Skocz do zawartości

SOFT99 Fusso Coat 12 Month New Formula + jaki Quick Detailer / Quick Wax?


kacper330

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim! 😀

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Starałem się odnaleźć wskazówkę na tym forum, a że jej nie znalazłem zaczynam nowy temat.

Jako hobbystyczny detailer mam już jakieś doświadczenie. Niedawno pierwszy raz położyłem wosk (SOFT99 Fusso Coat 12 Month New Formula - syntetyczny, nie carnauba) na karoserię mojego Volvo S60 II 2014 (karoseria ma 6 lat). 

Karoseria oczywiście przygotowana (deironizacja, usuwanie smoły i gumy, glinkowanie, cleaner). Wosk położony, auto przetrzymane 12h w garażu. Efekt rewelacja 👇 😎

IMG-2540_Easy-Resize_com.jpg.eddf4cf82da2f9eb1f27cd11f2ea1968.jpg

Przechodząc do mojego pytania - teraz po myciu na dwa wiadra i osuszaniu karoserii czym dbać o wosk, czym podbijać jego efekt? QD czy płynnym woskiem? I jakim konkretnie? 🤔

W internecie jest dużo testów m.in. Quick Detailerów, ale i Quick Wosków. Ostatnio nawet pojawiły się rozwiązania hybrydowe od Turtle Wax. Wiem, że do tej powłoki "polecany" jest SOFT99 Speed & Barrier, ale jest on dość drogi (60-70 zł / 500 ml) i w testach detailerów na YT nie daje jakichś rewelacyjnych efektów. Szukam alternatyw, które nie zaszkodzą mojemu woskowi, a go uzupełnią, będą podobne w składzie i nadadzą ów rewelacyjny połysk.

Póki co moją uwagę zwróciły następujące produkty:

1. Turtle Wax ICE SYNTETYCZNY WOSK HYDROFOBOWY - ok 30 zł / 500 ml (wie ktoś czy to europejski odpowiedni amerykańskiego Seal N' Shine?)

TURTLE-WAX-ICE-SYNTETYCZNY-WOSK-HYDROFOBOWY.jpg.194c16ef0994c8bfb1d7e834403db84f.jpg

2. Turtle Wax ICE Premium Spray Detailer - ok 30-40 zł / 500 ml (tego widziałem jako polecany w teście na kanale YT "Apex Detail", ale chyba go nie dostane w Polsce)

81VEbIrvMSL._AC_SX679_.jpg.2391c2a4f43c0b73df4a7bd5c6ae32e7.jpg

3. SOFT99 Luxury Gloss Quick Detailer - ok 45-50 zł / 500 ml (nieco tańszy od Speed & Barrier - pytanie czy inny efekt?)

SOFT99-LUXURY-GLOSS-Najlepszy-Quick-Detailer.jpg.b6d740ad1f0cc211263707d7e5268dfe.jpg

 

Proszę o kolejne propozycje!

Z góry dziękuje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Fusso to mega trwały zawodnik i jak pokazują nasze testy nie trzeba go niczym podbijać. Ale jeśli już musisz używaj produktów dedykowanych Softa np Luxury Gloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.