Skocz do zawartości

Malowanie deski rozdzielczej


Perzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od mniej więcej roku jestem szczęśliwym posiadaczem Volvo S70. Jazda nim sprawia mi wielką frajdę, ale jest jedna rzecz, która strasznie mnie denerwuje. Chodzi o odbicie deski w przedniej szybie.

Deska w tym modelu, w moim przypadku w szarym kolorze pokryta jest materiałem przypominającym vinyl lub sztuczną skórę. Próbowałem czyścić ją wszelakimi dostępnymi środkami, w akcie desperacji nawet delikatnym papierem ściernym na mokro, stosowałem na nią matowe dressingi ale nic nie pomaga. Ostatnio wpadłem na pomysł rozwiązania tego problemu poprzez pomalowanie deski. Demontaż jej górnej części to kwestia kilku minut, pozostaje tylko kwestia czym to zrobić tak, żeby miało to ręce i nogi.

Tu na forum do plastików wnętrza kilka osób używało i poleca farbę w sprayu boll strukturalną do plastików. Czy takie coś zda egzamin ? Druga opcja jaka przychodzi mi do głowy to PlastiDip. Jakieś inne pomysły, sugestie, porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych miałem taki sam problem w Maździe 323. Mój mechanik poradził mi żeby zmienić trochę kont położenia deski rozdzielczej. Metodą prób i błędów ustawiłem tak deskę, że przestałe odbijać się w szybie. Z tego co pamiętam wystarczyły 2 lub 3 podkładki pod górne mocowanie deski.  Spróbuj na początek usiąść na jakiejś  poduszce, przesuń fotel np bardziej do przodu i zobacz czy dalej będzie się odbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kruger75 napisał:

Kup sobie dobre okulary przeciwsłoneczne z polaryzacja, likwidują wszystkie odblaski. 

dla mnie jest to półśrodek tylko..

 

W dniu 19.06.2019 o 14:47, rkom napisał:

W latach 80-tych miałem taki sam problem w Maździe 323. Mój mechanik poradził mi żeby zmienić trochę kont położenia deski rozdzielczej. Metodą prób i błędów ustawiłem tak deskę, że przestałe odbijać się w szybie. Z tego co pamiętam wystarczyły 2 lub 3 podkładki pod górne mocowanie deski.  Spróbuj na początek usiąść na jakiejś  poduszce, przesuń fotel np bardziej do przodu i zobacz czy dalej będzie się odbijać.

Zmiana pozycji nic nie daje niestety, kombinowałem z ustawieniami fotela, deski nie mam jak inaczej postawić 😕

W dniu 19.06.2019 o 16:47, Kruger75 napisał:

Jedynym sensownym sposobem wydaje się flokowanie. 

Traktuje to jako ostateczność, wpierw chciałem pokombinować z malowaniem tego, znalazłem jakied DYE do vinylu, ale nie wiem czy są matowe w wykonczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cię zmartwić. Nic nie poradzisz na odbicie deski w szybie. Niestety Volvo zrobiło w S70  błąd ( do którego nigdy oficjalnie się nie przyznało), z kątem nachylenia szyby. Przerabiałem ten temat wielokrotnie. Nie baw się w żadne malu ,malu i inne floki. Volvo takie jest. To Ty musisz przyzwyczaić się do Volvo a nie Volvo do Ciebie. No możesz je sprzedać ale szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2019 o 16:14, ZUMAL napisał:

Musze Cię zmartwić. Nic nie poradzisz na odbicie deski w szybie. Niestety Volvo zrobiło w S70  błąd ( do którego nigdy oficjalnie się nie przyznało), z kątem nachylenia szyby. Przerabiałem ten temat wielokrotnie. Nie baw się w żadne malu ,malu i inne floki. Volvo takie jest. To Ty musisz przyzwyczaić się do Volvo a nie Volvo do Ciebie. No możesz je sprzedać ale szkoda.

Wydaje mi się, że to nie chodzi o kąt tylko o materiał z którego jest deska, na dłuższe trasy kładę nad zegarami czarną koszulkę i obicia w jej obrębie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rkom napisał:

@Perzon Pytałeś na forum Volvo. Jak to wina obicia deski lub nieodpowiedni kąt nachylenia szyby  to wszyscy powinni mieć podobne problemy.

wielu użytkowników ma ten problem, głównie dotyczy do beżowej i szarej tapicerki. Większość radzi sobie okularami polaryzacyjnymi, ale dla mnie to jest półśrodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.