Skocz do zawartości

Czy coś jeszcze dołożyć ?


wojtek10611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie,

coś tam już sam zakupiłem ale szukam pomocy abyście potwierdzili czy dodatkowe zakupy uzupełnią mój zestaw o to czego mi brakuje ?

Na tą chwilę mam:

cleaner -> ADBL AIO 

deiron -> ADBL Vampire Liquid

Shampon -> SHINY GARAGE 

Skóra -> Tenzi Detailer skóra pielęgnacja + K2 letan cleaner

K2 Nuta Anti-insect

K2 nuta płyn do mycia szyb 

COLLINITE 476S jako wosk

SHINY GARAGE dressing do kokpitu

Co zamierzam ?

Pricka do smoły zakupić

Excede APC ten zwykły

Glinkę ValletPro (na start chyba wystarczy)

I najbardziej mnie zastanawia: Czy jest sens coś do opon bo jakoś aż tak mnie nie korci, żeby je czyścić no i kwestia tapicerki bo mam półskóry, czy coś do zwykłej tapicerki brać chodzi o konserwację i czyszczenie ? 

Oraz jeszcze jedno pytanie czy coś zamiast K2 anti insect bo szczerze to jakoś do kitu działa (leciałem po taniości akurat) Czy jakbym zmienił na Good Stuff-a to dużą różnicę bym odczuł ? 

Z góry dzięki za pomoc ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL AIO to nie jest dobry pomysl jako cleaner pod Colli476,moze sie na tym slabo trzymac no chyba ze trwalosc nie jest Twoim priorytetem.Co do reszty to jako APC to wzialbym Buldozera zamiast normalnego,bardziej wszechstronny i mozesz uzywac na felgach,oponach(jesli nie chcesz dedykowanego produktu brac) jesli kładziesz wosk to darowałbym sobie produkt na owady bo go zmywają,APC w mniejszym stezeniu starcza,osobiscie dokupiłbym tez lubrykant pod glinke np.ten od Good Stuff,tani i bardzo ulatwia prace z glinka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo lub jak ma byc tanio to nawet ten od shiny garage,jest tez cala masa innych.Jak dla mnie dedykowany lubrykant pod glinke bardzo ulatwia prace i jesli zabierasz sie za to pierwszy raz to tu bym nie oszczedzal,masz np.fajny zestaw od Good Stuff glinka+lubrykant za niewielkie pieniadze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek10611  Dorzuć jeszcze jakiś dressing do opon, na owady polecam allegrini go go insect. Jeżeli chodzi o lubrykant to osobiście używam bo bardzo na bogato czyt. 2 litry na auto i sprawdza mi się woda z szamponem lub car pro Ech2o 1:60. Są to fajne ekonomiczne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek10611 Uporządkujmy etapami mycia, co masz i będzie łatwiej dyskutować.

Na tą chwilę masz:
Piana/pre -wash: -
Szampon - Shiny Garage
Deironizacja: ADBL Vampire Liquid
Smoła: -
Koła: -
Owady: K2 Insect
Glinka - ValetPro
Szyby: K2
Cleaner - ADBL AIO
Wosk: Colli
Dressing do opon: -

Wnętrze:Skóra -> Tenzi Detailer skóra pielęgnacja + K2 letan cleaner
Dressing do plastików - Shiny Garage

Zaczynamy:
AIO to nie cleaner, kup jakiś Cleaner np. Shiny Garage Pure Paint Cleaner.


Proponuję dokupić APC Koch GS - rozcieńcz 1:10 i poradzi sobie z owadami, 1:3 do opon. Jak Ci się spodoba detailing to kupisz dedykowane produkty do tego. Wywal K2 Insecta. Nie jest to jakiś must have gdy masz pre-wash czy pianę lub APC.

Koch GreenStar APC 1:10 możesz użyc jako pre-wash z oprysku i do mycia kół - jest bardzo skuteczny w tym, mam 11litrów 😄 Do tego 1:10 owady, 1:5-1:10 koła. 1:40 do kokpitu, przepłukać wodą i dressing na kokpit wlatuje.

Zmieniłbym szampon - mam 5l Shiny Garage strawberry, zostały mi jeszcze 2l i leży, ładnie pachnie ale inne szampony go niszczą. ADBL Snowball go niszczy, mega piana i poślizg, w tej samej cenie. Zmień na Snowballa.

Kupiłbym dressing, to wisienka na torcie i balony nieumyte psują wszystko co zrobisz. Jak nie chcesz wydawać $ to kup jakiś budżetowy z marketu, ale musi być 😛 

 

Poślizg do glinki to kwestia czy ogarniesz szamponem czy nie - jeśli nie to kup poślizg, byle nie ADBL Clay Glide. Mam 5l i po przelaniu 300ml leży na polce drugi rok, rozwarstwia się, tragedia. GoodStuff pewnie zrobi robotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.05.2019 o 12:34, wojtek10611 napisał:

carpro ech2o będzie okej ? 🙂 bo z tego co widzę można rozrobić też jako poślizg do glinki to w sumie by mi pasowało, żeby specjalnie nie kupować lubrykanta czy lepiej coś innego ? 

Tak naprawdę możesz używać każdego QD do poślizgu do glinki.

Co do QD osobiście preferuję Poorboy's Spray and Gloss, Gyeon Quick Detailer i Adbl QD1.
Wszystkie łatwo się docierają i dają dobry połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.