Skocz do zawartości

Black Sapphire Metallic vs Black Sapphire Metallic


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jakiś czas temu (jak może pamiętacie :)) miała miejsce kolizja nie z mojej winy.
Jest problem z odszkodowaniem więc auto nie  trafiło do ASO na naprawę i postanowiłem robić je sam.

 

Auto to BMW z 2014 roku.

Kolor Black Sapphire Metallic - 475. Auto miało taką korekte na szybko, na aucie pewnie nie ma już żadnej powłoki - miesiąc temu nałożony był Black Hole, ale padały deszcze, świeciło Słońce, a auto jest z grubsza brudne.

Wczoraj wymieniłem błotnik, który kupiłem w kolor. Ma 1. lakier, podobnie jak moje drzwi - czy całe auto prócz maski i zderzaka. Kolor raczej się zgadza bo zapewnia to sprzedawca.

Mimo że w palecie BMW było dużo czarnych:

Schwarz2 - 668 (czarny akryl)

BSM - 475 (mój kolor, zwykły czarny metallic)

Carbonschwarz Metallic - 416 (wpada w granat ciemny)

Citrinschwarz - X02 - bardzo rzadki kolor, nie wiem dokładnie jak wygląda

Azurite Black - też nie wiem jak wygląda, ale jeszcze rzadszy niż powyższy

 

Także wygląda że kolor jednak jest ten co u mnie. Lakier błotnik i drzwi mają fabryczne.
Dodatkowo sprzedający podał vin z ktorego wynika ze dawca rowniez z 2014 roku....

 

Ale moje drzwi sa czarne z ziarnem...

A błotnik jakby jest kawa z mlekiem - oczywiscie trzeba obrac specjalny kat aby bylo to widac - nie wiem jak w pelnym sloncu bo takiego brak na razie..

 

Ale co mozna z tym zrobic? Kosmetykami - a nie malowaniem?

 

IMG-20190908-192259.jpg
IMG-20190908-192304.jpg
IMG-20190908-194502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś to samo z peugeotem żony, tez czarny tam akurat uni, kolory ori grubość ori a odcienie inne. Wg lakiernika później inny był podkład. Tak czy siak ja się oduczylem kupowania elementów w kolorze, zawsze maluje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z lakierami jest tak ze zależy jaki dali podkład jesli ciemny to bedzie mega czarny jesli dali jasny podkład to kolor traci na odcieniu. Mino ze kod lakieru bedzie ten sam. Poza tym zależy czy lakierowane jest tworzywo czy blacha. Tak jak kolega wyżej podał kod lakieru ten sam a plastikowe elementy maja inny odcień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik jest Alu

Drzwi stalowe.

 

Na zdjęciu błotnik i drzwi.

 

Podkład inny? Malowane w tym samym roku w fabryce :-P

 

Teraz też mam nauczke, ale myślałem że to lakier po prostu splowial i może czymś go odżywiać ale black hole i inne nie pomagają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne poczytaj sobie. Nie raz jest tak ze np 3 miechy malowane jest jednym pokładem kolejne miesiące innym. Dodatkowo pamiętaj ze w fabrykach po sierpniu jest zmiana „rocznikowa”, pomimo tego samego roku w vinie taśma produkcyjna po wakacjach może być całkowicie inna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.