Skocz do zawartości

Docieranie wosku, co robię nie tak?


dimmus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ja coś robię nie tak, czy po prostu tak jest i inaczej nie bezie.

Do rzeczy. Przy docieraniu wosku zostają mi "chmury", jakby nie do końca związany/dotarty wosk. Chmury najbardziej widac na dachu i masce. Przy użyciu większej siły (tak że na dachu blacha sie gnie) i dość długiej walce chmury znikają, ale na żadnym z filmów które oglądałem z "kładzenia" wosku, nie widziałem żeby ktoś tak musiał "szorować". Pacjent to audi a4 z 2000r, kolor czarny zwykły.

Pierwszy wosk po nabraniu pewnej świadomości i wiedzy detailingowej, nabyłem Meguiars Ultimate Liquid Wax, kilka ładnych lat temu z dedykowanym cleanerem.

Drugim jaki testowałem był dodo purple haze. Tu już efekt był mniejszy, trochę łatwiej ode chmury schodziły, ale też trzeba było się namachać.

Teraz kupiłem soft99 kiwami i też jest taki sam efekt.

Każdy z wózków kładłem już kilka razy, docieralem w różnych odstępach czasu i obojętnie czy wosk wysychał 5, czy 30 minut, efekt był taki sam.

Może ktoś pomoże, chyba że tak ma być...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wielkich problemow z tym nie mam choc czesto smaruje,jak sie jakas chmurka pojawi to przelece jeszcze raz z pomoca np.jakiegos QD lekko czyszczacego,wiem ze koledzy maja tez zwyczaj po smarowaniu wystawiac na slonce by sie wygrzalo i wszystko powychodzilo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że nie nakładasz za dużo wosku? To ma być minimum, cienka warstwa. Jakie fibry i ile ich masz? Kombinuj bardziej puszysta, a potem gładsza fibra, częściej zmieniaj stronę fibry, użyj więcej ręczników. Pracuj w rękawiczkach, w końcu na rękach jest tłuszcz, który może robić problemy. Zwróć uwagę czy nie masz mokrych rąk po myciu i nie pomoczysz delikatnie fibry. Czy auto jest dobrze doczyszczone? Może na tych elementach jest jakiś odkurz i wosk się zbiera nierównomierne? Jaka temperatura gdy nakładasz? Mówisz, że między 5, a 30 minut czekasz, a spróbuj poczekać 2-3 minuty - może okazać się, że wosk już związał i lepiej zetrzeć nieco szybciej i nałożyć 2 warstwę. Jaka temperatura? Może za wilgotno i wysycha tylko wierzchnia warstwa wosku. No jest dużo zmiennych, jak nic z tego nie pomoże to może aplikacja na mokro? Delikatnie zwilżyć aplikator woda destylowaną i nabrać wosku i rozprowadzić i ścierać też dość szybko na 2 fibry. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale chmur definitywnie nie powinno być. Plus to co napisano wyżej po wszystkim można jakimś qd przejechać i powinno zejść, ale nie chciałbym ryzykować i zostawiać nie w 100% dotartego wosku na dłużej, bo a nóż nie zejdzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier raczej oczyszczony. Przynajmniej raz w roku glinkuje całe auto, przelotpastą polerską 3m z niebieskim korkiem na miękkim padzie, potem jeszcze raz mycie, potem Megs Ultimate Polish. W zasadzie obojętne czy całą procedurę zrobiłem, czy tylko mycie i wosk, efekt jest taki sam. Próbowałem już chyba z 10 różnych mikrofibr. Wosku raczej nie kładę za dużo, dodo 30g zrobiłem chyba z 8-10 razy całe kombi. Teraz kiwami faktycznie trochę grubo położyłem na masce, bo pierwszy raz go kładłem, ale na dachu już raczej odpowiednią ilość.
Spróbuje jeszcze z QD. Wstawił bym zdjęcia, ale na nich nie bardzo ten efekt jest widoczny.
Dzięki za zainteresowanie i porady, będę próbował dalej :).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.