Skocz do zawartości

Rubbing Compound / SSR3


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem pół tylnej klapy bagażnika Megsowym Rubbing Compound-em. Po ponad 2h zabawy 3-kolorowym aplikatorem (strona żółta, twardsza) efekt jest taki, że swirlsy zrobiły się prawie niezauważalne w świetle halogenu ale widoczne w ostrym świetle słonecznym (choć są zdecydowanie delikatniejsze od tych na części niepolerowanej). Głębsze ryski pozostały ale są zdecydowanie mniej rzucające się w oczy. Czy dalsze ręczne polerowanie ma sens? Czy przepolerowanie delikatniejszą stroną aplikatora zmniejszy ilość tych delikatnych swirlsów czy lepiej popracować trochę jeszcze stroną agresywną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy przepolerowanie delikatniejszą stroną aplikatora zmniejszy ilość tych delikatnych swirlsów czy lepiej popracować trochę jeszcze stroną agresywną?

 

Hm,jeśli agrysywna strona nie daje rady wszystkim swirlom, to tym bardziej miękka im nie da rady ;) Ja bym już odpuścił,polerując ręcznie dochodzisz do momentu w którym to co sie dało usunąłeś, a głębszych rys i tak nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, Możesz pojeździć trochę delikatną stroną w celu zmniejszenia hologramów tych widoczny w słońcu ;)

 

Mariusz, to nie są hologramy tylko takie bardzo delikatne swirlsy. Nie wiem tylko czy są one wynikiem niedostatecznej korekcji czy korekcji "mocnawą" pastą na agresywnej stronie aplikatora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, u mnie efekt użycia RC ręcznie jest identyczny. próbowałem wkładać w to dużo siły i pracy ale to w przypadku tego produktu nie ma sensu. ten produkt pracuje na zasadzie lekkiego odświeżenia lakieru ale z korekcją lakieru nie ma dla mnie raczej nic wspólnego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie używałem, ale obawiam się, że ręcznie to za dużo nie zdziałamy. ja już odpuściłem temat i po prostu kupię kiedyś maszynę i sam się pobawię. ręcznie to robota głupiego jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Artur, SSR nie jest wskazane do pracy ręcznej, po prostu nie dasz rady wypracować dobrze ten produkt, może łatwiej będzie ci zmatowić delikatnie te miejsca i potem np UC, ale i tak nie będzie to co maszyną, proponuje jakąś rotację budżetową, nie duże pieniądze a efekt nie porównywalny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wymyśliłem, że w tym roku zrobię tyle ile się da ręcznie a pod koniec roku napiszę list do tego pana w czerwonej piżamie z długą białą brodą :D co by może jakiegoś Sim-a 180 przytargał ;)

Chyba wolę poczekać niż kupować produkty miernej jakości. Szczególnie że oprócz polerki trzeba kupić jakieś BP, pady i może "poważniejsze" pasty (czyli kolejne koszty), np. Menzerna (ktoś pisał, że niedługo ma być oficjalnie dostępna w PL) a efekty jej pracy na lakierze VW (polo Łukasza) zrobiły na mnie duże wrażenie.

I będę mógł cieszyć się 2x, teraz trochę że udało się odświeżyć lakier a później (mam nadzieję) że udało się go zregenerować.

 

A wracając do głównego tematu, oczekiwałem po RC trochę więcej :( , szczególnie że to pasta przeznaczona tylko do ręcznej aplikacji i jest to "nowy model", czyli powinna być w takim zastosowaniu lepsza niż UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
szczególnie że to pasta przeznaczona tylko do ręcznej aplikacji i jest to "nowy model", czyli powinna być w takim zastosowaniu lepsza niż UC.

 

W żadnym wypadku ;) Nikt nie mówił że pasta będzie mocniejsza od UC w zastosowaniu ręcznym. Poza tym owszem, jest nowsza, ale wykonana w starszej technologii od UC. Ideą wprowadzenia RC nie była chęć zrobienia produktu lepszego od UC, tylko przede wszystkim tańszego, skierowanego do bardziej przeciętnych użytkowników. Takie informacją podają przedstawiciele Megsa na MOLu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą wprowadzenia RC nie była chęć zrobienia produktu lepszego od UC, tylko przede wszystkim tańszego, skierowanego do bardziej przeciętnych użytkowników. Takie informacją podają przedstawiciele Megsa na MOLu

Lepszego - miałem na myśli łatwiejszą pracę ręczna a jeśli chodzi o efekty miałem nadzieję, że będą podobne. UC większość osób na forum używa maszynowo.

 

[ Dodano: 26 Maj 2010, 19:43 ]

SSR nie jest wskazane do pracy ręcznej, po prostu nie dasz rady wypracować dobrze ten produkt, może łatwiej będzie ci zmatowić delikatnie te miejsca i potem np UC

no właśnie tak myślałem, że trochę spróbuje tym SSR3 (wziąłem sampler bo brakowało mi kilku zł do darmowej przesyłki :) ) a potem wykończę to posiadanym już RC

 

a SSR3 potem i tak wykorzystam jak już kupię polerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, SSR nie jest wskazane do pracy ręcznej

 

Zaraz będzie, że bronie produktów które sprzedaję, ale SSR można stosować ręcznie i producent nie wyklucza takiego zastosowania. Pracowałem kilka razy ręcznie tymi pastami w miejscach gdzie nie da rady podjechać maszyną, używałem gąbkowego pada Megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

kanar, Trochę źle się wyraziłem bo napisałem SSR, a chodziło mi konkretnie o SSR3, które jednak nie jest wskazane do pracy ręcznej (oczywiście każdy użyje jak chce :) ) pozostałe SSR jak najbardziej można ręcznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, SSR nie jest wskazane do pracy ręcznej

Zaraz będzie, że bronie produktów które sprzedaję, ale SSR można stosować ręcznie i producent nie wyklucza takiego zastosowania. Pracowałem kilka razy ręcznie tymi pastami w miejscach gdzie nie da rady podjechać maszyną, używałem gąbkowego pada Megsa.

Znalazlem informacje ze producent do pracy recznej zaleca pasty do 2.5. W przypadku 2.5 i 3.0 zaleca juz tylko maszyne - po prostu recznie nie bedziemy w stanie rozbic czasteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, Trochę źle się wyraziłem bo napisałem SSR, a chodziło mi konkretnie o SSR3, które jednak nie jest wskazane do pracy ręcznej (oczywiście każdy użyje jak chce :) ) pozostałe SSR jak najbardziej można ręcznie ;)

 

a na opakowaniu SSR3 napisali że można ręcznie :-]

jak dostanę to spróbuje i napisze jakie były efekty

 

 

PS. Zmodyfikowałem trochę temat, żeby nie było że dyskusja jest nie na temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to panowie wkońcu z tymi pastami.Narazie będe zmuszony ręcznie popracować nad lakierem z powodu braku polerki.Lakier mam dość "zmęczony" i chce wybrać jak najlepszy produkt.Myslalem wlaśnie nad SSR3 z racji ,ze niby najmocniejszy środek ,a teraz to już sam nie wiem.

 

Moze coś z megsa? UC albo swirl x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak megsa to UC, albo ten nowy produkt dedykowany do pracy ręcznej (Clear Coat Safe Rubbing Compound).

 

No właśnie od tego nowego CCS RC zaczął się ten temat. Wg mnie jest to produkt bardziej do odświeżenia lakieru a nie jego korekty i dlatego wziąłem sampler SSR3 (aby nie kupować dużej butli UC). Jak się uda to w sobotę zrobię testy SSR3 i porównania z RC w pracy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie RC dodam jeszcze, że kolega użył tego na czarnym hondowskim lakierze i o ile odświeżenie dało to perfekcyjne po zimie, to od spodu wylazły prawdziwe rysy, które wcześniej nie były widoczne... u mnie tak tego nie widać bo lakier srebrny i bardziej zadbany ale u niego na czarnym masakra. z daleka wygląda super dzięki RC ale z bliska rysy kolą w oczy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega użył tego na czarnym hondowskim lakierze i o ile odświeżenie dało to perfekcyjne po zimie, to od spodu wylazły prawdziwe rysy

dlatego ja wcierałem RC jeszcze punktowo w te większe rysy i trochę straciły na swej wyrazistości (też mam ciemny lakier, niby brąz ale większość myśli że czarny, bo brąz to widać dopiero w słońcu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.