Skocz do zawartości

Co zamiast tradycyjnej glinki?


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do Was pytanie co polecacie zamiast tradycyjnej glinki. Obecnie używam glinki żółtej od ValetPro oraz soft od Bilt Hamber, jednak chciałbym sobie ułatwić i przyspieszyć proces glinkowania, dlatego zastanawiam się nad alternatywą. Wiem, że można kupić ręcznik, gąbkę, bądź rękawicę. Dodam, że interesowałem się właśnie tymi trzema produktami od ADBL, Shinny Garage, CarPro.

Czego Wy używacie, lub co byście wybrali i dlaczego? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznik jest fajny zdecydowanie przyspiesza pracę, jednak jest agresywny i fajnie się go używa ale typowo przed korektą.Jak nie masz zamiaru robić korekty polecam jednak glinkę w formie tradycyjnej też zrobi syf ale mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Clay z Adbl nie używałem ,nawet nie miałem w ręce wiec moja wypowiedz jest o rzeczach które używam (jednak rękawica czy ręcznik jest bankowo wylany ten sam materiał wiec tu powinno być tak samo)można się ratować większą ilością lubrykantu lub glinkować na żelowych deironizerach,rekawice płucz też po  każdym elemencie.Przed glinką  jednak dobre oczyszczanie chemiczne które już na wstępie usuwa sporo zanieczyszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele pierwszy raz glinkowałem więc podzielę się paroma spostrzeżeniami - lubrykantu używałem Shiny Garage Smooth Clay Lube naprawdę fajny produkt , super szła robota na cały samochód zużyłem 3/4 produktu. Przed glinką należy dobrze umyć samochód + zrobić Tar&Glue następnie dobrze osuszyć auto i dokładnie przejrzeć czy nie zostały jakieś "ciała obce" na karoserii , które mogą wpaść pod glinke i narobić rys. Wiadomo glinke pod pracą moczymy w ciepłej wodze , wyrabiamy krążek następnie przechodzimy do ostrożnej pracy , powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.