Skocz do zawartości

Kosmetyki Meguiar's - NXT czy Gold Class?


Gość BoBy

Rekomendowane odpowiedzi

chcę zadbać o mój nowy samochodzik, co powiecie na zestaw tej firmy? lepsza seria NTX czy Gold class?

 

Drugie pytanie: czym oczyścić lakier, glinka czy cleanerem? Jak często powtarzać taki zabieg?

 

I ostatnie: Czy stosunek do jakości jest najlepszy w meguiars czy warto kupić np. wosk zymol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to raczej Gold Class, bo te produkty są bardziej naturalne i bardziej naturalny jest też efekt. Co do czyszczenia to najlepiej i glinka i cleaner.

Jeśli chodzi o jakość to zdecydowanie Zymol będzie miał lepszą. Pieniądze trochę większe, ale taki soik wosku wystarczy Ci na rok dość częstego używania więc wykładasz raz, a później cieszysz się efektem.

Jedyny minus jest taki, że z czasem zaczynasz wydawać na ten sport coraz więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jest taki, że z czasem zaczynasz wydawać na ten sport coraz więcej:)

 

no to mnie zachęciłeś ;)

a który z wosków zymola będzie najtrwalszy i najlepiej będzi sie prezentował na grafitowym kolorze? Czy będę mógł go traktować Gold class bez obaw usuniecie wosku :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze trochę większe, ale taki soik wosku wystarczy Ci na rok dość częstego używania więc wykładasz raz, a później cieszysz się efektem.

 

Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia, ale jeśli mówisz o słoikach 226g, to wystarczają one chyba na znacznie dłużej :?: Częste używanie to powiedzmy raz w miesiącu, a ciężko byłoby zużyć ponad 20 gram na jedno woskowanie, ale nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno najtrwalszy będzie Titanium, ale ja najpierw przyinwestowałbym w np. Carbon. Lepiej stawiać pierwsze kroki z takimi produktami zaczynając od niższej półki, żeby nauczyć się późniejszej pielęgnacji tej powłoki. Gold Class nadaje się do tego wyśmienicie tylko nie można przesadzać z ilością szamponu. Myślę, że to wszystko jest już opisane w innych wątkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gold class nie zmyje zymola.

jeśli przeliczysz jakość i wydajność produktów zymol czy swissvax na pln/woskowanie i porownasz z takim samych przelicznikiem w megsie, to nagle może się okazać, że ta tzw. wyższa półka jest tańsza. niech Cie nie przeraża wobec tego wysoka cena zakupu - warto.

woski o stałej konsystencji, odpowiednio nakładane, dają duzo większą wydajność.

jeśli chodzi o zymol, to carbon na początek jest dobry, ale z drugiej stronie nie wiem, czy jeśli ma to być Twój pierwszy wosk z wyższej półki (a nie wiem czy tak jest!!) nie zainwestowac na początek np w #16 megsa, nauczyć się i potem wskoczyć poziom wyżej.

ew zaczekaj na kosmetyki collinite, poorboys czy dodo, ta pierwsza firma powinna być cenowo porównywalna z megsem, a reprezentuje zupełnie inną ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez stanalem przed wyborem wiekszej liczby kosmetykow do auta i po dluzszym debatowaniu stanelo na mieszance Zymola i Meguiars

Z zymola caly zestaw Smart Carbon. Towar zamowiony dzisiaj :-)

 

Tez jestem z Krakowa i zastanawiam sie gdzie bede mogl tego wszystkiego uzywac , bo dotychczas mylem auta na myjni bezdotykowej a tam chyba ciezko z wlasnym wiadrem szamponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A mam takie pytanie. Dziś kupiłem (pierwszy raz) kosmetyki Meguiar's. Sprzedawca, po oględzinach mojego samochodu, polecił mi Ultimate compound i wosk gold class. Czy coś muszę wiedzieć przed rozpoczęciem prac? Jak już nawoskuje samochód to przed kolejnym woskowaniem (jaki odstęp czasu?) też mam tym ultimate compound pociągnąć czy to tylko na pierwszy raz żeby pozbyć się rysek od myjni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krembul - jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobry efekt to postaraj się o mechaniczną aplikację UC. To bardzo dobry środek, ale ręczne używanie wymaga naprawdę sporo czasu żeby uzyskać pożądany efekt. Przydałaby się jeszcze glinka. No i wiele godzin czytania forum. Czy kupiłeś również jakieś aplikatory, mikrofibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.