Skocz do zawartości

Honda CIVIC VIII gen. czarna perła


slaw2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaprezentować Wam efekt mojej pracy. Korekta robiona ręcznie.

Użyte materiały:

- szampon meguaris GC

- benzyna ekstrakcyjna

- glinka Bilt Hamber

- UC

- PB SSR1

- AG SRP

- Coli 476

- Dura Glos 755 (po czyszczeniu szyb nigdy nie miałem tak brudnej szmatki)

- Dura Glos 751 (przy prędkości 50-60km nie jest potrzebna wycieraczka w aucie)

- Durag Glos vinyl & ruber

- aplikatory żółte megsa, kilka ściereczek JN

 

Czas pracy, mycie+uc - po godzinach przez 4dni po 1-2 elementy, około 2-3 godz. reszta cała sobota około 9godz.

 

Całe auto mniej więcej wyglądało tak

e3146c89e9ac439dm.jpg

 

W bardziej newralgicznych miejscach było tak

83bbb59a7c78b74em.jpg

 

Po UC te same miejsca wyglądały tak

2e433faaa196fcd0m.jpg

 

047e5608de5294dbm.jpg

 

16a38c8a0eb8d869m.jpg

 

Po pełnej kuracji w/w środkami wydaje mi się że auto lepiej wyglada niż gdy je odbierałem z salonu. Nie mówię tu o śladach po kamyczkach ale o całym wyglądzie auta. Zdecydowanie największa różnica w lakierze pojawiła się po glince, potem po UC - ale tu należało przyłożyć się konkretnie do tarcia, polerka była by tu jak najbardziej wskazana, zaoszczędziłaby siły i czasu :-]

 

Efekt który najbardziej zaskoczył mnie to po zaaplikowaniu SSR1 - lakier dostał niesamowitej "gładkości", znacznej głębi koloru, zrobił się jakby bardziej czarny, zniknęło jeszcze szereg drobnych rys. Po zaaplikowaniu SRP jakby to wszystko lekko przytłumiło się .

 

Dlatego też mam pytanie:

1. Należało zastosować w kolejności tak jak napisałem SSR1>SRP czy odwrotnie SRP>SSR1. Bardziej logiczna wydaje się wersja SSR1>SRP ale to dlaczego wówczas wizualnie wydawało mi się że SRP lekko psuje efekt głębi??? Aż jestem ciekaw jaki uzyskałbym efekt stosując całą linię PB SSR3-1+ jakiś glaze :o

2. Przy kolejnej małej korekcie co będe musiał zastosować żeby te wszystkie coli i inną chemie ściągnąć z lakieru??? Wystarczy np. potraktować auto samą glinką???

 

Poniżej zdjęcia, mam nadzieję że następnym razem będzie jeszcze lepiej i uda mi się usunąć reszte rys. :D, auto troche zakurzone bo musiałem jechać w nagrode za wytrwałość dla rodzinki na lody :D

 

28128be48bd369f2m.jpg

 

0c48db290b0c1d61m.jpg

 

fcac984d89630611m.jpg

 

f91f4cc65d901d9cm.jpg

 

30e45cd325814191m.jpg

 

fddf45eebcdb870cm.jpg

 

28128be48bd369f2m.jpg

 

8d6975974036a74am.jpg

 

48e14c81264216e2m.jpg

 

7e6b93d8073d8fe2m.jpg

 

eb44dba1a974a00bm.jpg

 

95593c317d39619dm.jpg

 

bd805f4aa30b1ae0m.jpg

 

5aeeec91f3a17f49m.jpg

 

1d33e1b64cec8be0m.jpg

 

eb6b08add1b26b9dm.jpg

 

A to mój mały rozrabiaka:-) zuch chłopak, ostatno jak wszedł do dziadka do piwnicy to stwierdził że ma on tam bałagan, a dziadek na to że posprząta i że będzie tak czysto jak taty honda, a młody na to że to będzie bardzo długo trwało :lol:

c28c0b7a8bd16f40m.jpg

 

Dzieki wszystkim za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny efekt jak na hand-job :-] Jedynie czego mi brakuje (może tylko kwestia zdjęć) to bardziej wyciągniętych opon i większej głębi, ale tutaj jestem użytkownikiem Endurance High Gloss z Meg'sa i to może dlatego :)

 

Imho jedyne słuszne nadwozie dla VIII gena oprócz coupe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się porządnie przygotowałeś do tematu, bardzo dobry dobór środków :) Z Duraglossa mam sampon 902 (to to samo co 901, tyle że opakowanie większe - 1 galon) U mnie już po samym szamponie mam niewidzialną wycieraczkę, na razie zobaczę na jak długo ;) Ciekawi mnie ten środek do mycia szyb Duraglossa, może się kiedyś skuszę :-] Pozdrawiam i życzę więcej takich sukcesów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.