Jump to content

Folia ochronna i powłoka ceramiczna


Recommended Posts

Cześć,

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem nowiutkiego samochodu i zacząłem się zastanawiać jak najlepiej zabezpieczyć lakier 🙂

ogólnie wybór padł na folie ochronne samoregenerujące na front (zderzak,maska,lampy) plus progi bo w tym modelu bardzo szybo się piaskują i pojawiają się odpryski. Na pozostałych częściach karoserii chciałem położyć powłokę ceramiczną. Wszystko ma być zrobione u auto detailera.

 

Ale...

poczytałem troszeczkę na forum i wiele osób w temacie o powłoce ceramicznej zwracało uwagę na widoczną różnicę w kolorze i odbiorze lakieru pomiędzy samochodami z powłoką i bez.. i teraz zacząłem się zastanawiać czy robienie połowy auta w powłoce ceramicznej nie będzie jednak błędem? 

Będzie różnica odcieni? Będzie to widoczne? Może lepiej zostawić sam front z foliami ochronnymi i odpuścić powłokę ceramiczną?

 

Dzięki za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

@FilipBonn chyba wszystkie studia detailingowe robią w ten sposob że kłądą folie na front a na reszte auta ceramike, zwykle dobieraja taka ceramike aby rozniło sie to jaknajmniej, jednak pamietaj o tym że tam gdzie bedzie folia tam zawsze bedzie idealny lakier pod nią a z biegiem czasu tam gdzie ceramika lakier Ci sie porysuje i trzeba bedzie polerowac i od nowa aplikowac ceramike 😉 Jaki masz kolor auta? 

Link to comment
Share on other sites

Czy to prawda że folie zatrzymują promieniowanie uv w związku z czym lakier pod folią jest chroniony, natomiast ten bez płowieje i blaknie? Jeśli tak tak jak bardzo będzie widoczna różnica np po 5 latach? Auto będzie wyglądać jakby miało stłuczkę i lakierowane świeżo elementy które będą pokryte folią ochronną? ;))

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko, jeśli kładziemy powłokę ceramiczną na auto które w części jest pokryte folią ochronną to powłoka idzie tylko na goły lakier czy na folię też?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.