Skocz do zawartości

Do oceny zestaw pod położenie powłoki.


GTruszkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z tego względu, że chciałbym samodzielnie położyć na swoim samochodzie powłokę, zebrałem taki mały zestaw produktów oraz narzędzi, które się przydadzą i prośba do Was czy taki zestaw będzie wystarczający, czy czegoś jeszcze mi brakuje, a może coś jest do zmiany:

Mycie narzędzia:
- Pianownica ValetPro Foam Blaster
- ADBL PROMITT (rękawica)
- WaxPRO Rękawica Poodle Wash Mitt 
- Work Stuff Storm Wash Mitt - Rękawica do mycia 
Zapachy:
- California Scents CS Newport New Car zapach 42g 
- California Car Scents Coronado Cherry zapach 42g
- California Scents CS Newport New Car zapach 42g 
- California Car Scents Coronado Cherry zapach 42g 
Piany aktywne:
- ValetPro Advanced neutral snow foam 5L
- Yeti 0,5L 
- Fireball Ultimate Hydrophobic Foam 1000ml - Deep Blue
- Fireball Ultimate Active Snow Foam 1L piana aktywna do powłok i wosków
- Fireball Ultimate Hydrophobic Foam 1000ml - Deep Blue
Szampony:
- Fireball Ultimate Car Shampoo 500ml 
Mycie szyb:
- Fireball Premium Glass Cleaner 500ml 
- 2x Work Stuff Zephyr Waffle Towel - Mikrofibra waflowana do szyb 35x35cm 
Suszenie:
- Fireball PIN Towel 72 x 95 RED     
- Fireball Black Fox Twist Drying Towel 70 x 90cm 
- Fireball PIN Towel 72 x 95 RED 
- Fireball PIN Towel 72 x 95 NAVY 
Fibry:
- 2x Mikrofibra Velvet niebieska 500gsm 40x40cm (ŚCIERKIVELVET)
- 2x Cobra Gold Plush Jr. Microfiber Towel 40x40cm (COBRAJR40X40)
- Mikrofibra zielona 600gsm 40x40 (ŚCIERKI40X40ZIELONAMX)
- WaxPRO Premium mikrofibra czerwona 40x40 (WPRO_019)
- WaxPRO Premium mikrofibra biała 40x40 (WPRO_024)
- Mikrofibra szara 320gsm 40x40 (ŚCIERKI40X40SZARAMX)
Pranie mikrofibry:
- ADBL Micro Wash 1L 
Powłoki:
- Fireball Ultimate Coating Wax 500ml 
-Aqua coating 9H
Szczotki i pędzęlki:
- ValetPRO Ultra Soft Chemical Resistant Small Dash pędzelek 
- ADBL Wheel Dagger 
- Shiny Garage Top brush 27mm pędzelek 
Ciężkie zabrudzenia:
- ADBL Vampire Liquid 1L     
- ADBL APC 1L 
Produkty do usuwania smoły:
- ADBL Tar & Glue Remover 
Glinka:
- ADBL Clay Sponge + ADBL Clay Glide 
Owady:
- ADBL Beetle Juice Squeezer 1L 
Odtłuszczenie:
- Cleanser IPA 1L 
Aplikatory:
- FIREBALL SUEDE 5pcs 10 x 10cm
- Aplikator z gumką biały 
- Fireball Coating Block 
- Aplikator z kieszonką niebieski 
- Meguiar's Soft Foam (2 szt.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTruszkowski wypisałeś mnóstwo produktów, w tym z naprawdę wysokiej półki, ale chyba tylko znalazłeś nazwy w necie i przekleiłeś do postu. Na forum znajduje sie MNÓSTWO świetnych relacji z prac oraz merytorycznych tematów i po przeczytaniu ułamka z nich miałbyś pełnię wiedzy co należy zrobić. Nikt nie da Ci gotowej odpowiedzi, bo gdy doświadczeni userzy forum widzą takie posty, których autorom nie chciało się wysilić tylko nawrzucali randomowych produktów do koszyka i chcą gotowej odpowiedzi, to nie chce im się nawet tego weryfikować i odpisywać. 

 

Zastanowiłeś się chociaż po co Ci 8,5 litra piany i cztery ręczniki? Chyba, że źle zadałeś pytanie i temat powinien brzmieć "czego potrzebuję do aplikacji powłoki i jej pielęgnacji przez kolejne dwie dekady"? Sorry za obcesowość, ale po prostu widać po Twojej wypowiedzi i spisie produktów, że nie masz elementarnej wiedzy potrzebnej do zadania, które sobie wyznaczyłeś i zamiast poczytać i się czegoś dowiedzieć, mamy podać Ci na tacy odpowiedź. I zwyczajnie mnie takie podejśćie wku*wia. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość produktów to zamierzam to w tym "sezonie" testować i sprawdzić, z którym z produktów pracuje mi się najlepiej. Jestem laikiem w tym temacie dlatego też na podstawie opinii i recenzji starałem się dobierać dobre produkty. Wychodzę też z założenia, że wolę jednak mieć zapas czegoś niż niedomiar, trochę jak ze spóźnianiem się na umówione spotkanie, wolę przyjść te 5 minut za wcześnie niż za późno 🙂 jeśli chodzi o zadanie to chcę pozbyć się wosku, który obecnie znajduje się na aucie położonym przez randomowe studio i położenie powłoki permanentnej, a w dalszym czasie serwisowaniu jej hobbystycznie. 

Zdaję sobie sprawę jakie są kolejno etapy oczyszczania lakieru, jednak wolałbym pominąć błędy, poznać rodzaje tych błędów, z czym Wy się borykaliście na początku tej ścieżki, na co zwracać uwagę itd, może któryś z preparatów jest ciężko do wypracowania, a inny zrobi to w przyjemniejszy sposób. 

Załóżmy ADBL Vampire oraz Fireball Iron Burn oba spełniają swoje zadania, ale np ADBL może być bardziej przyjazny lub wybaczać więcej błędów początkujących.

 

ps. Nie, nie przekleiłem tylko nazw produktów, a je nabyłem drogą kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość produktów to zamierzam to w tym "sezonie" testować i sprawdzić, z którym z produktów pracuje mi się najlepiej. Jestem laikiem w tym temacie dlatego też na podstawie opinii i recenzji starałem się dobierać dobre produkty. Wychodzę też z założenia, że wolę jednak mieć zapas czegoś niż niedomiar, trochę jak ze spóźnianiem się na umówione spotkanie, wolę przyjść te 5 minut za wcześnie niż za późno  jeśli chodzi o zadanie to chcę pozbyć się wosku, który obecnie znajduje się na aucie położonym przez randomowe studio i położenie powłoki permanentnej, a w dalszym czasie serwisowaniu jej hobbystycznie. 
Zdaję sobie sprawę jakie są kolejno etapy oczyszczania lakieru, jednak wolałbym pominąć błędy, poznać rodzaje tych błędów, z czym Wy się borykaliście na początku tej ścieżki, na co zwracać uwagę itd, może któryś z preparatów jest ciężko do wypracowania, a inny zrobi to w przyjemniejszy sposób. 
Załóżmy ADBL Vampire oraz Fireball Iron Burn oba spełniają swoje zadania, ale np ADBL może być bardziej przyjazny lub wybaczać więcej błędów początkujących.
 
ps. Nie, nie przekleiłem tylko nazw produktów, a je nabyłem drogą kupna.
Ok, rozumiem. Ale skoro znasz etapy oczyszczenia lakieru, to skądś się tego dowiedziałeś i nie jest to jakaś tajemna wiedza ;) poza tym widzę pewien błąd logiczny - musisz liznąć lakier przed powłoką, a nie wspominasz nic o polerowaniu lub chociaż aplikacji cleaner'a.

Mała podpowiedź - skup się na procesie, a nie na produktach, będzie łatwiej dobrać co potrzebujesz. I poczytaj dobrze forum.

Ps. W liście, którą stworzyłeś w zasadzie masz wszystko, czego potrzebujesz (zakładając, że masz lakier prima sort i nie narobisz bigosu po drodze) - poza porządnym odtłuszczaczem. Zobacz sobie produkty typu wipe-out lub zmywacze silikonowe dla profesjonalistów - są równie dobre, a dwa razy tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, jeśli chodzi o korektę lakieru to coś czego się trochę boje sam zrobić, żeby nie narobić sobie tylko kłopotu. 

Cleanera jeszcze szukam, oglądałem i czytałem, że cleaner fireballa na mokro się fajnie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.