Skocz do zawartości

klony maszyn polerskich


pawel316i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  dlaczego krauss, lare, rupes, heckmann, evoxa, maxshine, w chinach spta (i pewnie znalazł by więcej), wyglądają jako "bryła" niemalże identycznie to samo flex i festool? 

na marginesie (kiedyś przypadkowo wymieniałem silnik w naszym polskim zelmerze który miał mieć moc 1700w, okazało się że siedział tam silnik domel 1200w który jest praktycznie w każdym modelu odkurzaczy tej firmy, jest także w karcherach i innych markach odkurzaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma wprowadza coś do swoich produktów, ale jednak obudowami większość bazuje na chińskich "dostępnych" obudowach, gdyż zapewne produkcja takiej obudowy czy innych podzespołów była by o wiele droższa, niż wprowadzenie swojego projektu, zlecenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 11:47, pawel316i napisał:

Witam,  dlaczego krauss, lare, rupes, heckmann, evoxa, maxshine, w chinach spta (i pewnie znalazł by więcej), wyglądają jako "bryła" niemalże identycznie to samo flex i festool? 

na marginesie (kiedyś przypadkowo wymieniałem silnik w naszym polskim zelmerze który miał mieć moc 1700w, okazało się że siedział tam silnik domel 1200w który jest praktycznie w każdym modelu odkurzaczy tej firmy, jest także w karcherach i innych markach odkurzaczy.

 

Jedziesz do Chin do fabryki i dostajesz katalog odnośnie obudowy do maszyn . Masz ogromny wybór , wszystko idzie z jednych Form i produkcja jest wtedy pełną parą na skale światową w zajebistej cenie  . Możesz wybrać tak jak napisałeś obudowe Klona albo rożnice ewentualnie w drobnych  detalach ...

Co innego jest jeżeli chcesz indywidualny Design maszyny , wtedy musisz zaprojektować swój wzór obudowy maszyny i mieć ten pomysł na wzór , na drukarce 3d .  I teraz tak żeby nie zajebali Ci twojego projektu musisz opatentować zapłacić , i tak teraz generują się koszty zaprojektowania + koszty patentu i zastrzezenie tego wzoru to kolejne wydatki , teraz dochodzi do tego indywidualne dobranie wnętrznośći maszyny , i nie jest to na jedno kopyto tak jak wspomniałes . Producent ktory ceni sobie jakość , rownież ma nie lekkie zadanie aby znaleść i tak spasować wszystkie elementy ze sobą tak aby to grało , a nie sie sypało co chwile . Tak wiec wirnik i jego moc , elektronika ktora za steruje i wykorzysta tą moc , przekładnia zrobiona i wyważona na dobrych maszynach produkcyjnych , do tego łożyska , dobranie dobrych tulejek w ktorym są zamontowane  , osprzet  : kabel i backing pady . To wszystko wplywa na cene produktu koncowego i taka polka cenowa w jakiej są Lare ,evoxa ,Shinymaster, Krauss , SPta i inne,  rożni własnie to co jest w środku  !   stąd mamy cene przystępne , bo jakby bylo inaczej , płacił byś za koncowu produkt powyzej 2000 tys za dany model tylko dlatego bo masz obudowe . A gdzie marketing i utrzymanie tego wszytskiego ... to nie jest lekki kawalek chleba , i wymaga niezlego nakładu finansowego i checi do zaspokojenia rynku , a tu jak wiadomo jest rożnie .

 

Prosty przykład masz tutaj  na forum . Tutaj ludzie szukaja jak najtaniej ,bo nie widzą sensu inwestowania w cos co uzywaja raz, czy pare razy na rok . Więc prosciej zaspokoić dwie strone czyli i zrobić kompromis , miedzy ceną a jakośćią jak np Lare , Kraus , Evoxa czy Shinymate gdzie tylko on z tego co wiem ma tanie łożyska, a ogolnie wszystkie pracuja na wysokim poziomie , znacząco lepiej jak tanie chinskie pierdolniki z marketu . Jest jeszcze połka premium Festool na podwojnej przekladni i Flex na przekladni planetarnej czyli dwa inne mechanizmy , i te dwa jak dla mnie pracuja naj poprawniej nr.1 Flex , nr.2 Festoll  te dwie maszyny mechnizmy maja naprawde fajnie spasowane i za kazdym razem robią na mnie wrażenie . Pomijając Rupesa lh 19 gdzie przekladnia jest podwojna aczkolwiek rozwiązana troche w inny sposób , ale jak dla mnie trzeba sie z nią polubić :) 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boT -  dzieki za wyczerpującą odp, troche mi rozjaśniło, nie lubie strasznie plagiatu wśród producentów, wiem że firma lare produkuje maszyny od 2011 a krauss?? pewnie też podobnie, cała reszta jest "nowsza" więc  taka moja selekcja.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.