Skocz do zawartości

Pomoc po zaprawce Wrocław


Antoniusz Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu śledzę forum i mam zamiar zająć się moją kijanką. Niestety w między czasie musiałem zrobić zaprawkę na drzwiach, którą zrobiłem sam pędzelkiem. Wyszło średnio bo było głęboko i rdzawo i robiłem tu pierwszy raz sam. Jestem na etapie że mam już to zmatowione ale nie mogę tego sam dotrzeć ręcznie. Chciałem kupić jakiś pasty (menzeny) ale wychodzi to drogo, a ja potrzebuję wyprowadzić z 10 cm2 lakieru. Czy jest jakaś dobra dusza we Wrocławiu która ma pasty bo robiła u siebie korektę i pomoże to naprawić. Kupiłem ostatnio 1L APC od ADBL się wysłali mi dwie butelki 0.5 litrowe więc za pomoc oddam na wstępie ta buteleczkę a jeśli jestem naiwny i to mało to się jakoś dogadamy. Nie chcę kupować odrazu past i padów itd bo dopiero wczytuję się w forum i nadal się to wszystko miesza. Stąd chciałbym to wyprowadzić a dopiero potem w spokojnym tempie poznawać tajniki detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10cm2 to nie zaprawka, a robota dla lakiernika. Jak chciałeś to zrobić sam, to wporzo, ale tu już trzeba szpachlować/podkładować i lakierować (czy to sprayem, czy pistoletem). Polerka po wszystkim wskazana dla ujednolicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem. Zaprawka to było dużo kropek oraz rysa. Natomiast po szlifowaniu tego obszaru wyszedł zmatowiony obszar około 10cm2. I narazie tego chciałbym się pozbyć. Zakładam że mógłbym to zrobić ręcznie ale jakby ktoś poratował po korku past to już bym był na prostej. Byłem dzisiaj w sklepie detailingowym i najmniejsze opakowania to po 250ml a potrzebne są pewnie ze dwie pasty. Uzupełniająca rysy oraz finish. Dlatego nie zdecydowałem się ich kupić bo nie nie potrzebuje narazie. Chciałbym rozpocząć detailing od mycia na dwa wiadra plus dekontaminacja i glunkiwanie plus jakie aio na start. Natomiast pasty to już kolejny krok w detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/oHg6GvVjW80 

Jest to już zmatowione. Ślady które widać są na równo z lakierem. Na filmie wyglądają jakby nadal były dziurami. Matowiłem to koreczkiem flexipads i papierami 2500, 3000, 5000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.