Skocz do zawartości

pierwsze podejście do mechanicznej polerki - szybki temat


Szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W związku z tym, że udało mi się zorganizować miejsce gdzie mógłbym podziałać z mechaniczną polerką proszę o poradę co do poniższego zestawu.

Rzeczy potrzebne do mycia i przygotowania lakieru przed polerką już posiadam więc to pominę. Na koniec będę zabezpieczał Colli 476s który też już posiadam.

Maszynę chcę zakupić K2 Masner i do tego poniższy zestaw:

showcarshine.jpg.826bca637f6ceb96536c467e23937312.jpg

 

Pasty myślę 400, 2500 i 3500.

Chciałbym tym zrobić, oczywiście nie na 100% tylko odświeżyć, czarny LC9Z (Seat Leon) i zielony KSJ (Peugeot 206).

Proszę o poradę czy ewentualnie coś zmienić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o padach 80mm, bo nie wszędzie będzie Ci poręcznie 135mm. Białego i żółtego nata dołóż sobie jeszcze po 1 sztuce. Pasty ja bym teraz wziął 3d aca500+ one, lub jeśli odświeżenie i początki, to może speed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szyman Kolega dobrze Ci radzi, spróbuj liznąć temat czymś "lżejszym", bo jak na pierwszy raz 3 etapy na Masnerze to będzie Twój debiut i jednocześnie koniec. Zaoszczędzony czas przeznacz na ogarnięcie detali, na które zawsze już nie ma siły po lakierze, a efekt całości z pewnością Cię zadowoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 21:03, sparco0 napisał:

Pomyśl jeszcze o padach 80mm, bo nie wszędzie będzie Ci poręcznie 135mm. Białego i żółtego nata dołóż sobie jeszcze po 1 sztuce. Pasty ja bym teraz wziął 3d aca500+ one, lub jeśli odświeżenie i początki, to może speed?

Chodzi o ACA 500 X-TRA i ONE HYBRID COMPOUND&POLISH?

 

Przejrzałem wątek na forum o tych pastach i wygląda to przyjaźniej niż na manzernie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ktora pasta będzie najlepsza do lakieru hondy ? Dużo małych rysek. I jaki pad wybrać? Miękki będzie okej ? Czy średnio twardy ? Zastanawiam się nad menzerna 3w1, hd Speed lub 3d one

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ktora pasta będzie najlepsza do lakieru hondy ? Dużo małych rysek. I jaki pad wybrać? Miękki będzie okej ? Czy średnio twardy ? Zastanawiam się nad menzerna 3w1, hd Speed lub 3d one

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Zacznij na miękko i delikatna pasta.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hondzie Civic z 2012 (lakier metalik), biały pad z Lake Country CCS z pastą Sonax NP03-06 nie daje rady, bynajmniej na one step.

Tez zastanawiam się nad 3D Car Care One.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.