Skocz do zawartości

3M Wheel&Tyre Cleaner


julian

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zgodnie z zapowiedzią Marcina@Car-Spa Zymol przedstawiam pierwszy z serii testów nowej linii środków firmy 3M. Wheel & Tyre Cleaner jest środkiem przeznaczonym to czyszczenia, jak nazwa wskazuje, kół i opon - w tym zastosowaniu sprawdza się znakomicie, jednak można go swobodnie stosować też do pielęgnacji innych tworzyw, jak uszczelki, gumowe chlapaczke, elementy zawieszenia, nadkola itp.

Środek jest mocny, może nie tak jak chemia oparta na kwasie i sprzedawana w 5-cio litrowych baniakach, ale zdecydowanie potrafi się uporać nawet z gługo nie czyszczonymi zanieczyszczeniami, nie ma problemu z rozpuszczaniem zapieczonego byłu hamulcowego.

Poniższy test jest tak na prawdę jednym z wielu jakie przeprowadziłem, ale zwykle nie było czasu, aby wykonać pełną dokumentację. Prepratem umyłem około 30 kompletów kół bardzo różnych aut, w bardzo różnym stanie, tylko 3 razy potrzebowałem pomocy duuużo mocniejszej chemii,ale były to koła sportowych aut, które są użytkowane w niestandartowych warunkach, maja sportowe kolcki etc. Co ciekawe - opakowanie jest wyposażone w bardzo dobry spryskiwacz, rozpyla środek jako bardzo delikatną mgiełkę i jest oszczędny, po 30 myciach wciąż mam sporo środka w butelce i myślę, że starczy go jeszcze na kilka - kilkanaście myć.

3M Wheel & Tyre Cleaner jest zdecydowanie środkiem bezpiecznym - na żadnym z czyszczonych kół nie pozostały jakiekolwiek smugi czy odbarwienia, a po przypadkowym spryskaniu lakieru nie działo się absolutnie nic niepokojącego.

Co ważne - środek bardzo dobrze się pieni, jeśli używany z pędzlami czy szczotkami, bardzo wolno wysycha i łatwo się spłukuje wraz z brudem. Na zdjęciach zwróćcie uwagę na już suchą oponę - jest praktycznie idealnie doczyszczona, guma jest czarna i matowa - tak powinno być przed nałożeniem dressingu.

 

Podsumowując: testowany preparat jest bardzo przywoitym środkiem, idealnym rozwiązaniem dla osób szukających markowego, dobrze działającego preparatu w niezłej cenie, bezpiecznego dla kół ich auta oraz ceniacych sobie wygodę - dostajemy środek przygotowany we właściwym stężeniu i "podany" w wygodnym opakowaniu. polecam.

 

pozdrawiam i zapraszam do oglądania zdjęć!

 

 

 

img9925.th.jpg

img9928.th.jpg

img9929e.th.jpg

img9930x.th.jpg

img9931x.th.jpg

img9932e.th.jpg

img9933g.th.jpg

img9934t.th.jpg

img9935n.th.jpg

img9936f.th.jpg

img0037jz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym ze zdjęć widać, że produkt rozpuszcza smołę a co za tym idzie jest silny. Więc moje pytanie: co z zapachem? czy jest rażący jak 5L chemia?

A poza tym to chyba jest za mocny aby myć nim felgi nawoskowane. Czy się mylę :P

 

nice test :good: , czekamy na kolejne testy produktów z serii 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wax-master, zapach jest przyjemny, coś ala "chemiczna cytryna",mi się podoba i nie ma nic wspólnego w "kwasami".co do wosku- mylem nim woskowane colli 845 felgi i wosk zostal. oparty na anionowych srodkach powierzćhniowo czynnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem, zrobiłem nim koło 30 kompletów felg, więc kombinacje były różne. felgi na zdjęciach nie były niczym zabezpieczone. nie widze sprzeczności między zmywaniem smoły a nie zmywaniem colli 845. podstawowy argument: jeśli felgi są zabezpieczone, to wystarczy jest spryskać, przetrzeć i co prędzej spłukać - brudu nie ma, wosk zostaje. na zdjęciach w teście środek leżał na feldze pewnie nieco dłużej, bo i brud był trwale związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.