Skocz do zawartości

System polerski 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję - spotkał się ktoś z czymś takim - lub lepiej, używał ?

 

3M Super Duty Rubbing Compound 05954 :arrow:http://allegro.pl/pasta-polerska-05954- ... 73795.html

 

To mocniejsze od zielonego korka czy może to samo co biały korek (tak sugeruje wpis na jednej z wygooglowanych stron) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem powstania zielonego korka było zwiększenie uzyskiwanego stopnia połysku (*w stosunku do białego). Jest to produkt o niższym poziomie ścieralności dlatego również stanie się produktem dopasowanym bardziej do różnorodnych typu powierzchni polerowanych.

 

Raczej mocniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
a jak np. wszystko ładnie się wykończy żółtym korkiem to trzeba niebieski ??
Jeśli jesteś zadowolony z efektu to nie trzeba.

Ale błędne jest uznanie, że UF jest tylko wypełniaczem.Ta pasta odpowiednio użyta usuwa hologramy, a nie tylko wypełnia.

 

Czy ktoś mógłby napisać jak "odpowiednio" używać niebieskiego korka czy jest to może jakaś tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Tam gdzie pracuje uczą tak.

Niewielka ilość na gąbkę. Na element mniej więcej dwie-trzy kropki wielkości ziarnka kukurydzy.

Lekko rozmazujesz i rozcierasz na niedużych obrotach na całym elemencie. Powinna zostać powłoka jak byś bardzo cienko nałożył wosku. Zostawiasz i robisz drugi element. Jak skończysz drugi element, wracasz na pierwszy i na sporo większych obrotach polerujesz. Tak żeby gąbka się ciągle ślizgała (kwestia wyczucia). Pasta nie ma zniknąć ma być tylko mocniej rozprowadzona. No i robisz tak samo drugi element. Jak zrobisz cały samochód to z pierwszego elementu ściągasz wyschniętą pastę mikrofibrą. Powinien powstać biały pył.

Nie wiem czy taki sposób przewiduje producent, ale tak mnie uczyli i w sumie działa więc chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie techniczne . zamierzam kupic 3m zielony oraz niebieskj kolor . i teraz chodzi o to czy jest to wystarczajcy zestaw aby zrobic polerke? Do tej pory pracowalem na g3 i przyznam szczerze nie mam pojecia o tych pastach a wiem ze g3 to nie ma najlepszej opini. I druga sprawa odnosnie padów bo do tych z 3m sa dostepne plaskie i i takie pofałdowane czym to sie różni. Mam polerki rotacyjna i orbitalna wiec ktr użyć do tych past ? Dzieki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.