Skocz do zawartości

Pranie tapicerki - piana


krzysg101

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od pewnego czasu mam pewien problem... W trakcie prania z mojego odkurzacza (Lavor GBP 20) strasznie się pieni... Dzieje się tak nawet jak w zbiorniku na brudną wodę jest jej bardzo minimalna ilość. Na początku wszystko idzie ok, gdy tylko w zbiorniku zbierze się ok. 250-500ml wody to widać pianę wydobywającą się spod pokrywy odkurzacza, jest to o tyle dziwne, że piana nie tworzy się na dnie zbiornika z brudną wodą i unosi się u góry tylko od razu wylatuje spod pokrywy (tak jak zaznaczyłem na foto)

image.png.ff0596b5fcaa4f9315e0e2cc5574f934.png

Posiadam chemię Maxifi - PreSpray rozrabiam wg. zaleceń w ciepłej wodzie 1:66, następnie nanoszę na tapicerkę, szczotkuje i po około 5 min przechodzę do płukania przy pomocy PowerRinse (1 miarka na 10L ciepłej wody) i za każdym razem to samo - piana spod pokrywy odkurzacza... Próbowałem nawet dolewać Tenzi DeFoam ale dzieje się to samo.

Ma ktoś może jakieś wskazówki albo pomysły, co może być nie tak?

Próbowałem również za pomocą ADBL PreSpray Pro i płukanie ADBL Textile Rinse i działo się dokładnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 21:38, BiałyGTi napisał:

No wlej tak 100 ml . Do zbiornika na brudna wode. Ocet zapobiega pienieniu sie. Moze pomoc 

Wczoraj próbowałem tej metody. ADBL Pre-Spray Pro i ADBL Textile Rinse rozrobione wg. instrukcji, pilnowałem też temperatury (miałem ok. 45 stopni), do zbiornika z brudną wodą ok. 100-150ml octu. Dodatkowo wlałem sobie z 50-100ml do pojemniczka i zassałem ssawką, żeby wypłukać ew. pozostałości gdziekolwiek mogłyby się pojawić.

Niestety po kilu minutach prania taki widok w zbiorniku:

image.png.64781c5de4c2ffd9fdebe1fd431b637a.png

Piany nie ma zbyt dużo w zbiorniku, brudnej wody około 500-1000ml a spod pokrywy już się wydostawała. 

Także nadal nie wiem co jest nie tak... Albo odkurzacz podaje za mało płynu do wypłukiwania albo jakiś inny problem? Czy jeszcze jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

troche to dziwne że przy takiej ilości piany juz Ci odkurzacz wywala ja na zewnatrz, uszczelki wszystkie masz dobre? 

Wydaje mi się że tak. Po przechyleniu odkurzacza woda nie wylatuje.

image.png.f8a44edb8f74b6d59b5856f63be088de.png

Piana wydobywa się dokładnie z miejsca zaznaczonego. Jest to powyżej uszczelki. Wewnątrz tych dziurek widać że jest jakiś filtr z pianki/gąbki.
W trakcie normalnej pracy z tego miejsca wydobywa się powietrze.

Chciałbym dostać się do głowicy i do tego filtra, obudowa plastikowa jest przykręcona na śrubki, które są nieco zardzewiałe i nic ich nie chce ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wyglada jak by cos sie popsuło bo przy takiej ilosci piany nie mozliwe zeby zassało ja z dołu.

 

W takim razie piana dostaje sie tam prosto z weza zanim trafi do pojemnika na brudna wode

jak zardzewiałe srubki to albo je lac  odrdzewiaczem pare dni az puszcza albo rozwiercic i potem kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.