Skocz do zawartości

ZESTAW POCZĄTKOWY DLA BMW E87 BLACK SAPPHIRE METALLIC


Michal_92

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem nowy na forum i poszukuję odpowiedniego dla siebie zestawu by zacząć przygodę amatorsko w detailingu, poszeprałem i zestawiłem sobie taki zestaw. Proszę powiedźcie czy czegos brakuje czy mozna zastąpić jakis produkt innym/lepszym. Z góry dziękuje za opinie !!

 

1. CleanTech Tech Cleaner

2. Collnite 476S

3. Meguiar's smooth surface clay bar replecement

4. Polytop Glas Klar Classic

5. Polytop Kunststoffpflege

6. Shiny Garage Red Devil Degreaser

7. Soft99 Ultra Glaco

 

Czy to wystarczy czy brakuje jakiegos produktu ? Moze dorzucic do tego jakis Quick Detailer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malwin41 napisał:

@Michal_92

A co chcesz konkretnie zrobić? Bo tutaj brakuje wielu produktów do każdego z etapów.

Chciałbym przede wszystkim wyczyścić dobrze wnętrze i zabezpieczyć lakier. Auto po naprawie blacharskiej od poprzedniego właściciela trafi w moje ręce a trzeba w nie troche pracy wlozyc. Chcialbym zeby bylo na lato jak lalka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malwin41 napisał:

No do wnętrza to tutaj nie widać w sumie nic 😉 przemyśl jakie masz materialy(tapicerka zwykła, skóra a może alcantara), dressing ala wosk czy w płynie, jaki typ wykończenia(mat czy połysk) 

Do lakieru coś  tam jest ale jak chcesz zrobić to dobrze to dekontaminacja, pre wash i do zabezpieczenia weś coś na lato fajnego. Collnite to taki zimowy wosk bardziej. 

Poczytaj i napisz propozycje 😉

Co bys sugerował jeszcze dorzucić ? Jestem laikiem także dopytuję. Z tego co widzialem ten wosk zbiera niezle opinie. Masz jakiegos faworyta na lato :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz apc nie masz szmatek nie masz pędzli. Butelki na apc i inne roztwory. Pod glaco musisz mieć cleaner by miało to sens. Wnętrze skórka czy alcantara? Do kierownicy na pewno zestaw strong od Colorlocka. Do tworzyw w środku polecam coś na aplikator i qd na szybkie czyszczenie. Wosk też potrzebujesz cleaner. Ja na początek wybrałbym glinkę i coś do poślizgu. Kwas do felg i coś do czyszczenia na szybkie mycie. No i jakiś prewash czy piana oraz pianownica

 

Ogólnie lekcji nie odrobiłeś są fajne poradniki turaj na forum oraz relacje ludzi z galeria zobaczysz ile Ci brakuje.

 

Co do wosku coli czy soft wybacza sporo na początku. Na uczysz się kłaść oszczędnie oraz docierać jak Ci ręka będzie odpadać po zrobieniu maski :D

 

Wybierz puszke jedna na zimę i na lato coś sobie kupisz w próbkach małego albo fajnh qd. Ja z doświadczenia wiem że prędzej zaschnie się dużą puszka niż ja zużyjesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kepa416 napisał:

Nie masz apc nie masz szmatek nie masz pędzli. Butelki na apc i inne roztwory. Pod glaco musisz mieć cleaner by miało to sens. Wnętrze skórka czy alcantara? Do kierownicy na pewno zestaw strong od Colorlocka. Do tworzyw w środku polecam coś na aplikator i qd na szybkie czyszczenie. Wosk też potrzebujesz cleaner. Ja na początek wybrałbym glinkę i coś do poślizgu. Kwas do felg i coś do czyszczenia na szybkie mycie. No i jakiś prewash czy piana oraz pianownica

Ogólnie lekcji nie odrobiłeś są fajne poradniki turaj na forum oraz relacje ludzi z galeria zobaczysz ile Ci brakuje.

Łukasz, w takim razie co bys polecił poki co na sam środek ? W środku zwykła szmata na siedzeniach. CO do szmatek i pedzli to rzecz drugoplanowa raczej sobie z tym poradzę. Co do APC myslalem o SOFT99 Micro Liquid Compound Dark. Wosk mam jeszcze taki Collinite 915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal_92  na lato do Twojego lakieru proponowałbym POORBOY'S Natty's Paste Wax Black, Gdybym miał czarne auto to na bank bym choć raz użył tego wosku. Zresztą poszukaj sobie postów kolegi @lukasz_byd on na czarnej 7er stosuje i bardzo chwali.

Co do reszty to zacznij od początku. Określ się czy masz miejsce i sprzęt do mycia auta, czy jak np ja w większości skazany jesteś działać na myjniach. Wtedy może warto dokupić pianownicę ręczną?

Naprawdę na forum jest cała masa informacji od A do Z co potrzebujesz. Nawet przeglądając relacje w PSB można sporo wywnioskować co Ci się przyda.

Stwórz listę, określ swoje możliwości "logistyczne" i budżet jaki chcesz przeznaczyć. Co do samej chemii to już moim zdaniem zabawa i dobieranie pod siebie, swoje auto i efekt jaki chcesz osiągnąć (np we wnętrzu mat, satyna czy połysk? wosk ma być mega trwały czy dawać jak najlepszy look i przyjemność nakładania nawet jak poleży 2m-ce?).

Powodzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał82 napisał:

@Michal_92  na lato do Twojego lakieru proponowałbym POORBOY'S Natty's Paste Wax Black, Gdybym miał czarne auto to na bank bym choć raz użył tego wosku. Zresztą poszukaj sobie postów kolegi @lukasz_byd on na czarnej 7er stosuje i bardzo chwali.

Co do reszty to zacznij od początku. Określ się czy masz miejsce i sprzęt do mycia auta, czy jak np ja w większości skazany jesteś działać na myjniach. Wtedy może warto dokupić pianownicę ręczną?

Naprawdę na forum jest cała masa informacji od A do Z co potrzebujesz. Nawet przeglądając relacje w PSB można sporo wywnioskować co Ci się przyda.

Stwórz listę, określ swoje możliwości "logistyczne" i budżet jaki chcesz przeznaczyć. Co do samej chemii to już moim zdaniem zabawa i dobieranie pod siebie, swoje auto i efekt jaki chcesz osiągnąć (np we wnętrzu mat, satyna czy połysk? wosk ma być mega trwały czy dawać jak najlepszy look i przyjemność nakładania nawet jak poleży 2m-ce?).

Powodzenia 🙂

Dzięki Michał, a masz jakieś typy co do wnętrza? Jest tyle tego żę można oszaleć... co do myjni raczej tj mowisz myjnie bezdotykowe czekają chociaż sa możliwosci i mycia recznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malwin41 napisał:

@Michal_92 Możliwości jest mnóstwo. Zaczynając od tapicerki jeśli chcesz wynająć maszynę żeby wyprać siedzenia to trzeba poszukać czegoś jako pre spray i do odessania. Maxifi lub ADBL?

Jeśli nie to może jakś bonnet do wyczyszczenia siedzen bez maszyny?

Kierownica jeśli skórzana to jakiś produkt w wersji strong, Colourlock lub Kecav?+ zabezpieczenie

Plastiki jakieś APC(Napewno nie Red Devil) które musisz wypłukać bo wyczyszczeniu lub jakiś interior cleaner gotowy, po użyciu którego można kłaść od razu dressing.

Dressingi zależnie od gustu ale PB Natural look pasuje wielu osobą dlatego myśle że i Ciebie zadowoli.

Szyby umyjesz równie dobrze produktem z domu.

do tego mikrofibry i pędzelki do pomocy i powinno być na początek ok 😉

Dzięki za pomoc, tj mowie czytam i jest tyle tego ze masakra 😄 Jeżeli chodzi o karoserie, to czy np po polerowaniu auta moge je od razu zabezpieczyc woskiem ? Czy rowniez musze przejsc etap glinkowania i calego mycia itd.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Malwin41 napisał:

@Michal_92 Yyyyyyy znaczy to wszystko robisz PRZED polerowaniem. Ale powoli nie od razu wszystko. Najpierw go ogarnij w środku na lalkę, potem lakier. Tam już można autu zrobić kuku 😉 więc małymi kroczkami

Wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal_92 Słuchaj - ja swoją przygodę zaczynałem od przeczesania całego forum wzdłuż i wszerz. Zanim napisałem cokolwiek minęły chyba 3-4 lata 😛 Uwierz mi odrobina chęci a znajdziesz tu cały know-how bez zbędnego spamowania 😉 Polecam zacząc od relacji w pokaż swój blask. Pozdrawiam i powodzenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał82 napisał:

Jak chodzi o dressing to do BMW mam jeden -> PB Natural Look.

Zostałem wywołany wcześniej przy okazji PB Natty Paste Wax - to tak.

Dla mnie wosk perełka. Gdyż:

1. Aplikacja jest banalna i nie da rady jej spieprzyć. Dotarcie jest jeszcze prostsze bez patrzenia na zegarek czy temperature otoczenia lub nasłonecznienie.

2. Daje fajny look przez 1. miesiąc

3. Ma trwałość ok. 3 może nawet 4 msc - w zależności od użytkowania samochodu


Wydaje mi się że inne woski dają podobny look (pewnie wtedy jest róźnica ok. 1-2%) ale look i tak trzyma się tyle samo czasu, dalej zostaje już sam wosk na aucie (np. 6 msc) ale... nie ma looku.

Więc lepiej tutaj dać ten wosk co 2-3 msc na nowo i cały czas mieć banana na gębie a przy tym się nie namęczyć.

Tak czy inaczej - są na pewno lepsze woski, ale ten jest najlepszym kompromisem.

 

 

Aaale cytuje ze względu na Natural Look:

Gdyż także go używam i również jest dla mnie No1.

Problem mam tylko jeden z nim. Po nalożeniu, dotarciu tudzież wchlonięciu czasem jakby parował na szyby i zostawiał taką ... mgiełkę.

Kiedyś nie, ale teraz, trochę przeszkadza mi jego zbyt intensywny zapach - owszem, jest bardzo ładny, ale wolę zapach jaki daje skóra nappa. W obecnej chwili góre boczków jak i deski mam w skórze także poniekąd nie mam żadnego problemu bo miejsc gdzie daje NL jest mało i jest dużo poniżej linii szyb... więc korzystam i jestem bardzo zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.