Skocz do zawartości

Dwa zabytki -> cel: show cars


slxjs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa otwarte projekty. Obydwa dobrze utrzymane, prawdopodobnie niektóre panele były malowane w międzyczasie, jednak do perfekcji jeszcze dużo im brakuje:

1. Jaguar XJS '89 (czerwony, klar odchodzi w kilku miejscach, rysy - do wyboru, do koloru, rdzy brak)

2. Mercedes 450 SL (107) '77 (bordo, poza licznymi ryskami spore ognisko rdzy pod hardtopem, poza tym jednym miejscem bez rdzy)

Oba na chodzie, chociaż chwilowo garaż i kobyłki, bo czekają na nowe koła.

 

Cel: show car - lub jak najbliżej tego efektu :)

Mój poziom wiedzy o lakierach i detailingu: 0+ (odróżniam główne kolory lakieru, potrafię zauważyć koliste rysy - za to mam niewyczerpalne pokłady zapału i cierpliwości). Wiem, że sam nie dam rady ich wyprowadzić na blask, więc na pewno skorzystam z pomocy kogoś kto zna się na rzeczy. Zakładam, że najpierw autka powinien obejrzeć lakiernik - i tu prośba do Was - polećcie kogoś w Warszawie (lub w pobliżu), kogoś, kto z pasją podchodzi do pracy i nie zniszczy mi lakieru. A może jest ktoś kto kompleksowo zajmuje się lakierem, tzn. lakierowanie+detailing?

 

Zakładając, że pewne prace wykończeniowe nie wymagające wieloletniego doświadczenia będę mógł zrobić sam, potrzebuję fachowej pomocy w tych kwestiach, które wymagają wprawy i umiejętności specjalisty. Przede wszystkim zależy mi na jakości, po drugie na wyglądzie (właśnie w tej kolejności). Budżet jest elastyczny, tzn. jeśli koszty miały by przekroczyć zasoby mojej świnki skarbonki, to poczekam aż "świnka utyje". Wolę, żeby renowacja była zrobiona porządnie kosztem czasu, niż szybko i z krótkotrwałym efektem.

W jednym miejscu dostałem taką propozycję: (bez oględzin "na żywo"):

1. umycie ciśnieniowe przy użyciu bezpiecznych odczynników aktywnych

2. usunięcie zbrudzeń organicznych i ropopochodnych przy użyciu preparatu Body Solvent

3. glinkowanie powierzchni lakierniczej

4. maskowanie elementów nie podlegających renowacji

5. renowacja politurami olejowymi

- US/DC 2.0

- S/Dc 2.0

- D/A

- S/F

7. oczyszczenie i usunięcie taśm maskujących

8. ciśnieniowe usunięcie zabrudzeń polerskich

9. odtłuszczenie powierzchni lakierniczej

10. aplikacja podbudowy polimerowej SP2

11. ręczne wypolerowanie

 

Co sądzicie o tej liście prac? Znacie kogoś, kto podjął by się takiego projektu?

59442a626ce8b_tn_jagxjs.jpg.066282419520f541fc7327ffa6f33ada.jpg

tn_450_SL_D_Front.JPG.12470a6a499f6c33daf28e1f98baab0e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dwoch autek kolegi slxjs. sa przepiekne i podejrzewam ze po odpowiedniej kuracji beda wygladac jeszcze piekniej. bywam czasem w warszawie i z checia bym kiedys je obejrzal. a przy okazji ile zaspiewali za to co opisales? podejrzewam ze nie malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba urodziny forum, patrz tu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2193

czyli 19.06

ja słyszałem już kilku właścicieli aut, którzy koniecznie chcieli lakierować. moja rada - wytrwaj do spotu ;)

 

slxjs, lista prac, którą dostałeś bez oględzin jest raczej mocno niepełna i w moim odczuciu miała "mądrze" i fachowo wyglądać. do zrobienia jest dużo więcej, niż to co wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.