Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego - proszę o porady


SeeR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w końcu zebrałem się na złożenie zestawu, aby odświeżyć lakier w samochodzie. O detailingu czytałem sporo, jak i oglądałem niejedne instruktaże na YT, lecz jest to mój praktyczny początek. Jako że zaczynam, to w swoich wyborach kierowałem się głównie ceną +kojarząc marki.

Moim pacjentem będzie leciwy (28 wiosen) Japoński lakier hondy, które ponoć są bardzo miękkie. Chciałbym przeprowadzić pełną korektę - pierwszą. Do tej pory myty zwykłymi marketowymi szamponami + gąbka jak i myjnie bezdotykowe. Lakier jest w całkiem dobrym stanie, trochę zmęczony życiem lecz wziąż ma blask. Chcę zacząć od usunięcia wszelakich zabrudzeń (mycie, tar&glue, deironizacja, glinkowanie), przyznam się że nigdy nie zauważyłem na swoim lakierze w.w. zabrudzeń, może dlatego że to ciemny-szary metalik, więc planuje zrobić to głównie, żeby się przekonać jak to wygląda. Następnie przejść do lekkiego spolerowania lakieru - również początek, także nie chcę przesadzać, aby sobie nie zaszkodzić - przeczyścić lakier CLEANEREM i nałożyć wosk Fusso. Jeszcze przed zaprezentowaniem zestawu do oceny chciałbym poprosić o porady praktyczne jak i ewentualnie ostrzeżenia czy ingerencja taką chemią na leciwy lakier przypadkiem nie może mieć niepowołanych skutków, dodam oczywiście że nie spodziewam się super efektu, chciałbym tylko dobrze odświeżyć powłokę, aby podbić jej wygląd. Z góry Wam dziękuję!

Zestaw:

Szampon: Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml - 19,90zł.       https://www.bestseller.pl/shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml-bezpieczny-szampon-do-mycia-auta

Tar&Glue: RR Customs Tar & Glue 1L - 25zł.      https://www.bestseller.pl/rr-customs-tar-glue-1l-srodek-do-usuwania-smoly-i-kleju

Deironizer: Detailer's Magic Iron Magic 250ml  - 18zł.      https://www.bestseller.pl/detailer-s-magic-iron-magic-250ml.html

APC: RR Customs Hardcore 1L APC - 19zł.       https://www.bestseller.pl/rr-customs-hardcore-1l-apc-do-bardzo-ciezkich-zabrudzen

Glinka: ValetPRO glinka żółta średnio-twarda Yellow Poly Clay Bar 100g - 36zł.       https://www.bestseller.pl/valetpro-glinka-zolta-srednio-twarda-yellow-poly-clay-bar-100g

Cleaner: Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml - 30zł.      https://www.bestseller.pl/shiny-garage-pure-paint-cleaner-250ml-czysty-cleaner-pod-wosk

Wosk: Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark - 109zł.      https://www.bestseller.pl/soft99-fusso-coat-12-months-wax-dark-trwaly-wosk-syntetyczny-do-ciemnych-lakierow

Pasta: Menzerna One Step Polish 3in1 250ml - 56zł.      https://www.bestseller.pl/menzerna-one-step-polish-3in1-250ml-poleruje-nablyszcza-i-zabezpiecza

 

Maszyna: Bass Polska 5119 DA - 280zł.     https://allegro.pl/oferta/bass-polska-oscylacyjna-polerka-samochodowa-gabki-8121042389

 

Za cały zestaw kosmetyków wychodzi ~320zł, przyznam że nie spodziewałem się aż takiej ceny próbując wybierać tylko najpotrzebniejsze (wg. mnie) artykuły kierując się niską ceną. Doliczając do tego maszynę + prawdopodobnie pady + BP wychodzi końcowo ~700zł. Nikt nie mówił, że będzie tanio, lecz jeśli ktoś jest w stanie polecić tańsze alternatywy lub po zaznajomieniu się z przeznaczeniem kosmetyków potrafiłby poradzić zrezygnowanie z niektórych przedmiotów, które nie są tzw must-have lub ewentualnie przełożenie ich zakupu na kolejne odświeżanie lakieru, aby nie brać się za wszystko na raz to byłbym ogromnie wdzięczny :). Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SeeR napisał:

chciałbym tylko dobrze odświeżyć powłokę

Masz na myśli klar- warstwę lakieru bezbarwnego? 

RR Customs Hardcore 1L APC - ten produkt raczej nie jest najlepszym wyborem do lakieru. Przeczytaj opis. 

Teraz sekwencja którą średnio rozumiem. 
Cleaner który niby jest nieścierny + "wosk" który ma w sobie cleanery  + AIO czyli pasta lekko ścierna i wosk w jednym. 
Nie lepiej kupić zwykły cleaner lekko ścierny + Fusso?   Taniej wyjdzie.

W sumie to polecam Ci jeszcze trochę poczytanie  forum zanim się za wszystko weźmiesz.  Co do cen to możesz poczekać na różnego rodzaju promocje, zapisać się do zniżek do sklepów partnerskich itp., czytać temat "ciekawe oferty znalezione nie tylko w sieci"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Może źle sformułowałem zdanie, chciałbym odświeżyć cały wygląd auta, w tym też polerka lakieru.

Co do APC, to wybrałem go do kół, wnętrza nadkoli czy tym podobnych a nie do lakieru, wyczytałem, że dobrze się do tego nadaje.

Co do cleaner'a to także kierowałem się tym co wyczytałem. Początkowo planowałem użyć samego IPA, lecz po zagłębieniu się w temat wywnioskowałem, że na lakierze który nie był mocno oczyszczany cleaner może go mocno podbić - idąc za ciosem wyszukałem, że ten cleaner nie wypełnia niczym lakieru, czyli dobrze pasuje pod fusso? Jeśli jednak jestem w błędzie to poprosiłbym o sprostowanie i ewentualnie naprowadzenie na nazwę cleanera, który lepiej spełni swoją funkcję, jeśli w ogóle jest potrzebny.

Co do pasty, to przyznam, że kierowałem się dość pochopnie przy niewielkiej wiedzy. Pastę ( w tym wosk) i tak chciałem zmyć cleanerem, a sądziłem, że będzie po prostu bezpieczniejsza w użytku. Kierując się informacją z internetu. Jeśli ktoś byłby w stanie to również poprosiłbym o przykład jakiejś pasty, która lepiej się spisze.

Forum wciąż czytam na bieżąco. Trochę trudno jest mi się jeszcze odnaleźć, dlatego postanowiłem założyć w tym czasie temat, na którym mógłbym dostać jakieś porady i naprostować błędne informacje wyczytane do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SeeR napisał:

RR Customs Tar & Glue 1L

Vasco lub Pricbort choć zdecydowanie preferuję Vasco

 

10 godzin temu, SeeR napisał:

Detailer's Magic Iron Magic 250ml

250ml ? Zabraknie Ci jeśli chcesz to też na lakier wrzucić a nie na same felgi.

ADBL Vampire, Tuga zieolna

 

10 godzin temu, SeeR napisał:

RR Customs Hardcore 1L APC

Excede weź lepiej

 

10 godzin temu, SeeR napisał:

Menzerna One Step Polish 3in1 250ml

3D Hybrid . CarPro Clear Cut

 

10 godzin temu, SeeR napisał:

Bass Polska 5119 DA

Hamron z Jula. Skok 15. Talerz 125mm.

Bass ma talerz 150 chyba a to za dużo

 

10 godzin temu, SeeR napisał:

lecz jeśli ktoś jest w stanie polecić tańsze alternatywy lub po zaznajomieniu się z przeznaczeniem kosmetyków potrafiłby poradzić zrezygnowanie z niektórych przedmiotów

Się uśmiałem 🙂

 

A wiadra, grit guard, rękawice do mycia, ręczniki do osuszania, mikrofibry,  wipe out do wymywania pasty, kilka padów do maszyny................ ???

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od porządnego mycia? 

Później dekontaminacja chemiczna + glinkowanie, na tak przygotowany lakier wrzuć Fusso, a na następne mycia jakiś QD. Lepszy efekt uzyskasz robiąc te etapy zgodnie ze sztuką niż kilkanaście etapów „po łebkach”. W międzyczasie poszperaj dalej na forum i odłóż trochę grosza na zakup reszty gratów. Tyle ode mnie chociaż sam się ciagle uczę. 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi oraz za przykłady lepszych produktów. Z zakupem napewno poczekam jeszcze parę dni, do tego czasu nadal wyszukuje jakieś informacje ale już podmienilem koszyk z kosmetykami na nowe :).
 

3 godziny temu, Strus napisał:

3D Hybrid . CarPro Clear Cut

 

Hamron z Jula. Skok 15. Talerz 125mm.

Mam natomiast problem z pastą polerska. Niestety pasta firmy 3D nie jest dostępna w sklepie w którym planuje złożyć zamówienie (bestseller.pl), z kolei co do pasty CarPro mam pytanie (możliwe że kolejne pytanie laika) czy taka pastą mocno ścięrna mogę wykonać całość pracy? Nie jest potrzebna pastą finishingowa po tej?

Co do maszyny, również byłem przekonany co do Hamrona z Juli, głównie z powodów podanych wyżej, niestety nie jest ona na ten czas dostępna w sklepie Juli, a nigdzie indziej nie mogę jej znaleźć. Napewno maszyna jest ostatnia na liście zakupów, być może się pojawi Hamron, lecz nie widzę sensu czekania z zakupem aż się pojawi, jeśli w ogóle.

21 minut temu, Pietras napisał:

Może zacznij od porządnego mycia? 

Później dekontaminacja chemiczna + glinkowanie, na tak przygotowany lakier wrzuć Fusso, a na następne mycia jakiś QD.

A czy nie to właśnie jest moim celem? 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.