Skocz do zawartości

Folia ochronna i powłoka ceramiczna


FilipBonn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem nowiutkiego samochodu i zacząłem się zastanawiać jak najlepiej zabezpieczyć lakier 🙂

ogólnie wybór padł na folie ochronne samoregenerujące na front (zderzak,maska,lampy) plus progi bo w tym modelu bardzo szybo się piaskują i pojawiają się odpryski. Na pozostałych częściach karoserii chciałem położyć powłokę ceramiczną. Wszystko ma być zrobione u auto detailera.

 

Ale...

poczytałem troszeczkę na forum i wiele osób w temacie o powłoce ceramicznej zwracało uwagę na widoczną różnicę w kolorze i odbiorze lakieru pomiędzy samochodami z powłoką i bez.. i teraz zacząłem się zastanawiać czy robienie połowy auta w powłoce ceramicznej nie będzie jednak błędem? 

Będzie różnica odcieni? Będzie to widoczne? Może lepiej zostawić sam front z foliami ochronnymi i odpuścić powłokę ceramiczną?

 

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@FilipBonn chyba wszystkie studia detailingowe robią w ten sposob że kłądą folie na front a na reszte auta ceramike, zwykle dobieraja taka ceramike aby rozniło sie to jaknajmniej, jednak pamietaj o tym że tam gdzie bedzie folia tam zawsze bedzie idealny lakier pod nią a z biegiem czasu tam gdzie ceramika lakier Ci sie porysuje i trzeba bedzie polerowac i od nowa aplikowac ceramike 😉 Jaki masz kolor auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że folie zatrzymują promieniowanie uv w związku z czym lakier pod folią jest chroniony, natomiast ten bez płowieje i blaknie? Jeśli tak tak jak bardzo będzie widoczna różnica np po 5 latach? Auto będzie wyglądać jakby miało stłuczkę i lakierowane świeżo elementy które będą pokryte folią ochronną? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.