Skocz do zawartości

QD od ShowcarShine


DaV

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości @CAR CRAZY miałem okazję przetestować quick detailer do wnętrza. Nie znam jego nazwy więc na czas testu umówmy się, że będzie to Qd showcarshine. Według opisu qd charakteryzuje się mocną antystatycznością, śliskością i właściwościami czyszczącymi. Niestety tego ostatniego nie sprawdzę, bo zawszę utrzymuje wnętrze w czystości. Proszę nie traktować tego jako pełnoprawny test bo dopiero co wpadł mi QD w ręce i przedstawiam swoją opinie po pierwszej styczności z produktem.

 

Produkt porównam do Prostaff CC Gross Gold Interior Coating oraz Koch refresh cockpit care 

 

Zapach I konsystencja

Prostaff CC Gross Gold Interior Coating

Wodnista biała ciecz. Zapach bardzo słabo wyczuwalny chemiczny.

Koch refresh cockpit care 

Biała wodnista ciecz. Jako jedyny z całej trójki wyraźnie pachnie. Ciężko mi określić zapach, bo jestem w tym słaby, ale jest to przyjemna mieszanka jakby cytrusowa z nutą migdałów. Jeśli podobał ci się zapach PB NL to na pewno będziesz zadowolony z kocha.

Qd showcarshine

Wodnista półprzezroczysta ciecz. Zapach jakiś tam jest, trochę chemiczny, słabo wyczuwalny. Coś jak płyny do płukania tkanin.

 

Aplikacja i właściwości

 

Wpierw postanowiłem sprawdzić jak sprawdzą się produkty jako samodzielne zabezpieczenie. Fragment deski rozdzielczej podzieliłem na 3 części, przed aplikacją zdjąłem siedzącego tam Kocha za pomocą APC.

 

P7jGDpw.jpg

 

Wybaczcie za taśmę izolacyjną 😄 Trzeba dokupić taśmę malarską bo zapomniałem, że się skończyła.

 

0SdlnIE.jpg

 

Na pierwszy ogień Qd showcarshine

8Fnm2xp.jpg

Aplikowany od lewej strony. Bez niespodzianek, aplikacja jest bajecznie łatwa. Zapach podczas aplikacji niewyczuwalny, większe ilości produktu nie przeszkadzają, bo nadal rozprowadza się bardzo dobrze. QD bez dwóch zdań jest wydajny, dwa psiknięcia w fibrę starczą do oblecenia drzwi.

Prostaff CC Gross Gold Interior Coating

Aplikowany pośrodku. Bezproblemowa, produkt rozprowadza się bardzo dobrze. Nadmierne ilości nie stanowią tutaj większego problemu. Prostaff jest dość wydajny.

TDm7BCF.jpg

 

Koch refresh cockpit care 

Aplikowany po prawej. Aplikacja podobnie jak w przypadku Interior Coating jest bezproblemowa. Aplikowany piankowym padem jest zaskakująco wydajny, dwoma psiknięciami oblecisz bez problemu całą deskę rozdzielczą (zakładając, że masz ją wykonaną z gładkiego plastiku, bo chropowaty będzie wymagał większej ilości). W dodatku podczas aplikacji towarzyszy nam przyjemny zapach 😊

5bTm47A.jpg

 

Zrywamy taśmę.

AjghIgH.jpg

eSj2tWa.jpg

alPPMa9.jpg

 

Od lewej qd showcarshine wykazał się stanowczym poziomem przyciemnienia idąc łeb w łeb z kochem i w zasadzie w ślepym teście nie był bym w stanie rozpoznać obydwu produktów. Jednak jakby się dokładniej przyjrzeć to qd showcarshine oferuje większy poziom przyciemnienia. Podobnie też jak i Koch mamy tutaj efekt satyny, różnica jest natomiast w dotyku. Koch jest neutralny w odróżnieniu od qd showcarshine gdzie jest bardzo śliska powierzchnia. Prostaff pozostawia plastiki bardziej szorstkie. 

 

Fragment deski podzielony na 3 części zostawiam tak jak jest i będę sprawdzał jak Qd showcarshine radzi sobię z antystatycznością wraz z resztą położonych produktów. Pozostałą część deski potraktowałem Qd showcarshine i wyszło to mniej więcej tak.

zAVv61G.jpg

 

Zdjęcie z Flashem

KjPPBfd.jpg

VW8iMHA.jpg

 

Qd showcarshine położony na kocha poradził sobie bardzo dobrze, zebrał co miał zebrać i pozostawił po sobie powierzchnię w zasadzie taką samą jak kładąc go na goły plastik. Inne cuda dzieją się w przypadku położenia Prostaffa na Kocha, wtedy mamy straszny połysk i słabą aplikacje. Czy polecił bym Qd showcarshine ? Na obecnym etapie "testu" zdecydowanie! Bardzo fajny w pracy, efekt daje taki jak lubię no i obiecana antystatyczność może być prawdą patrząc na śliskość plastików po aplikacji. Produkt moim zdaniem bardzo zbliżony do Koch refresh cockpit care. Jedyne czego mi tu brakuje to jakiegoś fajnego zapachu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.