Skocz do zawartości

Parkside PNTSA 20-Li A1


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witajcie.

Dziś będzie krótko i treściwie bez zbędnego przedłużania lub lania wody.

obraz.png.5d4402af61a80841518693a921c2ac3f.png

obraz.png.5614dfe80e4aafe1a6d3a4f35ffa1d18.png

 

obraz.png.7393b97704dc35618dc8e92baf8575ad.png

obraz.png.58e10f4992717d31d6da781990f1a41b.png

obraz.png.b67069a7ae393bb92a4b4fd2640fa137.png

 

Cena około 280 PLN.

 

Szukałem czegoś mobilnego ale mocniejszego niż typowy ręczny, kuchenny odkurzacz. Coś co mogę zabrać pod blok do auta, do piwnicy, do garażu, posprzątać mieszkanie z okruchów i paprochów po dzieciach. Coś co szybko wyjmę z szafy, odkurzę brud i schowam, bez zbędnego gmatwania kablami pod nogą.

Trafiłem na ten odkurzacz.

Spoiler

Więcej testów macie na tym kanale:

 

 

 

 

Używam go praktycznie codziennie. Często nie chce mi się rozkładać dużego, ciężkiego i wodnego Rainbow'a.

Bateria spokojnie wystarcza na ponad 20 minut ciągłego ssania 😉

Dokupiłem tylko włochatą końcówkę bo nie była w komplecie.

Wiadomo nic nie zastąpi normalnego, porządnego i silnego odkurzacza sieciowego ale ten Parkside jako mobilne, doraźne urządzenie na szybkie akcje spisuje mi się wyborowo.

Jestem zadowolony z zakupu. Nadaje się też do pompowania materacy i lekkiego osuszania ponieważ ma wydmuch na rurę z tyłu.

Tutaj krótki filmik z używania:

 

https://youtu.be/tqR_cFsbDmw

 

 

approved GIF

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowygaraz #domeloweakcesoria

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedawno też kupiłem ten odkurzacz. Zanim na niego trafiłem rozważałem też odkurzacz akumulatorowy od Makity, ale porównując ceny kompletnych zestawów (odkuracz, aku, ładowarka) Makita wychodziła prawie 2x drożej, a jeśli wierzyć danym producentów, Parkside ma większą moc ssania.

Podsumowując w kilku punktach:

  • Jakość wykonania: Wystarczająca 😄 Lepsza niż typowy tani marketowy sprzęt, ale czuć że plastiki nie są jakiejś najwyższej jakości. Trochę śmierdział po odpakowaniu. Biorąc pod uwagę cenę, nie ma co narzekać.
  • Moc ssania: Porównywalna do odkurzaczy na myjniach, a przynajmniej do tych, które je spotkałem. Mój domowy odkurzacz co prawda ciągnie lepiej, ale myślę, że do regularnego odkurzania samochodu wystarczy. Luźny brud wciąga bez problemu, z wbitym piachem za bardzo sobie nie radzi. Jeszcze nie próbowałem wspomagać się szczotką do wyczesywania piachu, ale powinna pomóc
  • Akcesoria: duży minus za brak końcówki z włosiem. Zamówiłem i dzisiaj odebrałem precyzyjne końcówki (te najpopularniejsze z allegro) i pasują bez problemu. Co prawda nie można ich podłączyć bezpośrednio do rury, trzeba najpierw podłączyć jedną z przedłużek odkurzacza i dopiero wtedy adapter od końcówek precyzyjnych ciasno wchodzi. 
  • Bateria: koniecznie kupować największą 4Ah. Nie odkurzałem ze stoperem ale producent podaje dla niej 20min pracy i myślę, że coś koło tego rzeczywiście wychodzi. Do takiego regularnego odkurzania to wystarcza, do precyzyjnego to raczej za mało. Odkurzacz ma swój wskaźnik naładowania, ale jest bezużyteczny. Zielona dioda zmienia się od razu na czerwoną (podobno wcześniej ma być żółta, ale u mnie nie świeciła albo była bardzo zbliżona do zielonego), po jakichś 2 minutach zaczyna mrugać, a po dodatkowych 30sec odkurzacz się wyłącza.
    Na plus jest to, że odkurzacz cały czas trzyma jedną moc ssania (przynajmniej tak mi się wydaje), dopiero chwilę przed rozładowaniem słabnie.

Generalnie polecam osobom takim jak ja, które nie mają możliwości podłączyć zwykłego odkurzacza pod domem. Niestety nie korzystałem z innych odkurzaczy akumulatorowych, więc nie mam jak porównać go do sprzętów innych producentów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.