Skocz do zawartości

Menzerna czy Sonax


Ajo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że obie są bardzo dobre, ale chciałbym wiedziec czym są od siebie lepsze lub gorsze. Na przyklad tak jak napisal @MarBi - pylenie Menzerny. Słyszałem tez ze Menzerna ma tluste pasty co pozwala na dłuższą prace.

Czym jeszcze sie różnią od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla gdyby kazdy szedl w tą stronę co sugerujesz i spedzal csly tydzien zeby znalezc na całym forum dokładnie to co potrzebuje, to te forum juz by dawno upadło z braku nowych tematow... nie masz ochoty pomoc to sie nie udzielaj a jak masz to odnajdz mi te posty gdzie znajduje sie odpowiedz na moje pytanie. Proste

 

Z resztą forum funkcjonuje okolo 10 lat, więc opis pasty z przed tylu lat mnie nie usatysfakcjonuje bo sklad sie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ajo napisał:

Niektórzy ludzoee pracują wiecej od innych a forum jest teztezpo po to zeby ktos udzielil pomocy. Najwidoczniej nie nalezysz do takich. Skonczylem z Tobą rozmowę.

Ktoś wspomniał ze zależy to od wielu zmoennych i indywidualnych preferencji. 

Z każdym lakierem jest indywidualna praca jak i dobór odpowiednich kombinacji, najlepiej miec kilka past kilku producentów inaczej to sobie możesz.... 

Jeżeli chcesz robić tylko i wyłącznie pod swoje prace, to którą nie weźmiesz to i tak zrobisz to co mass zrobić w stadium początkowym.

Inna kwestia obcujac z tematem na codzień tutaj człowiek jest w stanie dopatrzec się minimalnych plusów czy minusów. I menzerna i sonax są to dobre pasty polerskie i brzydko jest ich tu faworyzowac, bo z takich tematów wychodzi później plota ' że ta pasta taka i sraka, a skąd wiesz? A bo pisali na forum...' 

Plus dla sonaxa za mniejsze pylenie  w większości przypadków (lakierach) wypracowuje sie dobrze. Trzeba pamiętać ze pasta wypracowuje sie bardzo szybko. 

Zaś menzerna lubi długie przejazdy, a nie kiedy  przy niektórych lakierach lubi pylic a nie raz sie walkować. Tak więc taki Japończyk może lepiej przyjąć sonaxa bo często gęsto są to stick painty gdzie pasta wysusza sie na momencie a taki sonax jest na wodzie, więc takie psikniecie demineralka (+norinse z opt jako lubrykant) na pada potrafi bardzo usprawnić  wypracowaniu (cutingu), ale często jest też tak ze wystarczy dobra pasta fonishowa która zrobi robote na stickpaint. A np. Bardzo często taka grupa  Vaga lubi menzerne, gdzie takie lakiery potrafią być twarde i jednak niekiedy lepiej jest robić cuting dłużej, i tu plus dla menzerny bo ona to lubi ,ale są to moje osobiste odczucia więc proszę nie brać az tak do siebie tych info ponieważ uzywam jeszcze kilku innych producentów by te procesy sobie usprawnić, wszystko ma swoje miejsce 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.