Skocz do zawartości

Soft99 Black Black vs CarPro PERL


sT3VE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Test mojego ulubieńca z @Soft99 Black Black, którego dostałem na testy w zeszłym roku. Jak pamiętacie niezbyt przychylnie oceniłem produkt, jednakże opona była dość specyficzna co mogło rzeczywiście wpłynąć na efekt końcowy. No to teraz mamy dwie opony - roczne ContiSporty i roczne "odlewki" - rebieżnikowane (moje pierwsze i ostatnie, ale to nie temat na takie rozterki)


Alusy były kompleksowo myte, oczyszczane chemicznie itp. i kładzone Fusso - test może wleci na forum. Jeszcze raz przelatuję felgi 1:2 @EXCEDE Tire & Rubber dwa razy wszystkie opony.

KuKkdQy.jpg

 

Przystępuję do podzielenia oponek, najpierw lecimy z Conti na tył - duża opona 245/45, Perla zawsze piła superancko. Kładę Perla i Black-Blacka, następnie odczekuje 15minut na odparowanie i zrywam taśmę. Organoleptycznie nic się nie klei, dressingi wchłonęły się i odparowały. Perl na ADBL One Shoot Tire Pad, Soft99 na nowym, dedykowanym aplikatorku z zestawu.

m7SqtqZ.jpg

DNML0dl.jpg

 

Jeśli chodzi o aplikację, konsystencja Perla jest mega i wchodzi ładnie w zakamarki razem z aplikatorem. Soft99 jakby od razu odparowywał z aplikatora, wchłaniał się w gąbeczke i trzeba niestety najpierw mocno go zmoczyć produktem, a potem dorzucać. Problemem są także rowki, ale jakoś udało mi się zaaplikować go. Wygiąłem aplikator i udało się 😛
LraIY7n.jpg

 

Po 15' zrywam taśmę i patrzymy!
AQV0ujyg.jpggqeZogVg.jpg

Perl mocno przyciemnił, zaczernił itp. Z kolei Soft99 nadał bardzo mocny shine i lekko przyciemnił, pod tym względem są to dwa zupełnie inne produkty. 
Soft99 patrząc na oponkę daje poświatę, błyszczy się, z kolei Perl daje mega mega wet look - ale to moje subiektywna opinia! Zobaczmy z bliska.
gFwJjDj.jpg
Jak widzicie, Perl zaczernił powierzchnię, z kolei Black Black mega błyszczy i w słoneczku daje efekt mega połyskującej opony 🙂

maEpj2O.jpg

 

Przejdźmy do opony z przodu, rebieżnikowanej. Tutaj nie będę się rozpisywać, warto wspomnieć o oponie - mocno pije dressing, wchłania go i odpycha wodę sama w siebie. Opona po 3 minutach od spłukania sama z siebie wysycha, coś dziwnego nigdy się z czymś takim nie spotkałem 😛 Aplikacja jak powyżej, zdjęcie 50/50.

Sl67Ue0.jpg

Nie widać aż tak dużej różnicy. Perl mocne zaczernienie, Soft połysk i czerń. 
Soft z bliska:
Rsal9ko.jpg
PRTlWRd.jpg

Jak widzicie, zrobiła się lekka struktura na oponie - ten produkt tak ma, robi się taka powłoczka. Co ciekawe nie warstwiłem produktu, nakładałem ubogo po dwa paski na połowę opony - aplikator mi wręcz stał w miejscu w połowie 😄 Z daleka nie rzuca się w oczy, ale ciężko go równo rozprowadzić.

W słońcu, po prawej Black Black, lewo Perl:
3iGGy07.jpg

Podsumowując, jak dla mnie dwa zupełnie inne produkty.

CarPro Perl:
- mocno czerni
- łatwa, przyjemna aplikacja w rowkach itp.
- zapach przełamany jabłkiem

- można rozcieńczyć 1:1, mniej czerni, ale efekt jest mocno widoczny i tak
- mega tłusty, ciężko zdjąć z obręczy gdy się przypadkowo po niej przejedzie 

Soft99 Black Black:
- mega połysk, przypadł mi do gustu. W słońcu opona ma wręcz poświatę! 
- ciężka aplikacja, szybko odparowywuje z aplikatora, trudno równo rozprowadzić
- efekt, którego wcześniej nie doświadczylem z zadnym dressingiem
- nie jest tłusty, przypadkowe najechanie na obręcz to bezproblemowe usunięcie

9qMEg2m.jpg

Soft deklaruje ochronę 60 dniową, 18.05.2019r. i przebieg jak wyżej - czas start. 🙂 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.