Jump to content

Recommended Posts

Posted

Paweł MX Nowicki nagrał dośc mocno wyczerpujący temat filmik. Sprawdź.
Z mojej zasłyszanej wiedzy wynika, że czasami stosuje się też pasty regeneracyjne typu Essence + żeby oczyścić powłoke i zregenerować .

Posted
Godzinę temu, Crasher napisał:

Paweł MX Nowicki nagrał dośc mocno wyczerpujący temat filmik. Sprawdź.
Z mojej zasłyszanej wiedzy wynika, że czasami stosuje się też pasty regeneracyjne typu Essence + żeby oczyścić powłoke i zregenerować .

Dzięki!

  • 1 month later...
Posted

Czy w ramach tzw.serwisu powloki stosuje sie tez glinkowanie? Np.z tych delikatniejszych,czy moze to oslabic powloke?

  • 5 years later...
Posted

Właśnie jestem po serwisie powłoki u znajomego. Na płaskich elementach zaczyna widać Water spoty, których chemia za pierwszym razem nie ruszyła. O ile samochód byłby mój to przy kolejnym myciu skupił bym się na tych elementach i znów zaatakował mocniejsza chemią, ale robiąc samochód obcej osoby, który oddajemy załóżmy za 5h ciężko jest zrobić cały serwis, wysuszyć auto i znajdując w tym momencie WS znowu podchodzić do etapu mycia itd.... Ktoś  wie  jak np. Studia podchodzą do tego tematu? Ciężko mi uwierzyć że myją samochód na 2/3 żeby usunąć WS.... 

Posted

@zeea Serwis powłoki polega na usunięciu zanieczyszczeń typu smoła, lotna rdza, osady mineralne, czyli waterspoty. Robi się dekontaminacje (T&G + Deiron, mycie), sprawdza się wtedy stan powłoki, jak słaba hydrofobowość, to się używa Water Spot Remover, aby odetkać powłokę, jak są waterspoty, to zależy "jak swieże" i do tego podchodzi się indywidualnie. Czasem jak już stare WS, to już chemicznie tego się nie usunie, tylko polerowanie i reaplikacja. Niestety to jest wada powłok...

Posted

@D@ViD dokładnie tak robię. Po prostu zastanowilo mnie to jak np studia do tego podchodzą... Ostatni raz auto było u mnie na serwisie rok temu i wtedy nie pamiętam żeby coś było. Ceramika Admire po 2 letnim przebiegu - stan jak by świeżo nałożona z tym że parę WS się znajdzie na lakierze... Dlatego wciąż utrzymuje tezę, że ceramika to tylko roczna, a finalnie i tak wosk robi najlepszy look na samochodzie regularnie i prawidłowo nakładany 😁

Posted

Może wbiję kij w mrowisko, ale niestety często widuję auta z nałożoną powłoką, które wyglądają gorzej niż te bez niej. Mam na myśli przede wszystkim waterspoty. Jeśli właściciel samochodu z powłoką nie będzie odpowiednio o niego dbał i regularnie go pielęgnował, auto może wyglądać naprawdę źle.

  • Lubię to 3
Posted

@Gardor zgadzam się. Nawet jak dba to prędzej czy później nalapie WS, a szary Kowalski przypuszczam że kwasu w domu nie posiada by na czas je usunąć... Nie chcę mówić, że ceramika to zło bo nie o to mi chodzi, ale no... Każde zabezpieczenie ma swoje plusy i minusy stety, niestety 😉

Posted

@Gardor @zeea niestety wielu użytkowników samochodów zabezpieczonych powłoką po aplikacji zapomina, że ona wymaga pielęgnacji. Ciężko to zmienić ponieważ ludzie w 95% są zajęcie swoimi tematami a samochód ma ich wozić. Kilku osobom udało mi się wpoić minimalne dbanie o auto i to cieszy. Tylko, że to ułamek procenta.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.