premium Hydrophobic Wax 500ml lub Chemotion Quick Detailer
6. Preparat do czyszczenia felg - Tuga Alu Teufel Spezial żel do felg 1L lub ADBL Vampire liquid
7.    Coś do zabepiecznia gum zewnątrznych   - 303 Aerospace Protectant 473ml
8.    Aktywna piana    POORBOY'S WORLD Super Slick & Foam 946ml lub ADBL yeti
9.    Coś do skóry     COLOURLOCK Zestaw konserwujący do kierownicy. 
Kierownica jest skórzana, ale siedzenia to na boczkach mają "eko skórę"  sensatic a na środku jest alcantara. I do tej eko skóry to może zestaw do czyszczenia ekoskóry COLOURLOCK?
10.    Coś do kokpitu o matowym wykończeniu    POORBOY'S WORLD Natural Look 946ml lub wydaje mi się, że nieco lepszy będzie Funky Witch Mademoiselle -  POORBOY'S WORLD Natural Look porobiły mi się kiedyś grudki i jakby jakieś wykwity (pleśń?). 
11.    Sylikon do uszczelek    i plastików na zewnątrz 303 Aerospace Protectant 473ml
12.    Rękawica do mycia    FLEXIPADS MicroFibre SUPER FAST Wash Mitt lub Fx protect Premium Wash Mitt
13.    Dressing do plastików wenątrz i na zewnątrz    KOCH CHEMIE Nano Magic Plastic Care
14.    Zestaw do czyszczenia i impregnacji skór     COLOURLOCK zestaw SOFT do czyszczenia skóry z mleczkiem pielęgnującym
15.    Do czyszczenia szyb wewnątrz    POORBOY'S WORLD Glass Cleaner 473ml
16.    Do czyszczenia szyb na zewnątrz    j.w.
17.    Aplikator pad    Poly Foam Wax Applicator
18.    Aplikator mikrofibra    MICROFIBER MADNESS Waxing Moon Deluxe 2 pack
19.    Ręcznik/Mikrofibra do osuszania lakieru    MICROFIBER MADNESS Dry Me Crazy XL lub Work Stuff Monster drying towel
20.    Pędzelki    Pedzelki schuller  lub Work Stuff Detailing Brush Black
21.    Czarnidło do opon    POORBOY'S WORLD Bold N Bright Tire Dressing Gel 473ml lub Chemotion Tyre Dressing
22. Jakieś APC co nie jest za mocne - Koch Chemie Green star a może jakieś cleaner, ale nie wiem co wybrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaypablo Generalnie masz to ogarnięte i nie widzę miejsca na pytania

4. Wydajny, mocno skoncentrowany szampon o neutralnym pH - Fireball Premium Car Shampoo 1L - Mocno skoncentrowany (trochę drogi, może coś tańszego?) lub może coś mocniejszego Manufaktura Wosku Sour Shower


Wychodzi coś koło 1pln za mycie, więc nie jest tak źle biorąc pod uwagę, że robisz to raz na 1 lub dwa tygodnie. Może być taniej jak kupisz baniaczek 4l ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

10.    Coś do kokpitu o matowym wykończeniu    POORBOY'S WORLD Natural Look 946ml lub wydaje mi się, że nieco lepszy będzie Funky Witch Mademoiselle -  POORBOY'S WORLD Natural Look porobiły mi się kiedyś grudki i jakby jakieś wykwity (pleśń?). 


Bierz PB jeżeli chcesz mieć fajny mat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoBee napisał:

Bierz PB jeżeli chcesz mieć fajny mat

NL da lepszy mat niż FW? I to w BMW? Serio? Mam całkowicie odmienne zdanie. Jeden i drugi dressing to moje ulubione. Ale w moich BMW, które miałem i w obecnym NL nigdy nie dał matu. W macie mało co jest lepsze od FW w którym niestety zapach mi całkowicie nie podchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.