Skocz do zawartości

Zestaw Honda Civic UFO


Tsaju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądając forum postanowiłem skompletować swój pierwszy zestaw i poddać go ocenie. 
Samochód którego dotyczy zestaw to czerwona Honda Civic VIII.  Zestaw jest oparty na przeszukiwaniu tematów z forum i dobieraniu na jego podstawie. 
Dodam, że zależy mi na w miarę niedrogim zestawie. 

A więc zaczynając od początku. 

  • Pianownica - ALTA 2000 VITON FOAM pianownica ręczna 2l (znalazłem coś takiego, nie wiem czy pianownica jest aż tak bardzo konieczna ale w wielu wątkach się przewinęła)
  • Piana Aktywna - ADBL Yeti Tropical Night 0,5L
  • Szampon - ADBL Snowball 0,5L
  • Rękawica - tutaj to za bardzo nie wiedziałem co wybrać więc wybrałem coś takiego WaxPRO Mapet Wash Mitt Red
  • Felgi - ADBL Vampire Liquid 500ml 
  • Owady - ADBL Beetle Juice Squeezer 0,5L
  • Szyby - Good Stuff Glass Cleaner 500ml
  • Rain-X niewidzialna wycieraczka

Przygotowanie pod wosk

  • Cleaner - Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml zastanawiałem się również nad Meguiar's Ultimate Polish 473ml
  • Glinka - WaxPRO Glinka Yellow Poly 100g (Jak na pierwszy raz powinna być dobra ?) 
  • Wosk -  Finish Kare 1000hp hi temp tester 

Wnętrze

  • Do plastików - Tutaj się zastanawiałem nad Poorboy's Natural Look 473ml, ADBL Interior WOW 1L, Shiny Garage Apple Dressing 500ml

Liczę na waszą pomoc czy taki zestaw mi wystarczy czy czegoś brakuje lub coś tutaj jest nie potrzebne? 
Również liczę na wyrozumiałość, gdyż dopiero zaczynam się z "bawić". 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pianownica jest potrzebna. Bez pianownicy nie wytworzysz piany, a piana ma za zadanie odseparowac i usunąć luźny brud z auta. Glinki nie bierz jeśli nie planujesz chociaż one stepa. Honda ma miękki lakier, więc niewprawiona osoba może narobić pełno rys nawet miękka glinka. Dokup t&g, polecam Vasco. Vampira kup więcej, przyda się na felgi oraz lakier. T&g, deiron, cleaner i wosk powinien długo polezec na lakierze 🙂 jeśli lakier jest w dobrym stanie to możesz kupić alkohol izopropylowy (IPA) i wymyc cleaner przed aplikacja wosku. Wosk na cleanerze polezy krócej niż na jałowym lakierze. Jeśli masz dostęp do kompresora to auto po myciu możesz osuszyć powietrzem. Jeśli nie to dokup dobry ręcznik do osuszania. Dressingi do wnętrza wybrałeś dobre, ale przed nałożeniem dressingu wyczyść plastiki za pomocą APC

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kuba95 napisał:

Wosk na cleanerze polezy krócej niż na jałowym lakierze.

😳

 

Co Twoim zdaniem robi cleaner? 

14 minut temu, Kuba95 napisał:

Bez pianownicy nie wytworzysz piany, a piana ma za zadanie odseparowac i usunąć luźny brud

Po co kombinować z pompowaniem pianownicy co 10 sekund , jak można kupić zwykły opryskiwacz za dychę , butlę SG Citrus olil lub Koch Greeen star i mieć to samo ? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po co kombinować z pompowaniem pianownicy co 10 sekund , jak można kupić zwykły opryskiwacz za dychę , butlę SG Citrus olil lub Koch Greeen star i mieć to samo ? 

Właśnie się nad tym zastanawiałem bo też gdzieś przewinął się ten SG Citrus Oil i czy nie lepiej zrezygnować z zakupu pianownicy i piany a kupić właśnie SG CO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej błądzisz ... przygotuj sobie auto pod wosk , użyj swojej IPY  i potem weź jasnego pada (będzie lepszy efekt wizualny) i przeleć jeden element cleanerem, a zobaczysz ile syfu pozostawiłeś sobie na tym niby "jałowym " lakierze 😉  Ipa nie przygotowuje lakieru pod wosk !  Jak już ktoś chce to może po cleanerze przelecieć nią lakier ale  chyba tylko po to by stracić trochę kasy i czasu , no ale jak komuś to uspokoi sumienie , to śmiało lać alko na lakier i docierać 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że koledze chodziło o wymycie cleanera ipą, żeby zwiększyć trwałość wosku.

@Tsaju  Te środki są ok, ale osobiście wybrałbym coś lepszego. Zerknij na ProElite Glass GT i Insecto. W mojej opinii jedne z najlepszych na rynku a cena też przyzwoita.

2 godziny temu, Tsaju napisał:
  • Owady - ADBL Beetle Juice Squeezer 0,5L
  • Szyby - Good Stuff Glass Cleaner 500ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno bh autofoam działa z opryskiwacza. Ktoś potwierdzi? Greenstara lubię ale na już zabezpieczone auto bym nie łał.

 

Yeti olej jak chcesz litr piany neutralnej to tenzi neutral magic.

Wosk jak ma być mały to może bilthambera finis? Wiem że drożej ale szkoda czasu na średnie kosmetyki 🙂 bedziesz to nakładał 10 razy różnica kilku złotych per akcja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.