Skocz do zawartości

Lakier w cieżkim stanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem na wiosne wziasc sie za wypolerowanie auta i nalozenia jakies powłoki, jednak uznałem ze chciałbym najpierw jednak ogaranc dobrze lakier zanim sie za to wezme. W lato były robione prace "blacharsko lakiernicze" bo jak to honda, wyszla ruda i trzeba było ratować. jak sama naprawa "blacharska" wyszła nawet nawet, to samodzielne lakierowanie z puszki... no pozostawia wiele do zyczenia (troche srednia stuacja finansowa w tamtym okresie zdecydowałą o takich a nie innych krokach - dodac do tego brak doswiatczenia i wyszło jak wyszlo). Chciałbym dowiedziec sie czy jest tutaj sens cokolwiek ratowac samemu, czy juz raczej tylko lakiernik da rade cos zdziałac. Mianowicie chodzi mi m.in o skórke pomaranczy na lakierze, inny odcien lakieru w niektoych miejscach, i rysy po papierze sciernym na jednym znadkoli w celu proby zredukowania róznicy w odcieniach (a tak jest szczególnie widoczna na prawym tylnym błotniku - linia odciecia). Ponizej zdjecia pokazujace jak to wyglada, srednio widac skórke pomaranczy, w razie czego moge dosłac dokladniejsze zdjecia jak bede miał odrobine czasu i akurat bedzie jasno. Jest jakis sens to robic, czy lepiej wrzucic do lakiernika i miec nadzieje ze to ogarnie bo raczej nie ma ratunku? Z góry przepraszam za przybrudzone auto, ale przy obecniej aurze jaka panuje i drodze dojazdowej to nawet po umyciu i dojechaniu do domu nie byłoby duzo lepiej. Z góry dziekuje za pomoc i przepraszam jak ktos bedzie mial przez to koszmary 😄

PS. pacjent to accord 7, wiec raczej miękki lakier - wiec przy okazji bym prosił o informacje czy dałoby to rade zrobic zwykła rotacja w miare bezpiecznie, czy lepiej wziasc sie za to po zakupie DA (planuje zakup hamrona z julii, ale czekam na jakies fajne promocje)

20200211_133341.jpg

20200211_133348(0).jpg

20200211_133353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, rudi0018 said:

@Skav ruda robiona na tylnych błotnikach?

2 tylne blotniki i prawy przedni (tam nie bylo jakies tragedi bo bylo tylko ognisko). Widze ze na przednim prawie nic na zdj nie widac, sproboje lepsze zdj dosłac jutro/pojutrze bo tam jest dobrze widoczna skorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To mój pierwszy post więc wypada się przywitać, Kuba jestem.

 

Co do opisanego zdjęcia, rysy na nadkolu to matowanie oraz ponowne lakierowanie bazą/wodą / lakier bezbarwny, nie wyprowadzisz tego. Nie wiem jak są głebokie, ale jeśli nie jest źle to zmatowaniu i wyprowadzeniu rys, możnaby nałożyc sam klar. ALE jest problem z kolorem, także chyba nie ma takiej opcji.

Skórki w zasadzie to nie widać, i teraz pytanie czy chcesz się jej pozbyć?

Powiem Ci, że jest tutaj trochę tematów do ogarnięcia i nie wiem czy czasem nie lepiej jednak wrzucić do lakiernika tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Belwar said:

Cześć,

To mój pierwszy post więc wypada się przywitać, Kuba jestem.

 

Co do opisanego zdjęcia, rysy na nadkolu to matowanie oraz ponowne lakierowanie bazą/wodą / lakier bezbarwny, nie wyprowadzisz tego. Nie wiem jak są głebokie, ale jeśli nie jest źle to zmatowaniu i wyprowadzeniu rys, możnaby nałożyc sam klar. ALE jest problem z kolorem, także chyba nie ma takiej opcji.

Skórki w zasadzie to nie widać, i teraz pytanie czy chcesz się jej pozbyć?

Powiem Ci, że jest tutaj trochę tematów do ogarnięcia i nie wiem czy czasem nie lepiej jednak wrzucić do lakiernika tej sprawy.

Rysy sa dosc glebokie, niektóre czuc pod paznokciem, wiec jak i tak wchodzi dodatkowe lakierowanie to chyba dam do lakiernika. Zdjecia prawej strony sproboje wrzucic jak bede na myjni, bo w realu jest bardziej widoczne niz na zdjęciach, i tutah myślę zeby moze to samodzielnie zrobic zeby kilka stowek w kieszeni zostalo - szukalem jakis tematow na ten temat na forum ale nie moglem nic znalesc, możliwe ze za slabo szukalem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane zdjecia - Jak widac z prawej strony widac takie zmatowienie, z prawej nie wiem czy nie jest przypadkiem klar jakos mocno sciagniety czy to poprostu wina rys ze jest ta czesc tak mocno rozswietlona

20200214_152654.jpg

20200214_152701.jpg

20200214_152808.jpg

20200215_125415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.