Skocz do zawartości

Mały test detailerów PB SPRAY & GLOSS vs. FK EXTRA SLICK


Jarek_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zacząłem testować woski FK to przy okazji nabyłem QD FK EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE .

Mając pod ręką PB S&G postanowiłem zrobić małą konfrontację, oto krótki opis:

 

1) Aplikacja

 

FK i PB niemalże identyczna, tu różnic nie ma.

 

2) Wydajność

Dużo większa wydajność FK. Wydaje się że jest to związane z samym aplikatorem a nie produktem, ale + dla FK.

 

3) Poślizg

Dużo lepszy poślizg po FK. Widać różnicę pomiędzy tymi produktami, dodatkowo łatwiej usunąć brud (taki po 2 dniach od aplikacji, bo potem to raczej już nie różnicy)

 

4) Trwałość

Tu znowu wygrywa FK, różnicę widać szczególnie na szybach (patrz niżej)

 

5) Zastosowanie na innych powierzchniach

Nie ograniczając się tylko do lakieru, QD poszły na boczne szyby.

FK wykazuje większą trwałość (spokojnie wytrzymuje 7 dni i 600 km).

Po tygodniu mamy coś ala "niewidoczna wycieraczka" i np. płyn ze spryskiwaczy przedniej szyby przelatuje przez boczną szybę nie pozostawiając smug, po prostu spływa.

PB dużo gorsze odpychanie wody, oraz trwałość ok 3 dni. Po 3 dniach już nie odpycha wody i na bocznych szybach robią się zacieki.

 

6) Blask

Bez różnicy.

 

Dodam że nakładane na wosk FK 1000p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczając się tylko do lakieru, QD poszły na boczne szyby.

FK wykazuje większą trwałość (spokojnie wytrzymuje 7 dni i 600 km).

Po tygodniu mamy coś ala "niewidoczna wycieraczka" i np. płyn ze spryskiwaczy przedniej szyby przelatuje przez boczną szybę nie pozostawiając smug, po prostu spływa.

PB dużo gorsze odpychanie wody, oraz trwałość ok 3 dni. Po 3 dniach już nie odpycha wody i na bocznych szybach robią się zacieki.

 

Dziwne, bo u mnie efekt "niewidocznej wycieraczki" na bocznych szybach po Spray&Gloss utrzymywał się jeszcze po 2 tygodniach (w trakcie deszczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle :) Juz mialem sprecyzowane najblizsze zamowienie, kiedy pojawia sie test produktu i trzeba znowu przemyslec zestaw :).

A tak na serio, Jarek_wawa fajny, tresciwy test :good:

 

6) Blask

Bez różnicy.

Jesli dobrze rozumiem chodzi o brak roznicy pomiedzy PB S&G a FK ES? Jesli tak to czy po aplikacji detailerow na nawoskowane jest zauwazalna roznica - innymi slowy, czy warto sie bawic w qd na lakier?

 

Swoja droga, przeszukiwalem sklepy i nigdzie nie moge znalesc FK ES w pelnowymiarowym opakowaniu. Korzystales z testera czy udalo Ci sie kupic normalna butelke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, to ciekawe, ale u mnie szybko S&G zszedł. Może jest jakaś inna przyczyna? Testuje też na 2 aucie więc dziś sprawdzę :)

firmek, tak chodzi o brak różnicy pomiędzy tymi produktami. Pamiętaj że to subiektywna moja ocena. Moim zdaniem warto, QD jest tym czego mi brakowało. Używam go po myciu, kiedy nie trzeba woskować - bardzo ładnie wyciąga blask wosku i podkreśla jego obecność. Od razu po nawoskowaniu nie używam, zawsze po pierwszym myciu ;)

Miałem tester, jak wszystko z FK, (za 100zł nabyłem próbki wszystkiego co mi potrzeba ;) teraz czas na zamówienia pełnych opakowań.)

Na pewno kupię wosk FK 1000p i QD w pełnych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dużo lepszy poślizg po FK. Widać różnicę pomiędzy tymi produktami, dodatkowo łatwiej usunąć brud (taki po 2 dniach od aplikacji, bo potem to raczej już nie różnicy)

 

Potwierdzam, śliskość po FK425 jest FENOMENALNA, w moim przekonaniu więsza od Z8 które do tej pory było moim faworytem pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Partner forum

lakikwap, Po części tak , ale nie które detailery które mają w swoim składzie sporo polimerów zostawiają na wosku minimalną powłokę sealantu która działa odpychająco na wodę , to tak w skrócie :) Dlatego jeżeli zaaplikuje QD syntetyczny na sealant to różnica w odpychaniu może być nie widoczna ale jeżeli zaaplikujesz QD syntetyczny na wosk naturalny to odpychanie może być dużo lepsze ale kropelkowanie minimalnie bardziej zniekształcone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, a ten wosk FK 1000p na który kolega nakładał QDry jest naturalny czy syntetyczny?

bo rozumiem z testu że PB niema tych polimerów a FK ma i dlatego dłużej/lepiej odpychał wode.. No tylko nurtuje mnie to czemu w przypadku PB wody nie odpychał/(słabiej odpychał) wode wosk spodspodu? Mam nadzieje że mnie zrozumiałeś ;)

 

[ Dodano: 3 Sierpień 2010, 23:22 ]

czy jest sens kupować QD bez polimerów (jak PB) czy z nimi jak FK jeśli mamy pod nim dobry wosk jak ten z FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

lakikwap, :o troszkę już namieszałeś albo mnie zgubiła twoja wypowiedź :D

 

najpierw musisz sobie określić na jakim efekcie Ci zależy :

- Wzmocnienie połysku

- wzmocnienie ochrony woskowej

- odpychanie wody

- właściwości czyszczące

- wszystkiego po trochu

 

Możesz stosować różne kombinacje wosk-detailer z moich upodobań najlepiej mi odpowiadają:

- Wosk czysto naturalny - Detailer Naturalny

- Wosk Hybryda - Detailer hybryda lub syntetyczny

- Wosk sealant - Detailer syntetyczny lub Hybryda

 

FK hi temp to czysty sealant

 

W Jarka wypowiedzi chyba chodziło o odpychanie wody na szybach więc jeżeli PB prawdopodobnie nic nie zostawia na szybach ewentualnie bardzo lekką i minimalną warstwę to z samej charakterystyki wychodzi że na takich powierzchniach jak szyby będzie dawał krótszy efekt niż detailer który zostawia mocniejszą powłokę bardziej przywierającą do powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.