Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


4d1k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W związku z tym, że mieszkam w bloku, auto będę chciał umyć na myjce.

Zastanawiam się, czy mogę skorzystać z aktywnej piany z myjki, czy lepiej zainwestować we własną? Samo mycie oczywiście już z użyciem swojego szamponu, na dwa wiadra. Płukanie znowu z wykorzystaniem myjki.

Plan wyglądałby tak:

1. Piana aktywna z myjki

2. Mycie ADB Shampoo Pro

3. Suszenie

4. Tar and Glue Remover

5. Kolejne mycie ADB Shampoo Pro (czy wystarczy samo płukanie?), suszenie

6. ADB Vampire Liquid plus Clay sponge

7. Mycie ADB Shampoo Pro (czy samo płukanie?), suszenie

8. Twarda pad + Menzerna 1100

9. IPA

9. Średni pad+ Menzerna 1100

10. IPA

11.  Miękki pad+Menzerna 2400

12. IPA

13. Miękki Pad+ Menzerna 3800

14. IPA

15. Wosk soft99

To tyle, jeżeli chodzi o lakier. Natomiast do wnętrza chciałbym użyć

1. SHINY GARAGE Apple Dressing do Kokpitu

2. EXCEDE Encapsulator Cleaner do tapicerki

3. ProElite Glass Clean GT do szyb

 

Czy mój plan wygląda sensownie? Pierwszy raz się za to zabieram, więc nie chciałbym pominąć żadnego istotnego kroku...

Zastanawiam się również przede wszystkim ile potrzebowałbym IPA? 1 litr wystarczy?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak daleko masz z myjki pod miejsce gdzie będziesz robił polerkę, chyba że wszystko będzie odbywać się w tym samym miejscu, Piana ma za zadanie zmiękczyć brud i w sytuacji, gdzie i tak będziesz domywał ręcznie taka z myjni spokojnie wystarczy. Co do samego użycia T&G ( uważaj na plastiki łatwo jest narobić sobie problemów, a najlepiej sprawdź działanie w jakimś miejscu ) i Vampira to wystarczy samo porządne wypłukanie. Na upartego można nałożyć produkty jeden na drugi i też zrobią swoje, ale twój plan jest jak najbardziej właściwym podejściem. Co do samych past, nie napisałeś jakie to auto i w jakim jest stanie ( może się okazać, że ogarniesz to w 1 kroku np. 1100 +  średni pad ) musisz sprawdzić sobie sam, tego raczej nikt ci nie powie) pamiętaj o zasadzie, że zaczynasz od najmniej ściernej kombinacji i oceniasz co z tego wyszło, nie musisz od razu wjeżdżać z ciężkim zestawem bo po prostu może nie być takiej potrzeby. Co do IPY to 1l wystarczy ci spokojnie, możesz rozcieńczyć np 1:1 z wodą, lub kup jakiś wipe out, który jest bardziej zalecany do takich tematów.

Jeśli chodzi o wnętrze zaopatrz się w jakieś APC lub interior cleaner w celu przygotowania pod dressing, Co do Excede jak najbardziej polecam jeśli nie posiadasz odkurzacza, tylko nie przesadź ze stężeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jaka maszyna da czy rotacja. 4 etapy to Ci się trochę zejdzie. Dobry cutting i Polish/finish powinien wystarczyć. Do wnętrza dołóż, tak jak kolega pisze APC. Jak chcesz zostać przy menzernach to ja bym wziął 400, 2500 a na koniec kocha antiholo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady, dodam w takim razie ADBL APC Pro oraz kocha antiholo.

Maszyna, z ktorej beda korzystal to DA, natomiast auto Honda Accord VIII. Stan lakieru oceniam na dobry.

Zgadza sie, nie posiadam niestety odkurzacza. Mycie auta na myjce bezdotykowej, natomiast cala reszta juz by byla w garazu. Odleglosc od myjki do garazu to jest okolo 2km, drogami asfaltowymi przy bardzo malym natezeniu ruchu (jezeli to ma jakies znaczenie).

Pytanie mam jeszcze co do mycia codziennego. ADBL Shampoo Pro bedzie zdaje sie zbyt mocny? Lepiej dodatkowo wyposazyc w zwykly ADBL Shampoo? Wowczas rozwazam tez zakup K2 opryskiwacz cisnieniowy+ ADBL Yeti Jelly Bean. Warto taka opcje rozwazyc?

Aktualizacja planu:

1. Piana aktywna z myjki

2. Mycie ADB Shampoo Pro

3. Suszenie

4. Tar and Glue Remover

5. Plukanie

6. ADB Vampire Liquid plus Clay sponge

7. Plukanie

8. Najpierw sredni pad + Menzerna 400, w zaleznosci od efektow pozniej twardy pad lub kolejny krok:

9. IPA

11.  Miękki pad+Menzerna 2400

12. IPA

13. Miękki Pad+ Kocha antiholo

14. IPA

15. Wosk soft99

Wnetrze:

1. ADBL APC Pro

2. SHINY GARAGE Apple Dressing do Kokpitu

3. EXCEDE Encapsulator Cleaner do tapicerki

4. ProElite Glass Clean GT do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem accorda w b92p i fg 400 lubiła się rolować na tej plastelinie. Możesz też wziąc 3d one +niebieski nat, na twardym Mercedesie bardzo dużo wyciął i bardzo dobre wykończenie zostawiła ta pasta. Masz ten +, że na tej paście zamieniasz pady i masz zakres od cięcia po finisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0  Widzę, że masz doświadczenie w miękkich lakierach Hondy, więc delikatnie wetnę się w temat. 🙂 Bawiłeś się 3D ONE na miękkich lakierach? Bo zastanawiam się czy 3D AAT 502 czy 3D ONE do ONE Stepa na Accordzie VII, wycięcie wyłącznie mikrorys i odświeżenie lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już kolejnego civica przez 12lat ujeżdżam +sporo kolegów hondziarzy także wiem co to lakier plastelina ;-)

Tamtego ACC robiłem na jesieni menzerna+Koch. 3d mam od jakiegoś miesiąca. Za 2tygodnie będę miał ep3 b92p także będę mógł się wypowiedzieć.

Ps. Chyba Ci chodziło o one vs speed? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 właśnie 3D speed wcale mnie nie interesuje, bo będę kładł swój wosk 😉

Chodziło mi czy 3D ONE czy 3D AAT 502 do one stepa na tym miękkim lakierze, w poprzednim poście źle napisałem, już poprawiam. Pady od Nata, wszystkie rodzaje mam i maszyna DA 15mm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4d1k nie musisz iść tylko w jedną firmę, mi osobiście APC ADBL średnio podchodzi, zdecydowanie wolę APC od EXCEDE nawet to "zwykłe". Co do szamponu do codziennego mycia, wybór jest ogromny - PRO wg. producenta odtyka powłoki więc raz na jakiś czas można go użyć, ale do codziennego stosowania szkoda kasy.

Co do opryskiwacza z K2 nie miałem go w rękach , jeśli celujesz w pianownicę ręczną to wolałbym już dołożyć do czegoś sprawdzonego typu gloria czy marolex.

Yeti to dość dobra piana (ph neutralne)  jak na początek powinieneś być zadowolony, z czasem sam podejmiesz decyzje czy ci odpowiada czy wolisz celować w co innego, dlatego zalecam kupienie małej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.