Skocz do zawartości

Uszkodzony zegarek z Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zamawiacie fibry i inne rzeczy z Ali to na pewno będziecie mi w stanie pomóc.

Mój drugi zakup na Ali i tym razem zonk.

Zamówiłem zegarek z Ali, zegarek dotarł, ale mechanizm jest uszkodzony tj sekundnik drży, zatrzymuje się, co jakiś czas przeskakuje co dwie sekundy, przez co nie wskazuje prawidłowej godziny. Do tego przycisk od tarczy z dniami tygodnia nie działa. Dodatkowo jest delikatne uszkodzenie na obudowie ale w takim miejscu, że tego nie widać. Nagrałem filmik z pracy zegarka, zrobiłem zdjęcia uszkodzonej obudowy, opisałem zaistniały problem i wysłałem do sprzedawcy.

Odpisał, że bardzo mu przykro i że faktycznie ruch nie jest płynny. Możliwe, że poluzowała się igła i żebym zaniósł zegarek do mechanika

Odpisałem że zegarek miał być sprawny, i nie będę płacił za naprawę, dodatkowo dopisałem że nie działa ten przycisk i nagrałem kolejny filmik jak sekundnik się zatrzymał i robił delikatne ruchy przód-tył.

Majfrend odpisał, że sprawdzą to natychmiast i jeśli to konieczne zwrócą pieniądze.

Co robić? Czekać czy zakładać spór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładać spór. Chinole to są parówy bez urazy. Kiedyś zamówiłem kompresorek i się zepsuł, zostały 2 dni do mozliwosci zalozenia sporu i Majfriend powiedzial, ze wszystko ogarnie, a po fakcie wyslal tylko buzke. Takze od tego czasu zawsze jak jest cos nie tak i mam mozliwosc to zakladam spor, a aliexpress zawsze mi zwracalo kase..

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mk4tdi napisał:

Wielkie dzięki. Dzisiaj zakładam spór. Na Ali jeszcze nie potwierdziłem otrzymania towaru.

A zwrotu jakiej kwoty żądać? Całości czy części? No bo odsyłać towar do Chin chyba się nie bardzo opłaci.

Nie wiele to chyba zmienia gdyż jest tracking a w nim widać kiedy paczka została dostarczona.

 

Zwrot do Chin jak najbardziej wchodzi w grę ale na koszt chińczyka.

Zwrot kasy - może być ciężko, ale żądać możesz całości lub po prostu o wysłanie nowego.

Nie wiem o jakich kwotach rozmawiamy ale... jest to całkiem prawdopodobne że chińczyk wyśle kolejny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek, że jakiś czas po zakupie - ok mca zepsuł się automatyczny dozownik do mydła - nagrałem filmik i chińczyk wysłał mi drugi. W tym przypadku obyło się bez zakładania sporu.

Podejrzewam, że też wszystko zależy od rangi użytkownika - ja mam diamonda także i Ali trochę inaczej podchodzi do prawy.

Kilka drobiazgów także nie doszło i tu tez nie było problemów ze zwrotem kasy/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota niby nie aż tak duża bo ok 100zł. Miałem odpuścić, ale to też jest pieniądz, można na to konto jakiś kosmetyk do fury kupić. No i po co mi złom którego nie da się używać, a trzeba było za niego zapłacić.

Chińczyk miał coś sprawdzać natychmiast (tylko ciekawe co jak zegarek jest u mnie, chyba że filmiki skrupulatnie przegląda), i od 2 dni cisza.

Czyli wieczorem zakładam spór o zwrot całości kwoty i zobaczymy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota niby nie aż tak duża bo ok 100zł. Miałem odpuścić, ale to też jest pieniądz, można na to konto jakiś kosmetyk do fury kupić. No i po co mi złom którego nie da się używać, a trzeba było za niego zapłacić.

Chińczyk miał coś sprawdzać natychmiast (tylko ciekawe co jak zegarek jest u mnie, chyba że filmiki skrupulatnie przegląda), i od 2 dni cisza.

Czyli wieczorem zakładam spór o zwrot całości kwoty i zobaczymy.

Edit:

Ali szybko działa. Spór założyłem wczoraj o 23:00 a dzisiaj o 6:00 odpowiedź:

"Regarding to your dispute about the order(...), we have made the following mediation.

Result:

Refund: PLN 99.25  ,no need to return goods (if there is a refund,normally buyer will receive the refund in 3-20 business days )".

Majfriend też odpisał, że mnie przeprasza i takie tam pierdu pierdu i żebym anulował spór, a on mi wyśle nowy zegarek, zmieni cenę na 0,01 dolara. Ale odpuszczam, bo drugi zegarek może być taki sam jak obecny

Edit:

Ali zakończyło spór 👍

Jeszcze raz wielkie dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mk4tdi napisał:

Kwota niby nie aż tak duża bo ok 100zł. Miałem odpuścić, ale to też jest pieniądz, można na to konto jakiś kosmetyk do fury kupić. No i po co mi złom którego nie da się używać, a trzeba było za niego zapłacić.

Chińczyk miał coś sprawdzać natychmiast (tylko ciekawe co jak zegarek jest u mnie, chyba że filmiki skrupulatnie przegląda), i od 2 dni cisza.

Czyli wieczorem zakładam spór o zwrot całości kwoty i zobaczymy.

Edit:

Ali szybko działa. Spór założyłem wczoraj o 23:00 a dzisiaj o 6:00 odpowiedź:

"Regarding to your dispute about the order(...), we have made the following mediation.

Result:

Refund: PLN 99.25  ,no need to return goods (if there is a refund,normally buyer will receive the refund in 3-20 business days )".

Majfriend też odpisał, że mnie przeprasza i takie tam pierdu pierdu i żebym anulował spór, a on mi wyśle nowy zegarek, zmieni cenę na 0,01 dolara. Ale odpuszczam, bo drugi zegarek może być taki sam jak obecny

Edit:

Ali zakończyło spór 👍

Jeszcze raz wielkie dzięki

 

Myślę że kolejny nie musi być taki jak obecny, bo to dla nich żaden biznes żeby wysyłać buble. Pewnie nawet by sprawdził przed wysyłką. Nie mniej jednak niesmak pewnie pozostał i pewnie jesteś zadowolony ze sposobu w jaki problem został rozstrzygnięty. Na allegro niestety nie do pomyślenia.

Tak czy inaczej na przyszłość - nie ma co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie niesmak pozostał i już odechciało mi się stamtąd zegarka. Kesz już jest na koncie, wszystko "poszlo" błyskawicznie, aż jestem w szoku jak Ali działa 😱 Od momentu założenia sporu do wpłynięcia kasy na konto minęło zaledwie 60 godzin.

Na przyszłość dobrze wiedzieć jak trzeba podejść do sprawy, chociaż wolałbym żeby już nie było podobnych sytuacji.

🍻🍻🍻🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi no to teraz możesz dać do zegarmistrza na ekspertyzę 😋 - nie żebym popierał takie nagminne działania(w sensie wyłudzeń), ale w tym wypadku można się pokusić o próbę naprawy, a nóż widelec jakaś śmieszna kwota naprawy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba nie byłoby co naprawiać. Zegarek nie wskazuje poprawnie godziny, sekundnik się zatrzymuje, przycisk od dni tyg nie działa, dodatkowo mała wskazówka od dni miesiąca odpadła, zegarek wylądował w koszu.

Przyszło mi powiadomienie o wystawieniu opinii o zegarku, wystawiać że to szit? Żonka twierdzi, że niech przyszli kupujący wiedzą czego mogą się spodziewać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.