Skocz do zawartości

Renowacja skór bmw e46


Dami24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuje się do renowacji skór bmw e46 kolor standard schwarz czyli czarny, to będzie moje pierwsze wyzwanie z takim zadaniem. Biorę pod uwagę chemię firmy FURNITURE CLINIC, a także COLOURLOOK.

COLOURLOOK wydaje się bardzo spoko, ale bardzo brakuje mi tam lakieru wykończeniowego,  jakos nie przekonuje mnie użycie samego Leder Versiegelung , wydaje mi się że to raczej produkt do konserwacji a nie zabezpieczenia jako lakier bezbarwny.

Więc tak poradźcie mi które farby wybrać czy baza i wykonczenie z FC, czy baza  z CL a wykończenie z  FC. Czy nie ma zastrzeżeń łączenia CL z FC.

W CL także brakuje mi Leather Blinder. Mam dość popękaną skórę chce ją potraktować tym preparatem.

Także szukałem odpowiedzi czym sie tak dokładnie różni płynna skóra od szpachli np. FURNITURE CLINIC SZPACHLA DO SKÓRY, a FURNITURE CLINIC PŁYNNA SKÓRA.

 

Więc muszę zakupić 

-Farba CL lub FC jako baza. Czy 500 ml wystarczy na fotele przód i tył

-FC lakier bezbarwny tylko pytanie satyna czy pół mat.

-Środek czyszczący Strong Cleaner CL   (myślałem tez na produktami Gliptone) 

- włóknina ścierna lub pad z CL jaka gradacja do matowania całej powierzchni przed malowaniem, pęknięć i tak dalej 

-Benzyna z CL do odtłuszczenia

szpachelka do rozprowadzania płynnej skóry

-rozpuszczalnik GDL z CL

-LEATHER BINDER FC do użytku na pęknięcia

-płynna skóra lub szpachla na ubytki i mocne pęknięcia

Szczotka do czyszczenia skóry (Gliptone maja dość fajne)

-Gąbka do nanoszenia farby bazy i lakieru

-kilka szmatek mikrofibry (wiecie może gdzie dostać np. 50 takich szmatek w lepszej cenie )

-Leder Protector,  Leder Versiegelung  ( lub produkt Gliptone)

Pomóżcie mi dobrze dobrać produkty w najlepszej konfiguracji.

 

Sama technologia wyglądałaby tak : (zastanawiam się kiedy użyć GDL czy po wyczyszczeniu skór odrazu, czy po uzupełnieniu ubytków plynną skóra)

-Wyczyszczenie preparatem  skór szczotkowanie, zebranie zanieczyszczeń szmatką 

-matowanie całości włókliną

-odtłuszczenie wstępne w celu korekty pęknięć , zadrapań 

-potraktowanie pęknięć i zadrapań LEATHER BINDER FC odczekanie do wyschnięcia

-ponowne odtłuszczenie, uzupełnienie ubytków płynną skóra 

-ponowne odtłuszczenie

-nałożenie farby bazowej 2-3 razy z przerwami co 3h

-nałożenie lakieru wykańczającego 2-3 razy także przerwy 2-3 h 

-Po około 30h nałożenie Leder Versiegelung  odczekanie kolejnych 6h i nałożenie -Leder Protector.

Mam nadziej że znajdą sie osoby które pomogą ogarnąć mi tą wymagającą operację w moim aucie:)

Wiem temat przewalał się na forum ale nie był żaden według mnie wyczerpujący:), a chce zrobić to porządnie.

Postaram się zamieścić na forum jak wyglądał przebieg prac.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
8 godzin temu, Dami24 napisał:

COLOURLOOK wydaje się bardzo spoko, ale bardzo brakuje mi tam lakieru wykończeniowego,  jakos nie przekonuje mnie użycie samego Leder Versiegelung , wydaje mi się że to raczej produkt do konserwacji a nie zabezpieczenia jako lakier bezbarwny.

Wykończeniowe Colourlocka masz np. u Karola w autonablask. Versiegelung to oczywiście nie top, lecz dodatkowe zabezpieczenie.

8 godzin temu, Dami24 napisał:

Więc tak poradźcie mi które farby wybrać czy baza i wykonczenie z FC, czy baza  z CL a wykończenie z  FC. Czy nie ma zastrzeżeń łączenia CL z FC.

Niestety, nie jestem znawcą w tym temacie, chociaż parę rzeczy już robiłem. Z całą pewnością możesz łączyć produkty tych firm. Ja tak robiłem i wszystko jest ok. Generalnie są to wszystko farby wodne. A to czy wiebierzesz FC czy Colourlock, to już kwestia gustu, upodobania itp.

 

8 godzin temu, Dami24 napisał:

czym sie tak dokładnie różni płynna skóra od szpachli

ja je rozumiem tak, jak je stosowałem, tzn. płynna skóra do ubytków/dziur, szpachla do pęknięć, nierówności itp. Faktem jest również, że nie ma nigdzie konkretnego opisu.

 

W pozostałych kwestiach,a jest tego sporo, najwygodniej by było abyś pooglądał kanał colourlocka. Jest tam wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

Odniosę się tylko do paru kwestii:

9 godzin temu, Dami24 napisał:

zastanawiam się kiedy użyć GDL czy po wyczyszczeniu skór odrazu, czy po uzupełnieniu ubytków plynną skóra

GLD jako pierwsze. Przy jego pomocy ściągasz stary top/farbę przed malowaniem.

9 godzin temu, Dami24 napisał:

nałożenie farby bazowej 2-3 razy z przerwami co 3h

nie musisz czekać po 3h. Malujesz, podsuszasz opalarką/suszarką i druga warstwa.

 

Jest jeszcze jedna ogólna sprawa. Chcesz całość skór malować gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
5 godzin temu, Dami24 napisał:

Tak mam zamiar pomalować całość gąbką .

To może się okazać, że 0,5 l farby będzie trochę mało. Z drugiej strony, będziesz malował czarnym na czarnym, więc pewnie nie wszędzie będzie widać brak krycia i może te 0,5 będzie faktycznie wystarczające.

Trzymam kciuki, bo jeśli nie robiłeś jeszcze malowań to jest trochę pracy i wyzwań. Ale w końcu wszystko jest dla ludzi 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.